Prodej u silnice - povolení?

Od: Datum: 06.09.14 13:12 odpovědí: 4 změna: 06.09.14 13:49

Dobrý den,měl bych otázku. Chci prodávat u silnice.Mám skládací stánek.Je potřeba nějaké povolení? a Kde se to dá pořídit? děkuji předem za odpověd.

Vašek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.09.14 13:27
Dobrý den, měl by jste mít povolení od živnostenského úřadu a souhlas vlastníka pozemku - nejspíš silničního správního úřadu.a take záleží na tom, co chcete prodávat. Ale radši si počkejte, co vám odpoví další rádci, třeba je to již jinak.
Ohodnoceno: 0x

Od: trtr
Datum: 06.09.14 13:29

Zdravím, povolení to nevím, ale co vím, tak bych si uzavřel pořádné připojištění své osoby a reflexní vestu na sobě celý den.

Datum: 06.09.14 13:35

Je to řehole. Známá prodávala ve stánku u silnice, v obci. Jahody, meruňky, borůvky...Bere peníze, ruce nemá v čem umýt, pak sahá na ovoce. Zeptala jsem se jí, kam chodí na záchod. Ukázala za sebe na mrňavé křovíčko a řekla: Zaplať pánbu, že to tady je. Když jsme prodávali ve městě na sídlišti, musela jsem s sebou mít na výměšky vlastní láhev nebo kbelík. A pak s tím někam pryč. Ruce se nemyjou nikdy a nikde. Navíc to prodávala pro paní majitelku, která měla asi 10 stánkú rozstrkaných po krajině. Tržbu chtěla, ale sama moc neplatila. A aby koukala na hygienu?

Proto se mi tyto prodeje u silnic moc nelíbí, když si pomyslím, co prodejce za den držel všechno v rukách a pak nabírá ovoce, kroutí se mi žaludek. Za mě tedy ne. *bum* Jaga.

doplněno 06.09.14 13:36:

Navíc, to křovíčko bylo asi 10 m za ní. Ona tam sama. Má tam zboží, má tam peníze. Co s tím, než tu potřebu v křoví vykoná? Někdo jí to může odnést.

Datum: 06.09.14 13:49

Jestli se nepletu, tak oficialně je prodej u silnice zakázaný. Ale co to řeší nevím *nevi*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.