Prodej knihy s kopií pro vlastní potřebu

Od: Datum: 16.12.14 10:48 odpovědí: 5 změna: 19.12.14 18:19
avatar

Dobrý den, když vlastním knihu (nebo CD, DVD, ...), tak si mohu pro vlastní potřebu udělat kopii. Myslíte, že můžu tu kopii věnovast tomu, komu jsem knihu (nebo CD, DVD,...) věnoval nebo prodal?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 19.12.14 09:23

A co na to autorský zákon?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 09:57
avatar

No na to se tazarel právě ptá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 19.12.14 11:52

Neptá se na zákon, ale na názor a já mu píšu, kde by mohl najít odpověď. Názor na věc je..., nebo darovat a čekat, že ho obdarovaný práskne? Tak proč se ptá?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 19.12.14 11:41
avatar

Dobrý den, je to zajímavá otázka, zkusím se nad tématem zamyslet, ale netvrdím, že mám pravdu. Koupíte si originál, jednou již zaplatíte a můžete si udělat jednu kopii pro sebe. To by mělo být v pořádku. Když originál věnujete zdarma (i to je OK), tak by si obdarovaný už neměl udělat z něho kopii pro sebe (nezaplatil) a darovaná kopie je nelegální. Jenže, když si ji ponecháte, tak se stane zřejmě nelegální také (už nemáte placený originál). Správné by asi bylo věnovat zdarma ten originál a Vaši kopii zničit. No, nebo to moc neřešit. Zdravím!

doplněno 19.12.14 19:15:

rumicek - myslím, že to jsem Vám tam napsal v podstatě i já. Vlastnoručně vyrobená kopie a potom darovaná (i s originálem) bude nelegální. A obdarovaný už by si další kopii udělat neměl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.12.14 18:19
avatar

2 buss: Kdybych to věděl co na to autorský zákon, tak se tak blbě neptám. Nejsem právník, takže jsem tam nic nenašel...

2 All: Já bych řekl, že můžu předat i kopii. JENŽE. Mezitím jsem našel na netu informaci, že existuje rozsudek, který říká, že si tu kopii musím udělat vlastnoručně. Připadá mi to sice divné, ale pokud to tak je, tak věnovat kopii pro vlastní potřebu nemohu:(

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.