Mám si přeposlat peníze z cizího učtu

Od: Datum: 18.12.14 23:19 odpovědí: 24 změna: 19.12.14 21:04

Sem zaregistrovaná na seznamce a kdosi mi napsal, že jestli by se mi nehodili nějaký peníze, tak sem napsala že jo a on mě poslal číslo učtu a heslo do internetovýho bankovnictví a že si mám přeposlat, že to tak dal více holkám a že se mám na to podívat, že si tam od něj několik holek přeposílá.. Nevíte někdo co to má znamenat tohle? na učet sem mu nelezla, takže nevim jestli mi třeba neposlal špatný ůdaje abych se tam nedostala.. ale nechápu význam toho co mi psal, to za mnou pak měli dojet policajti že sem mu vykradla ůčet? nebo někomu sebral číslo a heslo a chtěl se tím někomu pomstít? nebo nějaký jiný vysvětlení?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 18.12.14 23:25
avatar

Dobrý den, to je nějaký vtip? Vy jste na seznamce a někdo Vám nabízí peníze? Pro Vás to je pan Kdosi, neznáte ho, tak proč si chcete od něho brát peníze (ani nevíte komu ten účet patří). Smažte ty údaje a peníze si sežeňte jinde (nějak normálně). Zdravím!

doplněno 18.12.14 23:36:

Ano, je to velmi netradiční až podezřelé - Ignorujte to.

doplněno 18.12.14 23:47:

Neměla jste si o ty peníze vůbec říkat (ani toho člověka neznáte).

doplněno 19.12.14 00:00:

V tomto věku už by se mohl najít i rozum a vlastní úsudek. A zvolte i jinou seznamku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nevimnevim
Datum: 18.12.14 23:34

NA UČET SEM MU NELEZLA ani to neudělám, protože nechci riskovat nějaký problémy s tím, jen by mě zajímalo nějaký vysvětlení tohodle, protože je aspon podle mě hloupost někomu dat číslo učtu a říct vem si tam co chceš.

Od: buss
Datum: 19.12.14 08:51

Vysvětlení může podat jen ten, co nabízí, tak se ptejte na důvod, zde jsou jen domněnky.

doplněno 19.12.14 12:21:

Podívejte, vy nevíte, zda ten účet je dotyčného, kdyby ano, proč si nevzít co nabízí, máte jeho souhlas, ne? Nebo si ho písemně vyžádejte ... Může to být sranda, msta někomu ..., na bance by to šlo ověřit komu patří. Nebo pošlete intbankingem korunu, zda to přijde.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 19.12.14 03:49
avatar

Bene, myslím, že do ní zbytečně ryjete.

Vlastního rozumu a úsudku má dost, na to aby mu tam nelezla a peníze nebrala a vypadá to, že s ním i přestala komunikovat.

O peníze si podle mě neřekla. Mě se někdo zeptat, jestli by se mi nehodily peníze, tak taky odpovím, že jo. Komu se dnes nehodí. Ale určitě bych nečekal, stejně jako tady slečna, že mi ten dotyčný dá přístup na svůj účet. Navíc, kdo ví jestli je ten účet jeho.

Jen se slušně zeptala, co to má znamenat?

doplněno 19.12.14 14:27:

@Ben: Ani z jedné odpovědi nemám pocit, že by to slečně přišlo normální.

Proč by měl hned člověk utíkat a nepátrat? Třeba přijde na to, že je to podvodník a přijde na něco co pomůže s jeho vypátráním. A když ne, alespoň si potvrdí, že udělala správně, když údaje nepoužila a přestala komunikovat. A taky že její úsudek je správný a není další husa co mu mohla naletět. Nedělám si iluze, že to některá nezkusila. Pokud je jich opravdu víc, jak tvrdil.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 19.12.14 11:50
avatar

Dobrý den, ale, jen jsem se podivoval nad tím, že někomu přijde normální, když někdo na seznamce nabízí bankovní účet jako samoobsluhu (ostatně, bez ověřovací SMS asi nepoužitelnou). Člověk rozumný od toho hned uteče a nemá význam pátrat. Jinak, sdělit číslo účtu je normální (bez dalších údajů) - bez toho by nefungoval systém posílání penízků. Zdravím!

doplněno 19.12.14 13:25:

Pokud někdo má přihlašovací údaje k intern. bankovnictví, tak si s tím účtem už může dělat vše, co nevyžaduje podpis majitele účtu v bance - tedy, vše co lze měnit přes internet (např.

přihlašovací heslo).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.14 23:38

NIKDY nic nevyzvedávejte, protože to je pak orgány činnými v trestním řízení snadno dohledatelné. A máte potíže jako hrom , protože to, že někdo na internetu prohlásí, že se můžete podívat na jeho účet neznamená, že ten účet skutečně jeho je. Zpravidla to bude nějakej podvodník... a nebo, což tipuji jako pravděpodobnější - že vy jste nezletilá a on je možná někdo, kdo se dopouští minimálně trestného činu ohrožování mravní výchovy dětí a mládeže a takto vychytrale chytá do svého lasa nezletilé děti, které minimálně fotografuje a nebo se může dopouštět ještě horších věcí... Já být vámi, tak to oznámim kriminální policii v místě bydliště. Oni si to určitě prověří..

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nevimnevim
Datum: 18.12.14 23:43

achjo, ja mu do toho učtu nepolezu o ty peníze nestojím, jen se ptám na logický vysvětlení... ted mě kdosi napsal, že bych se tam možná nedostala, kvůli certifikátu, kterej bych možná musela mít a tak on spolíhá na to, že ten cetifikát nemám a že se tam nedostanu.. přece není normální jen tak někomu dat peníze, ne?

Datum: 18.12.14 23:45

Přesně tak jste rozumná, že to tak vnímáte... Můžu vědět váš věk?

doplněno 18.12.14 23:57:

A navíc takový poťouchlý člověk si na účtu může provést takové opatření, že si můžete denně vyzvednout jen pár korun, takže nemyslete si, že případně si vyzvedne nějaké velké částky. Finančně to mívají tito lidé vělmi dobře spočítané a zejména dojde z vaší strany k tzv. závislosti a potřebnosti a to už je krok do pekel, nikoliv krůček. Dejavu, já být vámi, tak bych to vůbec nepodceňoval , protože vím o čem píšu...to není výkřik do tmy, ale dnešní vyhledávaná současnost těmi magory.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 19.12.14 10:24

Nejpravděpodobnější mi přijde snaha získat osobní údaje = tvoje číslo účtu, podle něj zjistí kdo je majitel účtu atd.

Oznámil bych to policii, úchyl je velká pravděpodobnost a policie ho takhle může najít.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: k2
Datum: 19.12.14 10:38

Jak lze z cisla uctu zjistit jmeno majitele a co by podle Vas mela PCR resit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.12.14 10:58

čísla jsou běžně k mání, postačí se podívat na weby podnikatelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.14 23:45
avatar

To je zajímavé. Jistě neexistuje až takový magor, který by se ukájel tím, že bude posílat cizím holkám, které nezná, peníze. Kdyby ve vás našel zalíbení a chtěl vám dát peníze jen tak, pošle je z toho účtu sám. Takže tím jistě sleduje nějaký podvod. Například dostat se k datům vašeho účtu, který se mu pak zobrazí v provedené platbě. Nebo potřebuje vyprat peníze, nebo na někoho dalšího hodit krádež účtu a peněz tam.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nevimnevim
Datum: 18.12.14 23:52

je mi 21, celý to začlo tak, že mi napsal: nehodily by se ti nějaký peníze, já sem napsala: jasný že jo a on mi poslal číslo učtu a že si tam mám něco poslat a já sem mu napsala že mu tam nepolezu a on že si od něj holky posílají často a pak sem nečetla co mi psal..

Datum: 19.12.14 07:15
avatar

Dotyčný si seznamku spletl s jistou trestnou činností.

1/ Neměla jste vůbec souhlasit, že peníze chcete. Kdybyste řekla, že jste spokojená s tím, co máte, utřel by. Takhle naběhnout cizímu člověku, to je naivita.

2/ Toužíte se seznámit. A ten pán posílá peníze několika dalším ženám, Vy se na to máte podívat, že je to pravda. To Vám nevadí, kdybyste spolu vybudovali vztah a on přitom posílal peníze cizím ženštinám?

Ten pán sleduje něco jiného. Už jen slova "něco si tam vyber" je hloupost. Něco - to může být pět korun, nebo taky půl miliónu. Jsou jen 2 možnosti:

1/ Pán pobývá během roku v Bohnicích, nyní je doma na vánoční dovolené. Takže si žije dál po svém.

2/ Pán se potřebuje dostat k Vašim citlivým údajům. Pokud si budete vybírat, dá se zjistit, kdo to vybral, číslo účtu apod. A následně začne vybírat on.

Neodepisovala bych mu, přerušila všechny kontakty, protože to, co Vás potkalo, není standardní seznamka, co si budeme povídat. *cert* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ju®
Datum: 19.12.14 07:32

šup sem s tím číslem a heslem, uděláme si radost před vánoci, to se pán bude divit...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 19.12.14 08:38
avatar

Toto je samozřejmě podvod nebo pokus o nekalý čin... Ale přidám jeden "příběh" ze života:

Kamarádova dcera byla na vysoké, když pro ni přišla na jedné přednášce PČR - prý součinnost s teroristickou organizací. Měla hodně problémů s tím, že nenahlásila omyl v příchozí platbě.. Na účet jí omylem poslal někdo (tuším z Iráku) cca 300 milionů. Ona v tom byla nevině, ale musela vysvětlovat, proč nikomu nenahlásila příchod platby, o kterém musela díky SMS z banky vědět.

Sice příjemný přísun financí, ale následky ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.14 11:10
avatar

Tazatelko, já si to vysvětluji tak, že se tímto způsobem ten dotyčný zřejmě jen baví. Chce se dělat zajímavým pro opačné pohlaví atd. Anebo je to duševně nemocný člověk. Nikdy nevíte, kdo sedí u pc na opačné straně. Ale pochybuji o tom, že by to byl ve skutečnosti dobrovolný sponzor dívek a žen ze seznamky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.14 11:43
avatar

- pokud bych nemusela zadávat nějaké osobní údaje, tak bych se ze zvědavosti koukla, jestli účet existuje.

Máte-li na seznamce fotku, tak se mu asi líbíte - a pokud to není úchyl, nebo blázen, či terorista - může to být pasák, který i takto shání své ovečky, pokud píše, že si u něj vybírá peníze více holek. Dneska je možný všechno. Nebo je to dobrej fór.

Možná by ho mohla kontaktovat holčina, která chce prodat své panenství.!

doplněno 19.12.14 12:00:

- třeba je to fór ve stylu pořadu Josefa Klímy - a když si peníze nevyberete, tak Vám přijde štáb TV poděkovat v přímém přenosu. !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 12:53
avatar
Ať vám je pošle sám. I kdyz se tam dostanete, bez SMS kódu nic nemůžete odeslat. Dělá si z vás srandu.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 19.12.14 13:08

Autorizační SMS je nepovinná, může/nemusí být nastavená.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.12.14 13:40
avatar
No záleží, jak která banka.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: donkarel*
Datum: 19.12.14 13:55

Ano oboje může být pravda. Buďto sehnal něčí číslo účtu, nebo tě bude za ty vybrané peníze nějak vydírat (vlezla si mi do bankovnictví, když nenastavíš, předám to policii), nebo si z tebe dělá srandu a má tam 0 ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 15:17
avatar

Souhlasím s Kapkou (pán se zřejmě dobře baví) a s Benem (ignorovat!) ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 21:04

no za zkoušku by to stálo jestli to opravdu funguje. Když tam nic neuděláte tak vám nikdo nic nedokáže. V účtu je uvedené jméno a adresa majitele takže ho případně kontaktovat jestli o tom vý. Když vás tak přemlouval tak asi tyto údaje netají tak je sem napište a nebo pošlete klidně se na to podívám za vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.