Manželství , stereotyp , krize

Od: Datum: 20.12.14 12:38 odpovědí: 6 změna: 20.12.14 13:57

Dobry den.
Potrebuji radu v manzelstvi. Zena posledni dobou mi porad zduraznuje ,ze me nemiluje , ale ze me potrebuje. Ze by se ji same zilo lepe. Nekdy mam pocit ze mi dela naschvaly. Pritom ji porad miluju, nosim ji kvetiny, venuji se ji jak se da , snazim se ji, snezim se byt pozorny, obetavy a naslouchajici. Jenzme to ubiji, tvrdi ze jiny chlap v tom neni jen sama nevi. Ze mi nemuze dat lasku, ze si zaslouzim nekoho kdo me bude milovat. Pritom mame dve krasne dcerky 5 a 3 roky. Prosim ma nekdo radu co delat aby se to spravilo...manzelska poradna?
Predem dekuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.14 12:51
avatar

Dobrý den. Ano, návštěva manželské poradny. Možná je Vaše manželka jen unavená, psychicky vyčerpaná. Zkuste si na sebe udělat více času a relaxovat. Pokud máte babičky, požádat je o pohlídání, aby si manželka opravdu občas odpočinula a měla chvíli i jen sama pro sebe. Pokud k Vám citově ochladla, promluvte si spolu na rovinu o tom, v čem se jste se změnil, co jí vadí atd. To, že jste k ženě pozorný je určitě dobře, ale třeba Vaše žena od Vás očekává něco jiného. Ale jak říkám, často za změnu přístupu k partnerovi může vyčerpání a stres. Zkuste tu poradnu, třeba vám oběma pomůže leccos si ujasnit, více toho druhého pochopit atd. Za záchranu vztahu určitě stojí skusit vše. Nikdy není chyba ale jen na jedné straně...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.12.14 12:51
avatar

Dobrý den, nemám zkušenost s manželstvím...ale myslím, že by jí mohlo vadit to, jak na ní až moc visíte...Zkuste být víc sám sebou, nesnažit se za každou cenu...neobskakovat jí a dělat všechno, co jí na očích vidíte. A ona zase uvidí někoho, u koho se musí trochu snažit a nebude se cítit svázaná tím, že do vás asi není až takový blázen, jako vy do ní ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.12.14 12:57
avatar

Dobrý den, Petře,

to je opravdu moc smutné, když máte spolu dvě malé děti. Nic jiného, než návštěvu poradny, vám nemohu doporučit, protože je nutno pracovat s vámi oběma a netuším, co ji vede k takovému jednání a potřebě rozbíjet manželství.

Pokud ovšem manželka nebude chtít, nedá se nic dělat, manželství se nepodaří zachránit ani tak, ale alespoň byste se mohli kulturně rozvést tak, aby to děti odnesly co nejméně. Pokud by manželka návštěvu poradny bojkovala, jděte tam i tak.

Jakákoliv slova jsou zbytečná, protože to bude bolet vás všechny. Možná, že je něco, co nebylo a mělo být před svatbou řečeno, možná jste nad něčím hodně přivřel oči a teď to vyplave na povrch. Buďte silný a snažte se to přežít. Nevím, jestli kýžená samota přinese ženě to, po čem prahne, či po čase přijde k rozumu a začne si vážit toho, kdo ji miluje a jestli o ní ještě i pak budete stát, to vše ukáže až čas. Je to moc smutné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.12.14 13:38
avatar

Já si naopak nemyslím, že by manželská poradna něco mohla u vás spravit. To by totiž museli chtít oba dva zúčastnění. Vaše žena tvrdí, že jí samotné by bylo lépe. No, můj osobní názor je, že si vaše žena neváží dobrého bydla. Neuvědomuje si, co by mohlo nastat, kdyby opravdu byla sama. Zkuste ji tu samotu trošku dopřát. Žádné kytky, žádná obětavost, žádné naslouchání. Změňte své chování k ní, jakoby byla sama... možná, že vaše žena pozná, co by to všechno obnášelo být sama - bez pozornosti manžela. A jestli vám žena dělá naschvály? Nesmíte být vy tak na ní závislý, asi ji to ubíjí. Snad nedostatek pozornosti a lásky od vás jí otevřou oči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.14 13:57
avatar
Naprosty souhlas s eulalie . Chtit musi oba. Navic z vlastni zkusenosti pokud tvrdi zz v tom nikdo jinej neni tak asi je pouze nebude platit ucty
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.14 13:51
avatar

Nemá náhodou Vaše paní bezpečné finanční zázemí, od Vás servis, vše, co by si od života mohla přát?

Mnohdy jsou takové ženy nespokojené, aniž by vlastně samy věděly, s čím. Souhlasím s tím, abyste se ženě určitě nevnucoval, žádné květiny, opečovávání apod. Pokud Vám stále zdůrazňuje, jak Vás nemiluje, tak doprošování se a opečovávání z Vás většího chlapa neudělá, právě naopak, může to být ještě horší. Máte vlastně nějaký svůj život? Koníčky, kamarády... nechci být hnusná, ale některé ženy si prostě hodného pečujícího chlapa nedokážou vážit a potřebují si pomyslně nabít hubu, aby si to uvědomily.

Vaše paní si musí uvědomit, CO jí chybí, s ČÍM je nespokojená. Říct "já sama nevím" a přitom ničit celou rodinu je jen alibistická výmluva. Takže ano, odborná pomoc je na místě.

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.