Insolvence-změna pobytu

Od: Datum: 20.12.14 17:52 odpovědí: 5 změna: 20.12.14 22:58

Dobrý den,

mám přítele, který je v insolvenci a chtel by si udělat trvalý pobyt v mém bytě. Chci se zeptat jestli jsou s tím spojená nějaká rizika - exekutoři apod.

Děkuji za odpovědi. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.14 18:25
avatar

Podle mě jsou. Pán z jakýchkoliv důvodů může přestat platit, plnit své závatky a máte je doma. V tomto případě by asi opravdu bylo lepší, abyste bydleli každý ve svém a scházeli se jen na kafe. Je to pro Vaše dobro. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.12.14 18:41
avatar

Dobrý den, trvalý pobyt je pouze evidenční údaj - to je obecné mínění. Ale, s Vaší adresou bude potom spojená veškerá úřední a vymáhací korespondence. Pokud u Vás bude přítel skutečně bydlet, tak si ho tam exekutor stejně najde (bez ohledu na zápis v jeho OP). Další nepříjemnost je, že zrušit trvalý pobyt je už poněkud obtížnější (musí se vyvolat správní řízení). Tak se raději snažte této "radosti" vyvarovat. Zdravím!

doplněno 20.12.14 19:40:

No, pokud jste si alespoň trochu jistá, že Váš přítel má charakter, není to gambler nebo alkoholik a doufáte, že vztah bude dlouhodobý (až trvalý=?), tak mu ten pobyt povolte.

Ale, budete mít tedy tu společnou adresu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janjanjana
Datum: 20.12.14 19:35

Děkuji za odpověď, byt jsem si s přítelem pořídila na půl, akorát je psaný na mě, právě kvuli jeho insolvenci. Trvalý pobyt má nyní u své matky, asi 50km od místa kde bydlíme spolu. Důvod, proč chceme změnu je právě korespondence, aby nemusel jezdit pro dopisy tak daleko. A také aby mohl chodit k lékařům do místa kde bydlí.

Datum: 20.12.14 22:58
avatar

Jano, buďte rozumná, trvalý pobyt měňte až po dořešení problémů. Pokud bydlíte společně, může Vás exekutor navštívit i když tam přítel nebude hlášen.

Ale pravděpodobně snáze prokážete, že příteli v bytě, kde nemá trvalý pobyt, má přítel jenom své osobní věci ...

Lékaře je možné změnit i bez změny trvalého pobytu a poštu může vyzvedávat při návštěvách rodičů. Nebo si ji může nechat dosílat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.14 19:01
avatar

ať si udělá trvalý pobyt u rodičů, budou aspoň vědět co mají za vejlupka

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.