Necítím část stehna - nerv? Co s tím?

Od: Datum: 21.12.14 18:09 odpovědí: 9 změna: 22.12.14 07:45

Dobrý večer,

dnes ráno jsem se probudila s pocitem přeležené nohy, resp. přední části stehna. Nejprve jsem si opravdu myslela, že je noha přeležená - takový to, jak v ní nemáte cit, mravenčení atd. Pak jsem si ale uvědomila, že to přeležení asi nebude.

Zkrátka moc necítím přední část stehna, cca 20x30 cm, je to pocit, jako bych stehno měla umrtvené. Když si na něj šáhnu atd, je citlivost tak na 20 % z normální citlivosti. Stejně tak u horkého, studeného atd... Jinak mě noha vůbec nebolí, mohu v pořádku chodit, hýbat nohou, resp. stehnem atd atd... Na netu jsem zjistila, že jde zřejmě o nerv.

Stalo se vám to někdy? Mám pár dnů počkat a doufat, že se citlivost bude zlepšovat? Jde o to, že když zejtra zajdu k doktorce, tak mě zřejmě pošle na neurologii, ale nepředpokládám, že by mě tam tento týden kvůli Vánocům vzali - i normálně se tam čeká třeba měsíc s objednáním apod. Prostě je teď asi nejhorší možný týden něco řešit s doktory.

Mám z toho trochu strach, aby mi noha neupadla :). Ale vážně - je to nepříjemný pocit, mít umrtvenou nedobrovolně část těla. Mám strach, aby to nebylo nevratné.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 18:13

Na tohle adekvátně odpoví jedině lékař. Takže asi víte, kam by jste měla zamířit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 18:22
avatar

Lékař bude nutný, bohužel, může to být vyhřezlá plotýnka, která utlačuje nerv, inervující stehno a to pak samozřejmě celkem spěchá.

doplněno 21.12.14 19:36:

Ne, nemusela byste to cítit v zádech vůbec.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: osoba1
Datum: 21.12.14 19:29

Vyhřezlá ploténka? Ale to by mě musela bolet záda, ne?

Od: bruk600*
Datum: 21.12.14 18:37

Přesně tak, lékař vám odpoví aby jste tomu dala čas. Buď se to spraví, nebo to bude na delší dobu...Jinak bych se rád mýlil, ale jsem realista a mám taky na těle pár takových bodů.

doplněno 21.12.14 18:57:

... napište prosím jak jste u obvoďáka dopadla... moc děkuji *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 21.12.14 18:45

nenechat se odbýt nějakými vánocemi, nečekat a jak už píšete, hned v pondělí k obvodní lékařce, nebo to zkusit přímo na neurologii. Zdraví máte jenom jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.14 19:41
avatar

pokud je to "náhlá" příhoda, vzniklá během spaní, může to být nějaký "skříplý" nerv. Já mám taky takové méně citlivé místo na stehně nad kolenem, ale to mi vzniklo v mládí, když jsem se ve 20-ti stupňových mrazech procházela v minisukni.

Ale raději utíkejte k lékaři, v krajním případě by to mohla být i nějaká mozková příhoda, ale to Vám tady nikdo asi neřekne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 21.12.14 19:42

Měla jsem to takto s holení. Bylo to od vyhřezlý plotýnky. Teda zjistila jsem to až poté, co už to se zádama bylo celkem dobrý. Na necitlivost jsem si stěžovala obvoďákovi, říkal, že si zvyknu (styl "a celej se otočit můžete?"). No a na neurologii se to znažili zdůvodnit předešlou operací kolene. Tak jsem si zvykla, přestala to sledovat a tak nějak to časem vymizelo. Ale bylo to protivný, např. holit "cizí" nohu. Pokud jste neměla přímo vyhřezlou plotýnku, i tak to vypadá na skříplej nerv. A tu neurologii bych být Vámi navštívila. Některá neurologická oddělení vyžadují doporučení odvoďáka, některá ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.14 07:38

U nás v Praze máme na takové záležitosti lékaře. Nevím, jak to máte zařízené u vás. Zkuste třeba veterináře nebo šamana.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.12.14 07:45
avatar

Šla bych na neurologii.. ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.