Jaký postih za prodej alkoholu mladistvému?

Od: Datum: 21.12.14 10:11 odpovědí: 1 změna: 21.12.14 10:55

Dobrý den,

mám dotaz ohledně tématu, které se teď před Vánocemi a koncem roku dotýká mé brigády celkem hodně. Jelikož pracuji brigádně v jednom nejmenovaném supermarketu na pokladně, musím kontrolovat občanský průkaz při prodeji alkoholu a pyrotechniky. Občas se mi stane, že se člověk zeptá a dotyčnému je třeba 25 let a to je pak celkem trapné. Proto bych se chtěl zeptat, co by se stalo, popřípadě jaký postih hrozí pokladní když by omylem prodal/a alkohol, pyrotoechniku nebo jiné zboží mladistvému? Dávám si na tohle samozřejmě pozor, ale věřím tomu, že není možné to všechno uhlídat?

Hezký den

děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.14 10:55

Pokuta za správní delikt hrozí Vašemu zaměstnavateli, coby provozovateli, minimální výše je 50.000,-Kč, maximální výše 500.000,-Kč (viz. § 24 odst.8 písm.d) z.č.379/2005 o ochraně před tabákem a alkoholem).Zaměstnavatel by poté mohl škodu vymáhat po Vás, limitace škody je 4,5 násobek průměrného měsíčního výdělku zaměstnance (§ 257 odst.2 ZP), úmysl způsobit škodu ve Vašem případě nepředpokládám.

Shrnu-li to: Pokutu může dostat pouze zaměstnavatel, ten ji může a nemusí vymáhat po Vás, max. výše náhrady škody je 4,5 násobek průměrné měsíční mzdy.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.