Přivýdělek důchodce a daně

Od: ® odpovědí: 3 změna:

Rád bych položil otázku kolik si můžu vydělat jako důchodce na živnostenský list jako OSVČ, aby mi nevznikla povinnost platit daň z příjmu. Zálohy na sociálku a zdravotní posílám. Uplatňuji výdajový paušál 50% (je tam nějaká sleva na dani za 2014, kterou mohou důchodci uplatňovat a já si nikdy nezapamatuji kolik je ta sleva).

Můžu si vydělat více jak 150.000 nebo ještě více? Kolik?

Díky za Vaše odpovědi.

3 odpovědi na otázku

 

 


3x
avatar iz

Jako OSVČ byste neměl používat slovo výdělek, jež se vztahuje k příjmu ze zaměstnání → u OSVČ jde o zisk. Budete-li uplatňovat pouze slevu na poplatníka, nebudete odvádět žádnou daň až do zisku 165.600 Kč/rok.

Za rok 2014 můžete uplatnit celou slevu na poplatníka, pokud jste platil daň za rok 2013, můžete si zpětně uplatnit i slevu za rok 2013. Jenom si na FÚ zjistěte termín podání za rok 2013.

––––– @ Sanyo, o slevě pro důchodce se rozhodlo někdy v srpnu, ale důchodci ji mohou uplatnit za celý rok. Důchodci mohou zpětně podat daňové přiznání za rok 2013 a uplatnit slevu i za rok 2013 ...

 


2x

Jako OSVČ zaplatíte daň z příjmu v každém případě, pokud doložíte příjem výpisem z účtu, deníkem a pod. Pokud by jste nebyl OSVČ, tak tuším můžete bez daně z příjmu prodat např. osobní věci, sbírky a pod., nad částku 20.000,-Kč. Jako OSVČ protože podnikáte a máte jistý příjem, ten je vždy zdanitelný. Paušálem se rozumí, že si můžete vybrat mezi paušálem nebo přímými náklady, které vám vznikly v souvislosti s podnikat. činností. V žádném případě to nemůže spojit, bud to bude to či ono, co je pro vás výhodnější.. Důchodci mají daňovu slevu tuším 2070,-Kč. tato je však platná tuším až od srpna 2014. Vydělat si můžete s tímto paušálem tuším do částky 1 mil. Kč ( to je bez záruky)... snad se přidají odborníci... a sdělí, jak to přesně je., tím je možná nastartuji... Sociální pojištění platit ze zákona nemusíte ( tuším), zdravotní můžete zaplatit až po daňovém přiznaní, t.j. do března 2015. ( bez daňového poradce), a pod.

doplněno 23.12.14 22:23:

ipodnikatel.cz/...

doplněno 23.12.14 22:27:

ipodnikatel.cz/...

a ta částka je ne nad 20.000,-Kč ale do 20.000,-Kč

 


0x

Mám stejnou otázku, jak je to s placením daní a jiných odvodů státu,.

Jsem v důchodu.

Děkuji Mezírková

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]