Už nevím jak dál odstěhovat se či co?

Od: Datum: 19.12.14 19:50 odpovědí: 7 změna: 20.12.14 09:16

Dobrý den měl bych dotaz už nevím co dál je mi 18 už jsem vyučený bydlím sám s mamkou ale dále studuju dalši učební obor ale poslední dobou se s mamkou furt hádáme nedokáže na mě normálně promluvit řve na mě kvuli kravinám pořád chodí do hospody už nevím co dál každý den chodí domů podnapitá a řve furt na mě do práce nejde aniž by si nedala skleničku piva už fakt nevím co dělal jsem ted ridičáky na které jsem se moc těšil a i po uspešném zvládnutí už z toho nemám radost raději utíkám ven z bytu když je doma nebo se snážím většinu času trávit s přítelkyní které jsem se začal se svou situací svěřovat nevím co dál nebejt přitelkyně tak už raději bydlím pod mostem než doma co mám dělat poradte v listopadu sem jí řekl ze se mi nelíbí že vetsinu času tráví v hospodě a řekl sem jí že se odstěhuju na týden bylo klid ale ted zase a když jí řeknu že už takhle nemuzu s ní bejt tak mě začne citově vydírat že mi dávala vždy všechno ze me vychovala atd prosím pomocte co by bylo nejlepší nechat školy jít pracovat klidně i do továrny a najít si někde podnájem a ještě se chci zeptat bylo by lepší si najít bydlení v místě kde bydlím ted nebo se prostě někam odstěhovat dál a neříct jí kam? prosím poradte takhle na dně sem se nikdy necítil


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: janplinto*
Datum: 19.12.14 20:06

Ano, odstěhovat se. *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 19.12.14 20:12
avatar

Je spousta lidí, co si případnou vyskou dělá dodatečně - třeba po třicítce, kdy už mají rodinu a trochu zajištěnou domácnost. Pokud máte tu možnost, také radím odstěhování a práci. Z počátku třeba bydlení se studenty nebo v nějakém levnějším podnájmu... Zkuste ale vč. změny adresy trvalého bydliště - případné potíže matky způsobené alkoholismem by vás mohli stáhnout do exekučních pastí...

Máte přítelkyni - pokud je také plnoletá a bude moct, můžete si spolu vzít nějaký podnájem a budete mít levnější bydlení :)

Alkoholici jsou nezvladatelní, nedají se vyléčit. Jděte svou cestou !

doplněno 19.12.14 21:37:

Doplním - jak je těžké alkoholika vyléčit, tak je nejhorší věc při snažení se o normální život s ním... Alkoholik si to neuvědomí a buď bere všechno negativně a jako agresi proti sobě nebo stáhne toho druhého s sebou...

Odstěhovat se a dát ultimátum - přijedu 2x týdně, když nebudeš pít - 1x měsíčně, když budeš...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 20:29
avatar

Odstěhování se nabízí jako první (a asi nejschůdnější) řešení. Ale obávám se, že po Vašem odchodu už by to s Vaší maminkou šlo rychle z kopce.

Pokud byl po prvním rozhovoru "chvíli" klid, zkuste si s maminkou promluvit znovu a snažte se ji přimět k léčení. Klidně své setrvání podmiňte absolvováním protiakoholní léčby. Zní to ošklivě, ale je to jeden z mákla způsobů, jak maince pomoci.

Bude-li maminka v pořádku (bude-li po léčbě abstinovat), bude pro Vás snazší se později osamostatnit.

Ale pokud se na to necítíte, odstěhujte se ...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 19.12.14 20:31

I já Vám radím to, co dva kolegové nade mnou. Odstěhovat se. A až se rozhodnete, obrňte se proti onomu citovému vydírání, které rozhodně přijde a bude silné - prostě ho pusťte jedním uchem dovnitř a jedním ven, nejde s ním rozumně argumentovat. A pokud to dokážete, odejít, možná tím uděláte službu i své matce - třeba se poté, co spadne více do bahna, pak zmátoří a kvůli Vám se z toho dostane. Kdo ví. Podobný odstřih dělají i milující rodiče svým dětem narkomanům. Řekněte mamince, že jí máte rád, ale tohle že se fakt nedá vydržet. A až bude opět v pořádku, že se s ní rád budete vídat třeba denně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.14 21:32
avatar

vyléčení alkoholika není vůbec snadné a matka po Vašem odchodu zřejmě "upadne" ještě víc. Ale vybrala si tento život sama a myslím, že nemá právo strhnout Vás s sebou. O život jste se jí nakonec neprosil.

Ale záleží na tom, jak to cítíte Vy. Nejlepší by byl nějaký kompromis, ale jestli to nejde, odstěhujte se a žijte si svůj život, máte ho celý před sebou. I Vy budete mít jednou děti a jistě budete chtít, aby se měly co nejlépe.

- neexistuje pro tyto případy nějaká sociální, nebo charitativní organizace? Zkuste se někde poradit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 21:42
avatar

Odkud jste? Mohlo by vám pomoci navštívit poradnu pro alkoholiky a poradit se s terapeuty, mají tam též skupinu partnerů a dětí závislých osob, která by vám mohla pomoci. Bohužel, jiné řešení než léčba není, ale jak k ní matku motivovat, je opravdu otázka a s tou by vám tam mohli pomoci. Taky byste od nich potřeboval slyšet i jejich zkušenosti a vidět jejich osudy, abyste to pochopil, protože cokoliv teď řeknu, budou jen slova, potřebujete je slyšet od lidí, kteří prochází stejnou cestou jako vy.

Vy z pozice dítěte toho v současné chvíli moc nesvedete. Je moc dobře, že máte přítelkyni a ke komu se uchýlit, protože vás to ničí a matce nijak neprospějete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.12.14 09:16
avatar

Zdravím, jako první pokus bych si sbalila tašky a ukázala jí je. Buď se zítra půjdeš léčit, nebo se pozítří stěhuju.

Pokud to nezabere, tak se skutečně odstěhovat a naprosto souhlasím s napsaným výše - nebudeš pít, budu jezdit často, budeš pít, budu jezdit málo.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.