Navrácení vozu - možná řešení

Od: Datum: 15.12.14 13:20 odpovědí: 5 změna: 15.12.14 16:47

Zdravím,

s manželkou jsme v rozovodvém řízení - čekáme na termín stání. Situace je taková, že manželka jezdí mým vozem, který je v mém výlučném vlastnictví (koupen před svatbou). Když se stěhovala, tak jsem jí auto ponechal, aby si měla čím odvézt věci. Bohužel už auto vrátit nechce. Protože mé žádosti o vrácení byly liché, tak jsem se rozhodl zaslat oficiální žádost o navrácení cizý věci. Bohužel ani na toto nereaguje a její právnička tvrdí, že jsem jí auto daroval, avšak opomněl jí zapsat do registru ( o tom, že neexistuje žádná smlouva, ba i ústní domluva, vůbec nemluvím). Smlouvu o koupi mám já, je na mě registrované na mě, ale velký TP i oba klíče má ona.

Mám podat žalobu na vydání věci nebo podat trestní oznámení na policii? Popř. napadá vás jiné řešení? Protože komunikace se strany manželky je nula. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 15.12.14 14:04

a co trestní oznámení na PČR za krádež vozidla? Podle mě to krádež je, když je ústně domluveno zapůjčení vozidla, a dotyčný nechce auto vrátit...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.12.14 14:16

Jak jsem psal...mě právě napadjí dvě varianty...buď žaloba na vydání věci a nebo trestní oznámení...ale co je má rychlejší netuším, právě...ono by se zdálo, že ta policie, ale je to opravdu tak?

Od: buss®
Datum: 15.12.14 15:48

Obávám se, že policie s tím nic neudělá. Za co ji zastíhá?

Datum: 15.12.14 16:47

Krádež třeba ani ne, ale nedovolené užití cizý věci?

Od: honzajs122
Datum: 15.12.14 15:56

šel bych na registr a nechal si udělat duplikát TP a OTP, pak bych auto nechal naložit odtahovkou a odvézt do servisu a vyměnit zámek. Drahá lekce na důvěřivost ...

Nebo jinak, sebrat RZ ... a holka má po ptákách, ale počkal bych si až nebude doma a udělal variantu jedna ...

Jo a pobesedujte se svým právníkem... bude to ještě docela zábava...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.