Musim to zaplatit?

Od: Datum: 16.12.14 12:21 odpovědí: 9 změna: 16.12.14 22:04

Dobry den ,jak jsem jiz psal asi pred rokem,zedil jsem idealni polovinu bytu ve do ktere se mi nastehoval druhy dedic a byt nechce opustit ani prodat.Za dva roky udelali dluh na vode 26 000 tis.kc.Spolecenstvi vlastniku to dalo pravnikovi a tem mi dnes zdelil,ze penize bude vymahat po me protoze oni nic nemaji!mohli by jste mi pomoc protoze nevim jak z toho ven diky Barvir Petr


avatar
Upozornění od sys clayman 16. 12. 2014 12:43:59
Odstraňte z přílohy nejprve osobní údaje, díky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 12:37
avatar

Petře, jsou dvě věci které musíte udělat. 1. dojít na městský (obecní) úřad a situaci osvětlit -poradí

a za 2. je důležité, kdo má smlouvu na odběr jak na vodu, tak i na elektřinu. -ten platí

To je tak, co vím. A ještě poznámku ohledně dědictví...když se dva nemohou dohodnout, musí to za ně udělat soud.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jhw
Datum: 16.12.14 12:45

Společenství si může vybrat po kom ze spoluvlastníků bude vymáhat dluh. Pokud to jste vy, pak je na vás, abyste vymáhal tu polovinu dluhu po druhém spoluvlastníkovi bytu. Druhý spoluvlastník má právo byt využívat, stejně jako vy. Zaplaťte dluh nebo přijde exekutor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 16.12.14 14:39

Věřitel si logicky vybere toho, z koho to vyrube. A vy se pak obrátíte na dlužníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 16.12.14 14:39

Nevím co byste dělal na obecním/městském úřadě ani kdo by Vám tam měl co poradit...

Zajděte za advokátem ať podá žalobu o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví - důvody k tomu máte (druhý spoluvlastník užívá celý byt, Vám za to nic neplatí, neplatí ani platby s užíváním bytu spojené atd.). Dluhy druhého spoluvlastníka budou odečteny z toho, co mu budete mět zaplatit (za to, celý byt bude Váš). Ať advokát navrhne vyklizení bytu, možná i předběžným opatřením.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oqq
Datum: 16.12.14 14:49

Proč by druhý spoluvlastník něco platil, když k tomu nebyl vyzván (není to uvedeno v dotazu). Má byt užívat každý z nich. Je pouze obou vlastnících, jak se domluví. Koho bude celý byt není zřejmé před ukončením soudu. Vyklizení bytu, předběžné opatření - co to je za nesmysl za předpokjladu, že tam bydlí spoluvlastník?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrbarvir
Datum: 16.12.14 18:03

Zitra se ma do toho bytu prijit podivat odhadce protoze druhy vlastnik ma exekuce asi za 250 000 tis.kc.nevim jak to bude pokracovat dal,rika se ze od noveho roku neni predkupni pravo

Datum: 16.12.14 18:31

Ahoj. Opravdu není co závidět. Exák tu jeho půlku může klidně nechat vydražit a tak se ti tam může nakvartýrovat někdo, nedej bože ještě horší. Bude to nutné řešit pomocí právníka. To určitě. Zaplacením jeho závazků, by mohlo znamenat, vykoupení nějaké části ceny toho bytu. Jen tak mě to napadlo. Známí to podobně udělali ohledně oprav na domě a spoluúčasti na něm. Ahoj.

Asi je možná i nějaká blokace na Katastru. Podívej se tam na to.

doplněno 16.12.14 20:53:

Ten tvůj právní idiot má na to i nějaké vzdělání? Rozhodně začni tím Katastrem. Jak ti tam pobíhá odhadce, tak se to chystá na prodej v elektronické aukci. Třeba. Dokud budou sociálky platit cikánům to bydlení-nájmy, může je ten nový majitel , té své půlky takové tam nastěhovat. Bacha na to. Spíš !

doplněno 17.12.14 17:33:

Jestli se chystáš na ten Katastr, tak tam až nemusíš chodit. Jde to vyhledat na jejich wéwéčkách. Město, adresu a č.p. znáš, zadáš a ono to ten zápis, na tebe vyhodí. Pokud tam nějaké blokování je, bude to tam napsané. Jestli jsi spolumajitel, měly by ti chodit dopisy od těch, co chtějí nějaké peníze za cosi. Jestli v tom bytě nebydlíš a jsou na tebe nahlášené dodávky médií a nevyužíváš je a jiný , co je využívá je neplatí, tak bych ty dodávky zrušil. Možná aspoň pozastavil. Aby ty dluhy stále nerostly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrbarvir
Datum: 16.12.14 20:04

Ja se v tom vyznam jak koza v petrzeli.pravnika mam i jsem dost zaplatil,ale takove veci mi nerika,dostal jem od neho maila at zaplatim vodu a ze tu pulku snad nikdo nekoupi,,,snad ( Dekuji za rady a odpovedi protoze me to zžira uz ctyri roky a navic je to byt o patro nade mnou po babicce

Od: petrbarvir
Datum: 16.12.14 22:04
Chystám se, zítra tam zajedu co tam mam říct

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.