Bolest po návštěvé zubaře

Od: Datum: 18.12.14 18:28 odpovědí: 22 změna: 21.12.14 10:39

Dobrý den, je mi 17 a asi před 3 týdny mě bolel zub, byl to už jednou přeplombovaný zub, když jsem šla k zubařce tak ta mi řekla, že ten zub už byl jednou plomovaný a že už by se do něj nemohla znova dostat. No dělal se mi tam zánět, tak mi ten zub vytrhla. Dál mi řekla že se v tom zubu dělá infekce a ta jde do kosti, takže mě bolela ta kost. No zub mi vytrhla ale ono to pořád bolí :( :( co s tim? Nebaví mě pořád brát Ibalgin a znova k zubaři se bojim, že by to už bylo něco horšího než je vrtání. *plac* Co s tím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.14 18:34
avatar

Infekce se nějakou dobu hojí a pokud se dostala do kosti, může to být dost úporné. Asi se budete muset vrátit k zubaři a možná, že se to bude řešit antibiotiky, pokud tam přetrvává zánět. Určitě je to lepší řešení než čekat, až se zánět rozšíří a nechat si sekat sanici na oddělení obličejové a čelistní chirurgie.

Proti bolesti zubů mi zubař doporučil volně prodejný Valetol, můžete zkusit i ten, mně zabíral velice dobře.

doplněno 18.12.14 18:39:

Jak se antibiotika jmenují a jak je berete dlouho?

doplněno 18.12.14 18:51:

Nevím, jak dlouho jste vynechala, ale je celkem časté, že pokud antibiotika vysadíte před ukončením léčby, bakterie si vytvoří rezistenci a antibiotikum už nezabere. Divím se, že vás nikdo nepoučil, že atb se nevysazují. Vraťte se k zubaři, jestli vám nezabírají, možná vám je vymění. Nemáte se čeho bát. Možná vám i doporučí desinfekci na kloktání.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zuby
Datum: 18.12.14 18:37

Nějaká antibiotika beru, něco od A

Od: zuby
Datum: 18.12.14 18:42

Brala sem je pravidelně ale pak sem vynechala, ted je beru zase je to Augmentin

Od: zuby
Datum: 18.12.14 18:54

Doufám, fakt mě to štve ale zubaře se bojim, že by s tim zase něco dělala ..

Datum: 18.12.14 18:36
avatar

Asi tě nepotěším, ale dojdi znovu k zubaři je tam nějaký problém a nechceš si přeci zkazit svátky. Možná, že tam něco zůstalo a chce to vyčistit. Držím palce ať to dopadne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuby
Datum: 18.12.14 18:40

myslím, že mi to čistila , ještě koukala, jestli tam něco neni.

Datum: 18.12.14 18:37
avatar

S tíhle bych si moc nezahrávl a šel k zubaři. Pokud se jedná o zánět tak to není legrace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuby
Datum: 18.12.14 18:39

zánět se tam prý teprv dělal

Datum: 19.12.14 07:37
avatar

Nezlob se, ale Tvoje paní zubařka se asi učila u doktora Chocholouška. Každý pořádný zubař totiž ví, že zuby je třeba zachovat co nejdéle. Normálně uvažující zubař by zub léčil a netrhal ho u 17 leté pacientky. Ten zub měl ještě nejmíň 30 let sloužit. A déle. A navíc je pro mě velká novina, že se nelze dostat do už jednou zaplombovaného zubu. To není pravda, zub se může znovu začít kazit i pod plombou, ta se tedy odvrtá, což není nic těžkého a zub se následně léčí.

Udělala jsi chybu, že jsi souhlasila s vytržením. Vím, že zubaři dneska moc nepřijímají nové pacienty, ale zubařku bych změnila. Až Ti bude 40, s jejím přístuprem budeš mít možná už klapačky.

Stalo se mi totéž, asi v mých 35 letech mi zubařka chtěla zub vytrhnout. Připadalo mi to vzhledem k věku brzy, odmítla jsem, šla jsem k jinému zubaři a ten mi ho zachránil. Zubařka následně při příští mé návštěvě koukla do pusy, viděla, že tam dělal někdo jiný a spustila velký povyk. Tak jsem jí řekla, že je mi cennější doktor, který mi zub zachrání, než ten, který mi ho vytrhne. Vzala jsem si od ní dokumentaci a rozloučila se s ní.

Zajdi si ještě k ní, možná bude třeba nějaké čištění a v době Vánoc je nepříjemné, když zuby bolí. Ale po novém roce se poptej svých známých, s kterým zubařem jsou spokojeni a zkus se přehlásit.

Kromě výběru dobrého zubaře je ale podstatná i dobrá péče o svůj chrup. Pokud ji snad někdo zanedbává, nepomůže ani sebelepší zubař. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuby
Datum: 20.12.14 11:53

řekla že to byla jediná možnost

Od: kutululu
Datum: 19.12.14 07:51

Jsem naprosto překvapená jednáním tvé zubařky. Že by se nemohla do jednou plombovaného zubu dostat? Já mám každý plombovaný zub několikrát opravený a dokonce u jednoho zubu i 2krát čištěné kanálky, což není už taková sranda jako "pouhé" vrtání. Vždy to jde vyléčit. Paní zubařce se zřejmě asi nechtělo pracovat, tak vytrhnutí pro ni bylo přijatelnější. Ještě by mě zajímalo jaký zub to byl? Odhodila bych strach a ihned utíkala k zubařce, nejlépe asi ale k jiné, nebo na pohotovost, protože bolest zubů je né jen že dosti nepříjemná, ale je i nebezpečné se na to vykašlat a myslet si, že Ibalgin to zlepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 20:20
avatar

Nechat si v 17 jen tak vytrhnout zub? Ještě s tak nesmyslným odůvodněním, že se do něj nemohla dostat? To musí být vtip nebo se ta zubařka přeškolila ze zvěrolékaře.

Pacient nemusí souhlasit se vším, co mu doktor navrhne. Jakýkoliv zákrok může odmítnout. Mě navrhnout něco takového tak ji pošlu tak kde slunce nesvítí a už se tam neobjevím. V každém větším městě jsou dnes velké zubařské ordinace kde je vždy několik zubařů a ti berou pořád. Není problém si vybrat někoho rozumného. Dnes jsou fotokompozitní plomby, takže trhání zubů není nutné ani při rozsáhlých kazech které by se už amalgamem nedaly řešit. Stejně tak při zánětech, s dnešními metodami lze defakto každý zánět vyléčit bez trhání. Rychle pryč od té zubařky a varovat před ní ostatní!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuby
Datum: 20.12.14 11:55

co s tím ale ted nadělám, když ten zub už nemám?

Datum: 20.12.14 12:05
avatar

Nenaděláš nic, je pozdě. Měla jsi trhání odmítnout, co zubař, to jiný názor a jiná zkušenost. Takže netrhat, jít k jinému. Ztratit zub vlastně dobrovolně v 17 letech, to je opravdu zhovadilost, nezodpovědnost. Doktorky, že chtěla trhat i Tvoje, že jsi svolila.

Nyní choď s tou ránou na čištění, pokud to bolí, mohl se tam udělat zánět. A hned po Novém roce šup a hledat jiného zubaře. Půjde-li to takhle dál, budeš ve 30 bez zubů. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuby
Datum: 20.12.14 14:52

Já jsem v tomhle případě věřila tomnu, že až se vytrhne tak to bolet přestane, protože jediný o co mi šlo bylo zbavit se tý bolesti.

Od: pb®
Datum: 21.12.14 10:39
V 17ti se člověk ještě neumí tak bránit jako ve 30ti nebo v 50ti. Celý život je naučen poslouchat dospělé a neodmlouvat a najednou má poslat do háje lékaře? To kolikrát nezvládne ani dospělý sebevědomý člověk. Sousedka má v rodině 4 doktory z toho jednoho zubaře a přesto její dceři jiná zubařka dokurvila zuby, protože včas nevytrhla mléčný řezák a trvalý začal růst křivě. Takže místo zákroku na pojišťovnu bude platit tisíce za rovnátka.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jwo
Datum: 20.12.14 12:16

Jdete k zubaři, ten vidí zub a aniž by cokoliv dělal, tak ho vytrhne? To snad nemyslíte vážně, že jste s tím souhlasila. Doporučuji změnu zubaře. Na místo vytrhlého zubu si nechte dát implantát. Vyberte si švýcarský od firmy Straumann. Jeho podstatnou výhodou je, že vrchní zub-korunka (co je na implantátu nasazen) je připevněn šroubem. Tedy jen snadno a bezolestně demntovatelný v případě potřeby výměny. Bude to stát vcelku dost - díru tam mít nemůžete a dělat můstek (zničit další dva okolní zuby) nedoporučuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuby
Datum: 20.12.14 14:54

Mě se to prý nějak posune, něco v tom smyslu říkala, že dva vedlejší co tam mám - jeden vyrostlý a druhý teprv roste. Ten co teprv roste prý posune ten, co už je vyrostlý a bude tam jen menší mezera.

Od: zuby
Datum: 20.12.14 22:02

Není to pravda - zuby se neposunou tak, aby vyplnily jeden chybějící, tak to prostě bohužel není. Musíte chybějící zub řešit. Čím dříve, tím lépe. Z popisu usuzuji, že vám vytrhli stoličku - sedmičku nebo šestku? Lituji vás.

Od: zuby
Datum: 21.12.14 09:54

Vyplní ho prý jen z části.

Od: olaff
Datum: 20.12.14 21:23

No, ono to s tím hledáním nového zubaře nebude tak jednoduché! Bydlím v krajském městě a nové pacienty bere pouze j e d e n zubař. Vím, že lidé z venkova dojíždějí často velmi daleko za zubařem. Jediné město, kde není problém se zaregistrovat, je Praha.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.12.14 22:14

Zdejší poradci tě té bolesti nezbaví, tobě řeknou možná příčinu té bolesti. Pomůže jedině zubař a čím dřív ho navštívíš, tím líp pro tebe.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.