Přísní rodiče

Od: Datum: 23.12.14 08:03 odpovědí: 7 změna: 23.12.14 11:11
Dobry den pisu sem protoze mojí mámě se na mě pořád něco nelíbí a cokoliv udělam, tak je špatně. Vždycky mi začne nadávat i kvůli uplný maličkosti jako třeba včera. Rozhodla jsem se, že udělam cukroví. Jen jsem si trochu špatně přecetla recept, ale nic strašnýho se nestalo. Nalítla do kuchyně začla mi nadávat že většího debila než jsem já ještě neviděla, že mi je 19 a nic neumim atd bylo toho celkem dost...jezdim domů ob víkendy protože jsem přes týden na intru a dvakrát do měsíce jezdím za přítelem...pokaždý co jsem doma tak se kvůli něčemu pohádáme...kvůli úplný maličkosti mě dokáže nervově úplně vydeptat...když už to nevydržim a zakřičim ať je už ticho, že to nebudu poslouchat nebo něco tak mi začne říkat, že jsem rozmazlenej hajzl, že jsem sobecká a líná. Nejvíc mě trápí že pak začne mít narážky i na mého přítele...je to poloviční rom jeho mamka je romka táta normálně bílej ale jsou to opravdu slušní lidi. A hodnějšího kluka než je on neznám. Ale musela jsem si ho u rodičů vybojovat, protože když se to dozvěděli tak mi dělali hrozný peklo. Nutili mě, ať se s nim rozejdu jinak mi zruší školu schovávali mi mobil abych si s nim nepsala atd...asi po třech měsících je to přestalo bavit tak mi dovolili se s nim aspoň vídat. On už si s nima i zkoušel promluvit a všechno, ale máma ho prostě nemá ráda kvůli jeho původu. Teď jsme spolu skoro rok a půl a pořád je to super. Ale strašně mě trápí máminy narážky...včera mi při tý hádce řekla že umim komunikovat jenom s cigánama...pak zase při jiný ať si za nima jedu že tam je určitě líp a pořád něco...jsme spolu už nějakou dobu, jedna cesta za nim trvá skoro tři hodiny, takže pro mě to taky neni jednoduchý. Kdyby to nebylo ideální byl na mě zlej, tak už se s nim dávno rozejdu. Někdy když se táta zeptá co jsme dělali nebo tak, tak jako říkam jak jsme se měli dobře,musí vidět že jsem s nim šťastná a neni to jenom nějaký prvotní pobláznění. Už opravdu nevim co dělat ona mě uplně psychicky deptá. Ja se opravdu snažim ale ona na mě pořád hledá chyby :( co mam dělat :/ kdyz jim řeknu že mě trapi jak se ke mě chovaj že mam taky nějaky city tak řeknou ježiš ty jsi chudaček...
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.12.14 09:10
avatar

Myslím, že se situace spíš uklidní a najdete k sobě cestu, až se odstěhujete a budete se vídat jen občas. Zkuste s rodiči v klidu probrat, jestli by byla nějaká cesta, abyste si třeba s dalšími děvčaty platila společný podnájem. I je ty neustálé hádky s vámi musí vysilovat.

Až se postavíte na vlastní nohy, leccos z jejich chování pochopíte a když k nim budete docházet jen občas, též i oni se budou snažit se chovat slušněji. Taky až uvidí, že jste schopna se o sebe postarat, chodit do práce, zařídit si byt ap., už se nebudou tak bát a budou vám víc věřit, a tím pádem nebudou neustále kritizovat a řvát ze strachu, co s vámi bude a kam to spějete.

V žádném případě ovšem nemyslím, že je rozumné třísknout dveřmi a přerušit kontakty a odstěhovat se k příteli, i když se toto řešení nabízí.

doplněno 23.12.14 09:37:

Přesto si s nimi promluvte a zkuste jim to navrhnout jako jednu z možností. Chtějte od nich taky seznam prací a povinností, co od vás čekají. Možná budou brblat, že jste velká a měla byste to vidět automaticky, ale holt se tak neděje a řekněte, že to prostě nějak nefunguje, takže to potřebujete přesně slyšet i s tím, jak se to má dělat často. Myslím, že domluvit se s nimi, že třeba 1x týdně děláte večeři a gruntujete koupelnu, žehlíte či další věci a že to automaticky bude ve vaší kompetenci, aby vám to nemuseli připomínat, by mohlo pomoci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tyna12
Datum: 23.12.14 09:25
Snažim se si i sama vydělavat když je prilezitost tak se ji hned chytnu. Ptam se ji kdyz v kuchyni vari jestli chce pomoct vetsinou rekne ze ne. Ptam jestli treba chce pvesit pradlo taky ne. Vcera jsem vytrela celej byt a sla dobrovolne pect. Ale podle ni jsem lina a s nicim doma nepomuzu no...ja uz nevim jestli se mam rozkrajet nebo co mam delat. Odstehovat se nemuzu nemam jeste dokoncenou stredni.
Datum: 23.12.14 09:46
avatar

Když je nějaká práce, udělej ji a neptej se. Ale tohle znám, máma taky neustále měla řeči, že nic neudělám, ale kdykoliv jsem něco udělala, tak to bylo špatně. Chtěla mít vše udělané přesně do detailu tak, jak to dělá ona. Jen tak drsné jako u Vás to nebylo.

Přetrpte ten čas do dokončení školy, najděte si co nejdřív práci a odstěhujte se. Jiné řešení nevidím. Ono dospělá dcera s mámou, to je prostě někdy na kordy. U nás to není jinak, jen se z nás staly diplomatky a vídáme se jen na kratší časové úseky. Takový víkend u nás doma na baráku - to už nehodlám riskovat, to by dopadlo špatně :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.14 10:26
avatar

hold rodiče vidí děti jak chtějí,málokdy respektují že se osobnost vyvíjí a mění,prostě si nás představují jako 5-ti leté nemotory nebo hloupé batolata a myslí si že jen oni mají recept na úspěšný život.prostě nerespektují osobnost dítěte.Já měla to samé a nejsem sama,málokterý rodič je osvícený a vidí dítě jako osobnost a né jako svou kopii i když tomu tak není.Vydržet a jít svou cestou s hlavou vztyčenoukdyž znáte své schopnosti naučíte se nevnímat kritiku či nepravdy.Mě už to rozhodí jen někdy.

Budoucí tchýně mi taky dává najevo jak by bylo lepší žít v domečku,hlavně kvůli dětem...a s nima...a přitom sama žila v hnusném domě, malém bytě bez balkonu,kde kouřili s manželem a na děti nikdo nebral ohled a teď co zdědili domek tak poučují.Takže netrápit se s tím a dělat jen správné a dospělé kroky a netrápit se kecy.Jak je člověk spokojen se sebou,tak jej to nerozhodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 23.12.14 10:35

Pokud máš kde jít a možnost uživit se sama, nejsi na nich finančně závislá tak odejdi, Bude tě deptat a podepíše se to na tobě, v podvědomí bude, že jsi neschopná a doplatíš na to... (a co její předci?).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tyna12
Datum: 23.12.14 10:50

Nemůžu odejít nemam dostudováno. Můžu jenom utéct k přítelovi ale to se mi nezdá jako řešení akorát by se ti všechno zhoršilo...a bohužel myslím že už se to na mě podepsalo. Mam dost nízké sebevědomí byla jsem kvůli tomu i u psychologa a co jsem mu tak říkala tak i on řekl že to bude kvůli tomu jaký to mam doma...

Datum: 23.12.14 11:11
avatar

Týno, zatněte zuby a vydržte to. Dostudujte a dokažte rodičům, že si za svým vztahem stojíte a jste šťastná. Zdolávat překážky musí člověk celý život. Berte to, jako životní zkoušku. Máma se s Vaší volbou partnera možná nesmíří nikdy úplně, ale určitě jí záleží na tom, abyste Vy byla spokojená a šťastná. Uklidní se to mezi vámi třeba až časem. Ale dveře od domova si úplně nezavírejte. Může se stát leccos a pak budete třeba ráda za to, že vás rodiče nezavrhnou. I když si možná neodpustí připomínky typu – my jsme ti to říkali. On se svár mezi lidmi snadno vyvolá, ale někdy se těžko urovnává. Třeba se na to s odstupem času budete dívat všichni jinak. Vy osobně, až třeba budete mít své děti a budete ve stejné situaci, jako jsou Vaši rodiče nyní. Je to nápor na psychiku pro obě strany, ale pokud nejste schopná se postavit na vlastní nohy, být soběstačná a nezávislá na rodičích, nezbývá Vám stejně nic jiného, než je respektovat a brát je takové, jací jsou. Nekažte si vánoční čas, lidé v tomto období by k sobě měli mít blíže. Tak se držte a vydržte!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.