Co je vztah-chození?

Od: Datum: 18.12.14 16:10 odpovědí: 5 změna: 19.12.14 19:38

Ahojte, co pro vás znamená termín chodím s ní/m? Když o tom přemýšlím, tak chodit se procházet, bavit se a stýkat jsou většinou činnosti, které dělají páry ve vztahu. Ale taky to můžou být pouze kamarádi..
Kde je ten bod zlomu, kdy je to vztah nebo ještě kamarádství? :) Znám lidi, o kterých se říká, že spolu chodí, přitom tvrdí, že to není pravda. Přitom se chovají třeba stejně jako jiní, kteří spolu mají vztah.

Tak mě zajímá jak to vidí většina společnosti a vlastně od které konkrétní doby/činu je to vztah? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.14 16:14
avatar

já myslím že spoluchodí ti, kteří spolu zatím ještě nespávají.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.12.14 17:00

A jak se nazývá vztah těch, kteří už spolu sex mají?

IMHO spolu pořád chodí... tak dlouho dokud se nerozejdou, nebo nemají svatbu. Možná by se ještě dal vsunout mezistupeň, že spolu žijí v okamžiku kdy se sestěhují, ale stále nebyli před oltářem, ale i o těch by ledaskdo prohlásil, že spolu chodí a za žití spolu by označil až pár, který má dítě či více, ale beze sňatku, jak se dříve říkalo, na psí knížku.

Jak píše kolega pode mnou... těžká odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.14 16:50

Dobrá otázka - těžká odpověď. Poněvadž ani tak nezáleží na tom, co spolu ti dva dělají, ale jak to cítí. Takže mohou být dva páry, chodit na stejné akce, dělat stejné věci a jeden z nich je ve vztahu a ten druhý jsou dva kamarádi. Dokonce to může být tak, že jeden z páru považuje vzájemné soužití za vztah a ten druhý: "Víš, já Tě mám ráda, ale jen jako kamaráda..."

A to už vůbec nechci mluvit o tom, že existuje třetí typ: "kamarádství s výhodou".

Prostě podle mě je to o stavu mysli, nikoliv o tom co kdo s kým...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: donkarel*
Datum: 19.12.14 13:53

Podle mého názoru je chození a vztah to samé. Rozdíl vidím pouze v tom, že když spolu ty dva chodí, tak většinou nežijí spolu. Ale i chození značí jednu z fází stavu, aspoň pro mě.

Procházet se, bavit se - tohle můžeš dělat i jen s kamarádkou. Chození sice může začít na prvním rande, ale podle mě se chozením dají setkávání označit až ve chvíli, kdy spolu máte nějaký intimnější fyzický kontakt (líbání, hlazení,...) a toho druhého berete jako potencionálního partnera (přitahuje vás, máte ho rádi,...).

Pro mě začíná cizí vztah oficiálně ve chvíli, kdy ho ty dva oznámí. Jinak já jako začátek (vlastního) vztahu nikdy nějak zásadně neřešil, začíná to pomalu asi první pusou a takovou "jistotu" máš, když dojde na nějakou krizovou situaci a partner se zachová přesně tak jak očekáváš (ať už jde o nějakou špatnou situaci co se ti stane, nebo třeba i takovou věc jako je první společná dovolená kdy jste poprvé sami a řešíte kam jít na jídlo, co dělat, apod.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: quit
Datum: 19.12.14 19:38

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.