Předčasné zrušení životního pojištění

Od: Datum: 12.12.14 19:14 odpovědí: 2 změna: 17.12.14 18:39

Byl jsem nucen předčasně zrušit životní pojištění - ale uplatnoval jsem odpočet od základu daně - což se prý musí zpětně dodanit - ale na FU . mi nepomohou protože jsem odpočet uplatnoval u zaměstnavatele-tímpádem oni nemají podklady.Kdo mi tedy vypočítá kolik mám dodanit?Jsem z toho bezradný.Pojistku jsem zrušil letos v roce 2014 - do jakého data musím dodanění provést?

Děkuji za radu nějakého odborníka.

Šindelář F.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 22:34

Po skončení roku 2014 byste měl podat daňové přiznání a všechny částky, které jste odečetl od daňového základu přiznat jako "ostatní příjem". Podívejte se na tento článek.

Ale překvapuje mne, že Vám neporadili na FÚ. Byl jste přímo u úřednice, ke které spadáte?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.12.14 13:25
Ivez, prosímtě, jak to bude se smlouvama po novém roce? Proslýchá se že by se měly dát vypovědět bez sankcí kvůli změnám podmínek.
Měl jsem nutkání to vypovědět už loni protože mi zaměstnavatel oznámil že můžu příspěvek na kapitálové životko přidat ke stávající částce, kterou mi dává na důchodové. Jenže při pokusu o výpověď mi spočítali že bych z našetřených cca 60 000 o dvě třetiny přišel. Je tom směru nějaká změna k lepšímu po novém roce?
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.