Přítelkyně se urazila kvůli kondomům

Od: Datum: 22.12.14 19:13 odpovědí: 39 změna: 31.12.14 15:57

Jsem s přítelkyní od srpna, vztah funguje, kromě sexu, který ještě nebyl. Na mě je to už docela dlouho, ale spíš se mi zdálo že není příležitost než že by nechtěla. Ale zjistil jsem, že jsem se asi mýlil- zítra se vracíme z 4 denního výletu po Německu a místo abychom teď prováděli něco jiného, sedím u notebooku a píšu sem.

Samozřejmě jsem od prvního společného výletu měl velká očekávání, když konečně budeme my dva sami spolu. Jenže hned první večer dopadl katastrofálně. Ani teď, po dvou dnech nechápu její reakci. Chtěla po mě kapesník, tak jsem jí poslal do tašky a tam společně s kapesníkama našla i 3 balení kondomů co jsem vzal. Když na ně tak koukala, tak jsem řekl že jsem se na dnešní noc důkladně připravil, což jsem asi trochu přepískl; samozřejmě pak nic kromě tichého večera nebylo, včera večer se mnou už sice trochu mluvila, ale dneska to bude zase to samý - noc strávená v posteli vedle přítelkyně, ona si bude číst knížku, já budu na netbooku... Opravdu ideální dovolená.
Fakt nevím, jestli má takovejhle vztah cenu - kvůli takový blbosti se naštvat? Pochopil bych, kdybychom se znali 14 dnů nebo jí bylo 15, ale trucovat další 2 dny ještě navíc s vědomím že zase sami spolu budeme zase kdoví kdy? A teď prostě co dělat, omluvit se jí? Vysvětlit jí to? Rozejít se s ní? Prostě místo aby byla ráda, že sebou vezu kondomy, že kdyby k něčemu mělo dojít, že jí nebudu přemlouvat že ho stihnu vytáhnout včas, tak si připadám jako blbec...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.14 19:23
avatar

řekní jí to přesně takhle jako tady... že jsi to přepísknul, ale byla to legrace a nečekal si, že se urazí. Zároveň otázka, proč je to pro ni tak citlivé téma. Vyzvednul bych, že je sice máš sebou, ale zároveň vidí, že na ní netlačíš... takže je čas na ní, aby dala INFORMACE proč a proč ne? :)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 22.12.14 19:26
avatar

Jste přece dva dospělí lidé. Pokud s Vámi jela přítelkyně na dovolenou, máte spolu vztah, tak asi měla počítat se vším. Anebo jste si to měli ujasnit předem. Ale jen vy dva víte, jaký vztah spolu máte a jak je pevný. Tady pomůže jen komunikace. Promluvte si o vývoji vašeho vztahu na rovinu. Ale jinak by měla ocenit, že jste zodpovědný. Nevidím důvod, proč se Vaše přítelkyně urazila, ani si nedovedu představit, že by toto měl být důvod k rozchodu. Sex k životu i do vztahu patří. Pokud se na něj ještě necítí ona, ať Vám to řekne a jedná s Vámi upřímně. Jet spolu na dovolenou, vzít si společný pokoj, ležet spolu v jedné posteli..A pak se urazit k vůli Vaší připravenosti na sex? To nedává moc smysl..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 22.12.14 19:27

Rovnou odpovim, ze podobny vztah za to nestoji. Mozna se vam zda, ze jinak jepritelkyne super, ze se to urcite zlepsi a az prekona ten blok, bude z ni vasniva milenka, ale ani jedno z toho neni pravda. Kazdy vztah vam ze zacatku bude pripadat super a devcata, ktera projevuji takovy nezajem o sex, jako ta vase, se z toho v naproste vetsine pripadu nedostanou a i kdyby ano, budou stat za nic, protoze maji jiste i dalsi zabrany. Ukoncete to driv, nez z toho budete mit oba trapeni.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: ben®
Datum: 22.12.14 19:30
avatar

Dobrý den, no, tři balení kondomů na čtyři dny se mohlo zdát slečně přehnané. A ta věta byla vtipná. Ale, já slečnu neznám, tak nevím, jestli má smysl pro humor (asi moc ne) nebo s tím nějak nepočítala či to bude chtít více bez příprav. Pokud chcete situaci "vylepšit", tak slečně řekněte, že Vám to do tašky přibalila starostlivá matka a že se s tím domů (bez využití) vrátit nemůžete. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.12.14 19:30

Nejlepší čas je najít si novou přítelkyni na prožití veselejších vánoc a dalších dní.Takové ty" její dny "se můžou projevit častěji a není o co stát.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.14 19:35
avatar

Vaše přítelkyně má nějaký problém, který kope před sebou. Urazit se, je pro ni v tomto případě výhodné, protože tak se vyhne sexu, i komunikaci o něm s vámi. Zkuste ji vzít na procházku a probrat to s ní v klidu, beze vzteku. Něčeho se bojí, ale čeho a proč, to ví jen ona. Po zlém s ní nepořídíte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 22.12.14 20:00

Jsem potrefená seriálem Přátelé, a tak to není poprvé, co mi jako dobrá odpověď přijde nějaká věta od Chandlera. Upravím ji pro Vaši situaci:

Víš, když už jsme spolu sami na hotelovém pokoji, nemohli bychom o sexu alespoň mluvit?

Prostě, Ferox, vracíte se z té dovolené až zítra, že to. A teď je teprv začátek večera. Zaklapněte noťas, zaklapněte přítelkyni knihu a řekněte Je tady něco, o čem spolu prostě musíme mluvit.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: jinx®
Datum: 22.12.14 22:24
avatar

Myslim ze stacilo ich zobrat trochu menej.Urazit ju mohlo to mnozstvo.Ide o to ze mozno mala trochu inu predstavu o tom ako stravite cas na vylete.Aj ked..?Uprimne:ak dotycna ma zaujem prejavila by ho ovela skor a bola by iniciativnejsia,ale?Je tu jedno velke "ALE".

Ak si TY ten prvy tak to chvilu potrva.Mozno to pochopila tak ze ty si nastaveny sexualne inak a zlakla sa.Vsetko je o komunikacii ...bez toho to nepojde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.14 22:41

Kolezi BENe a Fainhonsi. Dobrý odpovědi. Proto boduji. Mladý pán, by ty balonky mohl nafouknout a třeba si s nimi a slečnou zapinkat. Byla by aspoň nějaká zábava.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.14 23:04
avatar

- třeba se nenaštvala, ale bojí se sexu - není to možné?

pokud spolu delší dobu chodíte, proč by se měla kvůli kondomům urážet?

doplněno 22.12.14 23:34:

jak si tak vzpomínám, taky jsem se hodně bála sexu, ale tehdejšímu příteli jsem to normálně řekla - a dobře to dopadlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 22.12.14 23:05

Třeba by ráda bez ...

doplněno 23.12.14 18:46:

ale ležet vedle ženské a o nic se nepokusit.., to je fakt na odstřel.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kdejak
Datum: 23.12.14 02:23

A není to náhodou právě tak jak píše "buss"?

Já jsem potkal jednu pěknou a sympatickou slečnu asi před měsícem. Od té doby celkem často chodíme na vínko, na pivko, do kina, na kávu, atd.

Dnes jsem jí pozval do jednoho baru. Nečekal jsem, že z pár sklenek vína se dostaneme do takového alkoholového opojení, že si budeme povídat zcela bez zábran. Tak nějak mi řekla, že by nikdy nemohla mít sex s kondomem. Že to nesnáší a příjde jí to nechutné. To mě celkem překvapilo, protože bych tato slova nikdy neočekával od holky. Navíc tak zodpovědně působící.

Neurazilo jí třeba to, že si řekla v hlavě něco ve smylu: "To mě má za nějakou couru přenosných nemocí, že chce dobrovolně takříkajíc "lízat med přes sklenici"

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.14 23:20
avatar

Podle mne se Vaše přítelkyně neurazila kvůli kondomům. "... vztah funguje kromě sexu, který ještě nebyl. Na mě je to už docela dlouho, ale spíš se mi zdálo že není příležitost než že by nechtěla."

Citovaná věta z Vašeho dotazu na mne působí dojmem, že s přítelkyní o těchto otázkách málo (pokud vůbec) komunikujete. Podle mne byla jenom zaskočena Vaší "výbavou" na 4 dny ... Proč jste s ní o tom nemluvil předem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 22.12.14 23:39
Dobrý večer. Uvedl jste tři možná řešení. To třetí je řešení správné. Bohužel to nemá smysl,nechápu totiž,co Vaši slečnu vedlo k tomu,aby začala trucovat. To,že si dáváte pozor? Nebo snad to,že jste si myslel,že se spolu vyspíte?! Podle mě by dospělý člověk měl očekávat,že k tomu po čtvrt roce vztahu dojde! A to,že chcete použít kondom Vás a Vaše svědomí jedině šlechtí a Vaše přítelkyně je buď lesba nebo úplně divná! Ležet vedle sebe v posteli,číst si knížku a druhý,aby byl na netbooku,nezlobte se na mě,ale to není opravdu normální,pokud spolu nejste již 50 let!
doplněno 23.12.14 16:20: Ano,máte pravdu,ale moje reakce se odvíjela od toho,že tazatel psal,že jim není 15,z čehož jsem usoudil,že jsou již poněkud starší,odhadoval jsem věk takový,kdy přístup této slečny přirozený není...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.14 12:02
avatar
Cobraku, dovolím si malou odbočku... pokud je to pro slečnu porvné, tak od srpna to fakt není tak dlouhá doba, aby "měla očekávat,že k tomu po čtvrt roce vztahu dojde". Sama jsem se nechala k prvnímu sexu trochu dotlačit a způsobilo to problémy, které se táhly přes rok. Bohužel tazatel nereaguje, takže nevíme nic.Úplně však souhlasím s tím, že aby si jeden čet a druhý byl na booku, tak to fakt není normální.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 13:03
avatar

Celá ta diskuze mi připomněla pradávnou minulost (skoro 40 let) a hluboko zasutou vzpomínku, jak můj tehdejší partner (byl můj první) se vytasil s kondomy a já jsem se zděsila, připadalo mi to odporné (byla jsem nezkušené 18leté trdlo a v té době nebylo pro svobodnou dívku jednoduché získat antikoncepci), přičemž on byl pouze zodpovědný. Vím, že je jiná doba, ale nemluvilo se o tom, v čem byla slečna vychovaná a jak se u nich doma o sexu mluvilo (u nás tedy tenkrát vůbec). Sice jsem se tenkrát neurazila, ale pociťovala jsem (zcela iracionální) odpor.

Bože, to je let...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.14 01:42
avatar

Tezko soudit..Nicmene pokud bych mela vztah o nemz pisete, tak bych samozrejme s s nalezenim kondomu problem nemela, naopak.V duchu by me to pobavilo..Je to prirozeny proces..Nicmene kdovi co se ji honilo hlavou..Zivot me naucil, ze komunikace je strasne dulezita, tak byt vama, tak se ji na rovinu zeptam a reknu ji o tom co citim..ja kdyz jsem pred par lety ulovila sveho manzela jak on rad dnes rika, tak jsem to byla ja kdo ho svedl v koupelne, protoze jak mi pozdeji priznal mel strach, aby neco nepokazil, tak vyckaval a me to prislo nekonecny,ale ja jsem temperamentni..tezko rict, jak rikam, byt vama, tak bych to s ni ni nejak citlive probrala..Nicmene me zarazi jeji reakce a rikam si jaky asi bude mit vztah k sexu, kdyz se urazi uz ted kvuli takove prkotine..mluvit, mluvit..Treba nesnasi kondom,kdoviTaky je nemam rada...drzte se..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.14 05:59
avatar

Zbav se jeptišky.

Navíc... Hubu máme nato, abychom se spolu domluvili.

Pokud to nefunguje, pak je něco blbě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferox
Datum: 23.12.14 13:19

Tak jsem doma a dlužím ještě odpovědi. Včera večer a dneska cestou domů jsem se to snažil nějak urovnat, snažil jsem se jí vysvětlit, že po takhle dlouhé době, ještě když se ke mě chová tak jak se chová, myslím tím celkově její dotyky, tulení (cítil jsem z toho takové to zdravé napětí a vzrušení) jsem prostě čekal že by něco mohlo být a ty kondomy si bral jako takovou jistotu, kdyby k něčemu mělo dojít, aby se nemusela shánět ochrana na místě - ale dozvěděl jsem se jen, že jí to mrzí ale že se o tom teď nechce bavit. Co si pod tím mám představit nevím. Tohle je horší odpověď, než kdyby na rovinu řekla, že je na ní brzo, že chce sex až po svatbě nebo že se mnou sex nechce. I ta poslední z možností je stále lepší než to co jsem se dozvěděl teď, protože bych aspoň věděl na čem jsem... Nechci se rozejít kvůli takové prkotině, ale jestli nebude v následujících týdnech schopná říct, nebo napsat alespoň přes počítač (= neříkat to do očí), co jí na tom tak vadilo, tak to s ní fakt asi nemá cenu :(

Ještě reakce na nějaké komentáře zde:
- 3 balení kondomů po 3 kusech se mi nezdá moc. Jestli je panna (což je vzhledem k jejímu chování asi i možný, ale zase už jí přecejen táhne na 21 a je dost společenská, tak jsem to tak nějak neočekával) tak to teda asi moc je, ale jinak zvládnout třeba 2 nebo 3 "čísla" za večer není přece nic zvláštního zvlášť takhle ze začátku, aspoň teda z mých skromných zkušeností. Navíc když si člověk veme jednu krabičku a kondom se při nasazování roztrhne, tak to naštve mnohem víc, než když mu po dovolený nějaká ta krabička navíc zbyde.
- dopředu jsme plánovali samozřejmě jen výlet. Nic víc. Já nevím, přijde mi to takový divný domlouvat se předem, že na tom výletu budeme přespávat v hotelu a tam bychom konečně mohli mít sex. Vlastně to téma sexu před tím než proběhl první sex jsem nikdy neřešil. Vždycky jsem tomu nechával volnej průběh a když už bylo jasné, že během následující minuty k sexu dojde, tak jsem se zeptal jestli něco bere nebo mám vzít kondom. A nikdy se žádná nevyptávala kde jsem ho vzal nebo jestli jsem s tím že bude sex počítal předem... vlastně ani nevím, jak bych to měl podat - třeba jako nadhodit otázku před odjezdem co tam budeme po večerech dělat co vzít?
- na kondomu netrvám samozřejmě, ale vždycky když mělo k něčemu dojít, tak jsem si radši bral pro jistotu kondomy s sebou. Může brát HA, ale může taky brát kondom jako samozřejmost nebo v tu chvíli na to vůbec nemyslet. Proto je lepší se zeptat a být připraven.
- a nakonec mě napadlo, že mohla mít zrovna menstruaci, ale to by snad řekla narovinu, nebo aspoň dneska že nemůže...

Datum: 23.12.14 14:10
avatar

Chováte se jako normální zodpovědný muž, ani náznak nějaké - jak to říct - kalkulace nebo tak něčeho. Samozřejmě, slečna mohla mít své dny a třeba není schopná to před Vámi vyslovit, tak kličkuje a odkládá vysvětlení. Zkuste vyčkat a ve vhodné chvíli se pokusit ještě jednou. Když se ani pak nedočkáte kýženého, nebo aspoň nějakého vysvětlení (mohla mít třeba zdravotní problém, kvasinky nebo něco takového, o čem se jí taky nechtělo mluvit), nebude to s ní mít patrně smysl - nejen po stránce sexu, ale asi se bude v případě nějakého zádrhelu chovat stejně, a to byste nikdy nikam nedošli.

Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: cobrak*
Datum: 23.12.14 16:26
No,tak nad tím tak přemýšlím a klidně mohla být ta slečna v minulosti třeba znásilněna nebo jakkoliv zneužita a tak má k sexuálním praktikám daleko a cítí,však pochopitelně,nějaký odpor. Zkuste se o tom pobavit z nějakou z jejich kamarádkou nebo kamarádem.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferox
Datum: 23.12.14 17:09

I to je možné, nevím spíš bych řekl že se chovala naštvaně a uraženě, předpokládal bych že po špatném zážitku nebo řpi zdrav. problémech bude spíš smutná a stydlivá. Ale bohužel to s tou komunikací je holt pravda, když tohle nedokáže vysvětlit, co bude dělat až bude nějaký větší problém v budoucnu. Opravdu nechápu co do ní vjelo, ona vždycky byla taková akční, příjemná, hodně přítulná, dosud jsme se nepohádali ani neměli nějaké větší neshody. A teď najednou tohle, těsně před Vánoci. Hlavně smysl pro humor má, dělá spoustu vtipů, měla i pár sexuálních narážek, flirtovala .. fakt nevim.

Ještě mě napadá vlastně jedna věc, minulý týden jsme se navzájem představili, po těch 4 měsících, u rodičů. Její rodiče byli normální, sympatičtí, slušní, ale třeba jí něco navykládali. Nechci je tu pomlouvat a vymýšlet takovéhle teorie, ale kdyby byla bývala řekla, co jí vadí tak mě tohle ani nenapadne.
Stále doufám, že se to nějak vysvětlí, třeba zítra když je ten Štědrý den a uvidíme se. Ale pomalu tomu také přestávám věřit..

Od: hujer123*
Datum: 24.12.14 16:53

nemůžu jinak, ale vybavil se mi jeden vtip: Přijde mladík do drogerie a chce 50 prezervativů. Prodavač hledá a hledá, ale najde jen 48. "No, jo,” řekne mladík, "co mám dělat, tak já si je vezmu, ale musím vám říct, že jste mi úplně zkazil večer!”

Zkus ten vtip říct přítelkyni na usmířenou. Snad se tomu spolu zasmějete a bude dobře. NAPOŘÁD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trziery
Datum: 24.12.14 14:23

Možná ji naštvalo, že sis naplánoval první sex sám, aniž bys s ní o tom mluvil. Vůbec je dost divný, že jste spolu o prvním sexu nikdy nemluvili, zejména když spolu nejste zrovna krátce. A jediný řešení je, to s ní co nerychleji probrat. Rozhodně to nenechávej "vyhnít", tím se nic nevyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hso
Datum: 24.12.14 14:39

Vezměte nohy na ramena, dokud je čas! Nikdy se to nezmění, bude to jen horší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fdffd
Datum: 24.12.14 15:30

Kgyby to bylo před lety,kdy mládež ještě nebyla tak oprsklá tak se ani nedivím.Ale dneska je to jinak,o sexu se mluví všude.Třeba pochází z nějaké puritánské rodiny nebo věřící.Ti jsou často dost ujetý.Nebo je pěkně nafrněná,asi po matince to asi taky nebude věstit nic dobrého.Ale co od ženské člověk může čekat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rexona*
Datum: 30.12.14 16:42

fdffd

Aha, tak dneska je to jinak !? Vůbec ne, bohužel. V rodinách se o sexu nemluví, a to bude trvat ještě sto let než se bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mili*
Datum: 24.12.14 17:33

Vykašli se na holku, která se urazí když vidí kondom. Mého přítele bývalka byla taky puritánka, horší ale bylo, že on si ji vzal. Nedovedeš si představit to peklo co s ní měl. Něco neudělal, něco zapomněl, už za trest budeš bez sexu. Třeba i několik týdnů. Když jí přece k sexu přemluvil tak dělala fory, jako co zase chceš, nechávala se přemlouvat jak prvnička. Ležela jak prkno, tak dělej at už to mám za sebou. Měl s ní dvě děti, nakonec se stejně rozvedl, že prý si vždycky když po ní chtěl sex, si připadal, že jí znásilnuje. Najdi si ženskou, která to má ráda. Neřeknu, nějaký týden, ale už s ní chodíš dost dlouhou dobu, nějaká vadná, to jsi si taky naběh.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nicex
Datum: 24.12.14 20:12

Jste spolu 4 měsíce a dosud nedošlo na sex, ani když jste spolu sami několik dní na výletě. Nenormální.

Vaše přítelkyně se urazila kvůli takové maličkosti. Nenormální.

V tuto chvíli je naprosto jasné, že to nemá smysl. Pokud byste s ní zůstal, v budoucnu se objeví daleko větší problémy.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: fdffd
Datum: 25.12.14 20:42

Může to být i psychikou,to je velice křehká věc.Někdo jí třeba ublížil nějaký pako.Tady nikdo neporadí víc,než si s ní o tom promluvit.Odpověď je jen v ní.Nejlépe někde při skleničce,kdy je člověk sdílnější.Ale je možné taky,že sex moc nepotřebuje,takže špatná budoucnost a pryč

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 25.12.14 21:58

já su tak napjatý, jak to dopadne... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.14 22:04
avatar

Dobře... Najde si fajnu babu."

A já mu to ze srdce přeju.!

Už aby to bylo.! *srdce*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: luca*
Datum: 30.12.14 14:40

Jak to dopadlo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rexona*
Datum: 30.12.14 16:32

Jelikož "takováhle" holka kondomy nemůže znát, myslela při tom zhlédnutí těch balíčků na něco jiného. Vyslovil jsi vůbec slovo kondom? Řekla bych, že si jen myslí, že před ní schováváš čokoládu, kterou chceš mít jen pro sebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferox
Datum: 31.12.14 12:11

Jak to dopadlo? Od té doby jsme se neviděli, ale od Štědrého dne jsme spolu normálně v kontaktu, volali si přes skype a dnešní večer strávíme spolu. Včera mi řekla, že jestli mi to udělá radost, tak můžeme ty kondomy dneska načít. No nemůžu si pomoct ale zní mi to jako že se kvůli mě teda obětuje. Takže si troufnu říct že těm co tu radili že to nemá cenu asi budu muset dát za pravdu.

 

Datum: 31.12.14 12:13
avatar

Počkejte si, jak to dopadne doopravdy ;) nervozita v těchto ohledech dokáže donutit člověka říct neuvěřitelné kousky, třeba to tak vůbec nemyslela ;) ale pokud ano, tak se nebojte říct jí "ne, nechci to, pokud to bereš jen jako ohleduplnost ke mně" a podívejte se po jiné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmp
Datum: 31.12.14 13:00

Bože chlape, zapni mozek a užij si oslavy s někým normálním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ferox
Datum: 31.12.14 13:36

Neříkám, že mě neštve, jak to dopadlo, ale v tuhle chvíli mě sex s ní opravdu neláká a radši jí opravdu nechám jít, než abych s ní měl sex jen proto, aby mě udělala spokojeným a sama to nechtěla. Pak mi to bude vyčítat a já nevím co ještě. Ale uvidíme, třeba budu překvapen...

Od: cobrak*
Datum: 31.12.14 15:57
Dobrý den já být Vámi,tak jsem v pohodě podle mě se chytla za rypák a došlo ji,že je divná,nebo to probrala s kamarádkou a ta ji řekla,ať se dá dohromady jděte do toho bez obav,že by to dělala jen kvůli Vám,ale s tím,že to s někým probrala. Tak šťastný Nový rok! ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.