Jak dostat peníze ze složenky na účet

Od: Datum: 15.12.14 14:24 odpovědí: 9 změna: 16.12.14 18:59

Zdravím,

přišla mi na poštu složenka na větší částku peněz. Nechci ale s tolika penězi jít z pošty přes město do banky, kde bych si to uložil na účet.

Je nějaký bezpečnější způsob? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 15.12.14 14:28

Nepíšete jako máte banku. Pokud nemáte Poštovní spořitelnu ( tam byste peníze po vybrání hned uložil na přepážce), tak na poště vypište složenku A, peníze po vybrání vložíte zpět poště do okýnka s přiloženou složenkou a peníze vám přijdou na váš účet.

Ohodnoceno: 0x

Od: neznale
Datum: 15.12.14 14:39

Aha, to mě nenapadlo :) No tak to asi tak udělám. Mě se ta paní na poště ptala, jakou mám banku, ale mám jinou. Díky.

Datum: 15.12.14 15:32

Proč tak asi zbytečně s těmi penězi manipulovat? Nebylo by lepší a jednodušší přijít na poštu rovnou s vyplněnou složenkou A a nebo si ji na poště předem vypsat a u okýnka rovnou říct, že došlé peníze chce tou složenkou A rovnou odeslat na účet? Bylo by to asi takto jednodušší a rychlejší bez nutnosti manipulovat s hotovosti a počítání těch peněz. Navíc větší částky peněz v hotovosti asi ne všechny pošty vydají jen tak bez nahlášení 1 den předem. Je také třeba počítat s tím, že poplatek za zasílání peněz poštovní složenkou jení zrovna příliš levný.

Od: uska®
Datum: 15.12.14 15:49

Není to zbytečná manipulace i když výsledek je stejný. Napřed peníze musíte vybrat a podepsat příjem. Vy byste podepsal příjem aniž byste viděl korunu? Já ne.

doplněno 16.12.14 10:32:

vlazy - píši jen ze své zkušenosti, asi máte jiné zkušenosti u vaší pošty. U nás je to tak, jak jsem popsala, takže je zbytečné to rozebírat, výsledek máme stejný. A to je pro tazatele nejdůležitější a ne slovíčkaření.

Datum: 16.12.14 10:23

uska: Dovolím si nesuhlasit a tvrdit, že to zbytečné je. I když někdo vybírá přímo hotovost tak stejně napřed to musí podepsát a až pak mu jsou peníze předané. V tomto konkrétním případě kdy příhozí peníze mají hned odejít do banky na účet jsou ta manipulace s hotovosti a nějaká obava podle mne zcela zbytečné. Při odeslání těch peněz složenkou A je vydaný ústřižek z té složenky kde je potvrzené, že peníze byly přijaté k odeslání a to i když to ve skutečnosti proběhne bez te zbytečné manipulace s hotovosti a zdržování na poště. Asi žáden pošťák by si nedovolil jen tak potvrdit složenku když by ty peníze od jejích odesílatele neexistovaly.

doplněno 16.12.14 12:05:

uska: Ano výsledek je stejný i když se k němu dojde v obou případech trochu jinak. Já jsem prozatím nic takového nepotřeboval řešit a tak s tím nemám žádné zkušenosti. Připadá mi ale zbytečne to dělat složitěji když to asi jde i jednodušeji. Ono asi záleží na tom jak to kdo na poště na přepážce provádí. Když někdo chce nejdříve příchozí peníze vybrat a nenahlási při tom, že je hned chce zase odeslat jinou složenkou na účet do banky tak pracovníci za přepážkou to nemůžou vědět a peníze v hotovosti tak zbytečně vydají a pak je zase zbytečně přebírají zpět. U malých částek to možná nebude mít až takový význam, ale u větších by to význam mohlo mít. Hlavně by se tím zbytečně nezdržovalo v případě, že je na poště nějaká fronta. Proč ale něco dělat jednodušejí když to jde i složitěji?

Datum: 15.12.14 14:29

nechat si je vyplatit a poslat si je z pošty na účet jinou složenkou - škoda, že jste si nenechal hned poslat na účet

jinak nevím...pokud nechcete s penezi jít do banky

Ohodnoceno: 1x

Od: neznale
Datum: 15.12.14 14:41

Šlo o pozůstalost po rodiči a věřte, že když jsem tam někde v té pojišťovně byl, tak jsem spíš ještě čuměl do blba, protože jsem byl mimo ... neměl jsem u sebe číslo účtu, tak jsem odkýval složenku a šel jsem.

Od: zet
Datum: 16.12.14 12:17

Pokud půjde o částku vyšší než cca 100 tis pak ty peníze na poště stejně mít nebudou. Takže ikdybyste je chtěl hotově, musel byste si je objednat. Ne každá pošta disponuje velkou částkou. Nejjednodušší je peníze ihned odeslat složenkou na účet. Ty peníze bych asi ani nepřebíral fyzicky není důvod. Dokladem pro Vás, je poštovní poukázka, kterou je odešlete dál. Na druhou stranu se divím, že to řešíte takhle veřejně. Dohledat vás pro spousty schopných lidí není větší problém. Tak jen abyste zas o ty peníze nepřišel...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.12.14 18:59

zet: To samé jsem už tu psal, ale byl jsem upozorněn, že ty peníze je třeba si nejdříve převzít aby se mohly hned zase předat (vrátit) zpět za účelem odeslání dál na účet do banky. Považuji to za nesmysl a zcela zbytečné. Navíc pokud se jedná o větší částku kterou na poště nemusí mít k dispozici by se takto možná dalo ušetřit jednu cestu na poštu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.