B komplex forte

Od: Datum: 16.12.14 14:04 odpovědí: 6 změna: 17.12.14 10:39

Dobrý den. Mužu dlouhodobě užívat B komplex forte? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 16.12.14 14:15
Pokud jste po nemoci,či ve stresu,nebo hodně kouříte či pijete,tak ano.Ale cca tak měsíc,pak opět tyto konské dávky vysadit.Je to přece jen doplněk stravy...Raději získávejte vitamíny a minerály z darů přírody.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 16.12.14 22:34

Co takhle raději B-komplex? Nebo pangamin?

Toho béčka je ve forte opravdu příliš (všiml(a) jste si, jakou barvu po něm má moč?), ale jeden lékárník mi řekl, že nedostatkem vitamínu B trpí hodně lidí. Je to proto, že se z těla velmi rychle (v řádu hodin) vylučuje, takže jakmile si jednou denně nedáte něco, co jej obsahuje, tak jej prostě nemáte. Ale zase je obsažen opravdu téměř všude (s mírnou nadsázkou).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.14 00:37

já jsem si do teď myslela, že ano, sama to užívám, myslela jsem, že ve vodě rozpustné vitaminy se bez problémů vyloučí močí a B-čka není nikdy dost. Hlavně to beru kvůli vlasům a nehtům, a ješte si beru i pangamin.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.12.14 08:07

To ano, vyloučí. Ale... např. vitamín C v nadměrném množství může způsobovat podráždění močové trubice a nutkání na močení. Také jsem si všimla, že když chystáte odběr stolice na okultní krvácení, tak píší, aby člověk nepřijímal více než 1000mg vitamínu C denně.

K příspěvku pode mnou: ne všechny vitamíny se vyloučí močí. Skupina A,D,E,K (na gymplu nám k tomu bioložka dala mnemotechnickou pomůcku "zadek" :-D) jsou vitamíny, kterými se lze předávkovat. Áčkem prý docela snadno.

doplněno 17.12.14 08:08:

Jo a taky mi "béčko" hrozně voní... když jsme byly malé, mamka nám dávala ty hnědé maličké B-komplexy, milovala jsem je...:-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.12.14 08:01

hm. Naše mladá, ve věku dvou let, snědla celé plato B komplexů. Jak jí mohly chutnat, na to se mě neptejte. Ale pro jistotu jsme tehdy zavolali do nemocnice a tam nám řekli něco jiného, než čtu tady nahoře. Podle lékařky na pohotovosti není nadměrná dávka B komplexů nijak nebezpečná, ale nemá smysl ji brát, protože vaše tělo si je docela obyčejně neuloží. To prý platí i pro všechny ostatní vitamíny.

Když vezmete nadměrnou dávku B komplexu, pak jediný výsledek je ten, že čuráte více dohněda.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.12.14 10:39

Zdravím.! "Béčkem" se řádně nabouchám před tím, než jdu do lesa. Nelezou na Vás klíšťata a

ani jinému hmyzu moc nevoníte.

Jinak bych to s vitaminovými přípravky moc nepřeháněl. Opravdu je lepší baštit dostatek ovoce a zaleniny.

Zvláště teď v zimě. A nezapomeňte na brambory. Vařit radši ve slupce a na páře.

Všechno má svoje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.