Ukradli mi kolo, co dál?

Od: Datum: 16.12.14 10:29 odpovědí: 13 změna: 19.12.14 08:23

Zdravím, na zimu si vždy dávám své kolo k rodině do kočárkárny v paneláku. Dnes mi volali, že zjistili, že mi to kolo ukradli, ale už prý minulý týden. Bohužel nějaká podivná shoda náhod, někdo z baráku zapomněl zamknout jedny dveře a ejhle zlodějíček se dostal přes další dvoje až do kočárkárny a ukradl pouze a jen moje kolo. Správa paneláku to řešit nebude, protože kočárkárny nejsou pojištěné proti krádeži a policii asi evidentně nevolali. Co mám tedy dělat já? Mám zajít sama na policii a nahlásit krádež kola? Myslím si, že je to asi zbytečné a rovnou to smetou ze stolu, nebudou přece obcházet všechny bazary, jestli tam náhodou není moje kolo :( Nemám ani opsané to číslo, které je zespod kola vyryté, takže by ho těžko někdo identifikoval, že je právě moje. Nebo mám zkusit sama obcházet bazary? Díky za tipy a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 10:36

kola mi ukradli už dvě, při tom prvním jsem zašel na policii, nic se nevyšetřilo, to druhé jsem tedy chtěl zapsat do registrů kol na policii, co se evidují v nějaké okresní databázi, když mi ho ukradli, tak to taky nikam nevedlo a zápis do databáze byl k ničemu, ta ukradená kola končí většinou v nějakém bazaru (nebo cykloservisu) na druhém konci republiky, vy s tím asi už taky nic nenaděláte

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.12.14 10:55

řeknu ti upřímně jediný co se dá dělat je že si koupíš nové kolo,pokusíš se ho líp zabezpečit a budeš doufat že ti ho nikdo neukradne

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.12.14 13:23

Kolo se těžko najde, někdo ho zašantročí, případně i přestříká a až ho potkáš, možná bys ho ani nepoznala. Policie se tím zabývat nebude - víš, kolik kol se denně ztratí?

Ta kočárkárna také není nejjistější. Kamarádka si kolo pokaždé před zimou přiveze výtahem do svého 7. patra a uklidí pod plachtu na balkón.

Vyplatilo by se,mít napsané to číslo, které je vyražené zespoda na rámu. Bylo by se čeho chytit. A ty bazary bych zaručeně obešla. Třeba ho tam najdeš. Jaga.

Někdo ukradne kolo kvůli přesunu. Vesnice s bouřlivými diskotékami, nádraží ovšem 2 km od ní. Blízko nádraží malý rybníček, takový "kačák". Když se na podzim vypouští kvůli lovení, nebyl ještě rok, aby se na dně nenašlo 1 - 3 kola. Někdo z té diskotéky se potřebuje dostat na nádraží, ukradne kolo a zbaví se ho tím, že ho mrskne do vody.

Dražší kolo je také dobré pojistit. Pokud ho následně někdo ukradne a bylo zajištěné, přece jen se Ti finance vrátí.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 16.12.14 14:16

To je váš problém a ne SVJ, kde jste si kolo schováváte. Na policii si to oznamte sama.

doplněno 17.12.14 12:30:

Náhradu žádat po rodině...

Datum: 16.12.14 14:17

Dobrý den, ještě jsem neslyšel, že by se ukradené kolo vrátilo majiteli. Většinou to nějaký zapráskaný překupník převeze 50-100km do jiného města a tam ho pak prodává.

doplněno 16.12.14 14:37:

Pokud si pořídíte nějaké další kolo, tak se na své další počínání podívejte i z pohledu zloděje. Většinou je zloděj spíše amatér, který se v kolech až tak nevyzná a bude ho chtít co nejsnáze zpeněžit a tak si vybírá podle toho zda je hezky barevné, čísté (přeci ho ještě nebude ještě mýt) a špatně zabezpečené. Proto by možná pomohlo, kdyby bylo ve sklepě odstavené kolo třeba bez předního kola a zbytek ještě zamčený k nějakému stojanu (topení). Namontování předního kola pak není až takový problém a nechá se i snadno odnést - donést.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 16.12.14 16:26

První kolo co se mi ztratilo (tehdy ještě na VB jsem hlásil krádež z uzamčené kočárkárny) tak jsem dostal cca700kč asi tak po 1/4 roce o krádeže !Nakonec jsem si jej po cca po půl roce ukradl zpět (sebral ho kluk ze vchodu a přestříkal na jinou barvu a pak s ním vyrazil ven).

Po x letech se nám vloupali do kočárkárny,což jsem zjistil cca do půl hodiny po tomto.Ihned jsem volal PČR,přijeli ohledali místo činu,sepsali zápis .Byla ukradena dvě nejvzhlednější kola,horská-dcery které bylo nové cca2 měsíce a ještě na něm ani nejela a sousedů-starší ale jako nové.Pachatelé na dalším sídlišti vyloupili několik dalších sklepů a pak se zastavili s autem a vozíkem plným kradených kol v hospodě na jidle a díky tomu se nám kola vrátila,ale musela být asi 1/4 roku v policejním skladu jako předmět doličný!

doplněno 18.12.14 18:04:

Osobnně po minulých skušenostech : mám kolo kde jsou komponenty dosti kvalitní a tím i drahé ,ovšem zásadně jej "udržuji ve stavu patřičně zchátralém" aby neprovokovalo případné zloděje ,nějaké oděrky musí být,popř když jako nyní nejezdím každý den tak vyfouknout !

Ohodnoceno: 5x

Datum: 16.12.14 16:50

Baví se dva spolužáci (rasu si doplňte dle zkušeností):

Víš, co letos dostanu k Vánocům?
Nevím.
Tvoje kolo.

...mně ho ukradli ze zamčeného sklepa (dřevěné kóje) v paneláku, ale počkali si, až když bylo úplně vyšperkované - manžel mi na něm spoustu dní vyšíval, nové komponenty nandal, ty nejlepší brzdy, co byly tenkrát na trhu, atd. ...ještě jsem si přála vyměkčené sedlo a žluté bovdeny, tak ty, nu a když bylo hotovo, tak druhý den byla kóje s urvaným zámkem a prázdná.

Lze se bohužel jen poučit.

Datum: 16.12.14 17:11

V paneláku jsem sice bydlel pouze pár let, ovšem, když jsem dával kolo do sklepa, tak jsem z něj odmontoval všechno, co mělo

jakoukoli cenu. Přední a zadní kolo (vejde se pod gauč) blikačky... atd.

Nechávat v nehlídaném prostoru jakýkoli majetek je dnes k ničemu.

Od: kutululu
Datum: 17.12.14 11:36

Samozřejmě teď toho lituji, že jsem neodmontovala alespoň třeba jedno kolo nebo nesundala sedlo, ale už jsem ho tam měla 2 zimy, tak jsem si myslela, že i tu třetí to přežije bez úhony, ale náhoda je blbec. Bydlím v garsonce a přes léto, kdy jezdím ho mám bytě, kde mi dost překáží, takže jsem ráda, když ho pak můžu na půl roku uklidit do kočárkárny.

S tím vzhledem máte pravdu, hned vedle mého stálo kolo, které bylo 2x dražší než moje, ale bylo nevzhledné už jen tou barvou. To moje bylo černo zelené a působilo drahým dojmem, takže proto asi zloběj sáhl zrovna po to mém.

Dnes jdu na policii se poradit co a jak, za pokus nic nedám.

Datum: 17.12.14 12:38

Kdybys měla výrobní číslo (Bývá i na faktuře při koupi ), tak múžeš dodatečně přidat kolo dodatabáze CEREK. Probíhají jednání podle kterýchmají zájem se k CEREK připojit i okolní státy. To bymělo zabránit tomu, aby zloděj hodil české kolo do prvního bazaru za kopečky. Bohužel bez čísla jsi namydlená.

Od: pppp
Datum: 17.12.14 14:45

I v panelákové kočárkárně se dá do zdi přidělat kovové oko a do něj zamknout řetězem příští/další kolo; já osobně si beru s sebou do bytu sedlo - vezmu za páčku a vytáhnu... a je to

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.12.14 18:27

No, já se na to podívám trochu z druhé strany.. Trochu mne u vás zaráží, že tady sháníte rady - to je v pořádku, ale nestojí za tím vším náhodou vaše rodina? O které si i třeba můžete myslet, že v tom má prsty třeba bratříček, nebo co já vím kdo? Určitě vsadím 1 euro, že to podezření u vás je. Místo toho, aby jste jednala či jednal, sháníte od cizích lidí rady, ale kolo už třeba mohlo být vypátrané. Třeba zrovna v inkriminovanou dobu má policie poznatky, že někde někoho kontrolovala i s podobným kolem. Odpovědí na všechno bude váš případně příští příspěvek - byl případ ohlášen policii? Podotýkám, ať se stal skutek kdykoliv, policie musí konat ! Výsledek může být jakýkoliv.. A ty rady, že můžete kolo přivařit či zakopat, jsou pro vás teď už k ničemu, kolo je fuč - takže hlaste PČR nebo i pátrejte. A až pak, můžete dát na ty jejich rady...

Od: kutululu
Datum: 19.12.14 08:23

O své rodině v žádném případě pochybnosti nemám. Spíše si myslím, že to byla domluvená akce někým z paneláku. Dokonce jsem se dozvěděla, že to nebylo vykradeno z našeho vchodu, ale z vedlejšího. Prostory sklepa, kde je kočárkárna jsou pak společné. Někdo prostě nechal otevřené dveře jak od vchodu, tak od mříže do sklepa a pak zloděj už jen vylomil zámek od kočárkárny a bylo to. Je to nějak moc náhod najednou a ještě po 14-ti dnech, co jsem tam to kolo přivezla. Prostě asi tipovačka. Vše už je sepsáno s policií, takže můžu jen čekat zda něco nevypátrají, a já samozřejmě budu pátrat také, protože chci svoje kolo zpět!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.