Lyžování Rakousko - tipy na ubytování a areál

Od: Datum: 18.12.14 15:48 odpovědí: 2 změna: 27.01.15 23:37

Ahoj všem. Plánujeme s přítelkyní první společnou dovolenou - rádi bychom jeli lyžovat a to do Rakouska, jenže vůbec netušíme kam :) Všude jsou články s recenzemi středisek, kde je výběr těch "nejlepších" jenže na každém webu je "to nejlepší" jiné.

Takže bych se tu chtěl zeptat, jestli máte dobré zkušenosti s nějakými středisky (něco kam pravidelně jezdíte) a hlavně s ubytováním. Jsme průměrní lyžaři, preferujeme delší sjezdovky a spíše kabinkové lanovky, než klasické sedačky nebo vleky, proto ostatně chceme do Rakouska a ne třeba do Krkonoš, kde ještě ke všemu stojí fronty lyžařů. Na druhou stranu nepotřebujeme 400 km sjezdovek, stačí nám prostě 5 nebo 10 opravdu "dobrých" sjezdovek, kde vydržíme celý pobyt :)

Samozřejmě je také výhodou blízkost k ČR, čím blíž to bude tím líp (jsme z Českých Budějovic) a ubytování nemusí být nic luxusního :) Prostě něco kde přespíme, případně i dostaneme nějaké jídlo k snídani nebo večeři. Žádné bazény a wellnessy nechceme :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 18.12.14 17:24

Rádi se vracíme na Zillertal - Hintertux, lyžování od 600 mnm do 3200mnm. Každý si vybere a je to jedno z mála středisek na lyžování po celý rok, takže nehrozí, že byste nevytáhli lyže pro nedostatek sněhu ( jako nyní v Itálii, kde prší a spousta středisek nejede.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 27.01.15 23:37

Nejprve ohledně front - poslední léta ve Špindlu možná menší než v rakouských Alpách. Fronty jsou hlavně otázka sezóny, proto pozor zejména na masopustní týden, který se obyčejně ještě shoduje s Bavorskými prázdninami. Nebezpečí druhého stupně: Holanské, Tyrolské a Salzburgské prázdniny. Z Budějovic je to nejblíže na Hinterstoder - to je jako větší Špindl, ale dobrý. Dále nejblíže je to do Haus am Kaiblig. To je nejbližší středisko 4 kopců, které jsou propojené. Tam je třeba sledovat sníh (je to docela nízko) a pak světový pohár ve Schladmingu (pak se tam na několik dní zavírá dost sjezdovek). Můj tajný typ je Wagrain. Ten je celkem v centru dění. Přímo z městečka se můžete vydat na lyžích na dvě strany - Flachau a St. Johan. Pokud popojedete asi 8 km do Kleinalrlu, je tam nástup přes dvě údolí (i přes Tauernskou dálnici A 10 pod kterou Vás během 5 minut proveze fakt supr vláček tažený traktorem) a dostanete se až do Zauchensee 2300 n/m (jezdí se tam také světový pohár). Na všechno platí jedna permanentka Ski Amade (ještě platí dál až na Hochkonig a Bad Gastein, ale to se stejně nedá za týden objet. To jsem bral s ohledem na dojezd z Budějovic. Dále na západ je v Alpách taky všude krásně. Jak píšete výše tak Zillertal zakončený ledovcem Hintertux je taky best, ale má drobné chybky - strašně lidí, zejména dopoledne - chce si to přivstat - pak se rozptýlí - a nemožnost dojezdů do údolí - to ale nahradí neuvěřitelné množství sjezdovek, byť ve třech oddělených a poměrně vzdálených areálech - km 15 -30 časově však ale na Bundesstrase několik minut - pokud není kolona - hlavně nepřijeďte v sobotu ráno a taky tak neodjíždějte. Dále na západ do Tyrolska a Vorarberska nemá ani cenu mluvit. Takže jen nejlepší: Solden - dva ledovce a, několik třítisícovek a 18 ti kilometrový skiweg do údolí (ocení zejména děti). Serfaus, Fiss, Ladis - neskutečné vzdálenosti (13 km červeno modrá sjezdovka Fromesabfart + Ladisabfart). Ischl - Silvreta arena - i koncem dubna můžete zažít prašan, gastrofestival - dva dny jsme měli občerstvení zdarma, a obyčejně začátkem května megakoncert. St. Anton - skoro až moc sportovní. Lech Zurs (nedavno propojený se Warth - Schröcken) opět jsem nevěřil. Takže přeji hodně sněhu a pěkné počasí.

doplněno 27.01.15 23:52:

Ješte jsem si dovolil zkopírovat z internetu - takže bez záruky:

Rakousko a Itálie: nápor v druhé půlce února

V Rakousku připadnou školní prázdniny jako vždy na první tři únorové týdny. V Salcbursku, Tyrolsku a v Korutanech budou mít děti volno v týdnu od 9. února, ve Štýrsku a Horním Rakousku pak v tom následujícím, masopustním. Od 16. února budou mít maspoustní prázdniny v italských školách – v Jižním Tyrolsku celý týden, v jiných regionech jen dva až tři dny začátkem týdne. V masopustním týdnu mají vždy volno také školy v Bavorsku, nejbohatší a druhé nejlidnatější německé spolkové zemi s 12 mil. obyvatel, odkud je to do rakouských a severoitalských středisek jen několik hodin cesty.

Nejrušněji proto bude v "německy mluvících" Alpách ve třetím únorovém týdnu. Třicet z 80 milionů Němců, kteří žijí ve dvou spolkových zemích Vestfálsku a Bádensku, přitom zimní prázdniny vůbec nemá a na lyže tak mohou vyrazit kdykoliv. Pražské děti se v letošní zimě nejnabitějším týdnům vyhnou, neboť na ně vycházejí jarní prázdniny až začátkem března. Polští lyžaři se budou zřejmě nejvíc soustředit do svých prázdninových termínů od půlky ledna do konce února, přičemž jejich nejoblíbenějšími cíli jsou rakouské Salcbursko, Tyrolsko, Korutany, italské Dolomity a jejich druhým domovem je bezcelní zóna Livigno. Na jih Rakouska a severovýchod Itálie míří o dost více lyžařů i ze Slovinska, Chorvatska nebo Maďarska. Slovinské děti si užijí zimních prázdnin v druhé půli února, naopak Chorvaté a Maďaři žádné zimní prázdniny stanovené nemají – lyžování tam není tradičním sportem, nicméně úspěch chorvatských sourozenců Kosteličových zájem o lyžování v této zemi rozpoutal.

O nejrušnějším, masopustním týdnu se dá klidnější ruch čekat v jižněji položených střediscích Dolomit a vůbec v místech, kde se nemluví německy, a tedy nejsou Němci tak vyhledávaná. Nejvolněji by v rakouských a severoitalských lyžařských střediscích mělo být v lednu, kdy už skončí vánoční prázdniny a ještě nezačnou žádné jiné, ani polské (19. ledna). Volno bez prázdnin by na tamních sjezdovkách mělo být i v druhé půli března.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.