Dá se opravdu zhypnotizovat do 1, 2, 3?

Od: Datum: 14.12.14 15:16 odpovědí: 8 změna: 22.12.14 15:40

Kdo z nás to nezná z filmů: "než napočítám do tří, usnete (budete zhypnotizován) Raz, dva, tři."

A bum, oběť je v jakémsi limbu. Zajímalo by mě, jestli je na tomhle aspoň špetka pravdy, protože si opravdu neumím představit situaci, že by mě nějaký psychotronik či jak se jmenují dokázal takhle oblbnout a ještě navíc do tří vteřin.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 15:22
avatar

Ne, musel byste na hypnotizéra mít vazbu z dřívějška a mít to již nacvičené. I hypnotický proces chvíli trvá. I náš nejznámější hypnoterapeut dr. Zika hypnotizuje cca 15-20 min. Záleží samozřejmě na hypnabilitě hypnotizovaného, někdo se dá zhypnotizovat jen do počátečních stádií, s jiným to jde hůře.

doplněno 14.12.14 20:13:

Doporučovala bych vám přečíst si román od Novotného Hypnotizér, je to moc pěkné a autor ví, o čem píše, protože je psycholog.

Jinak pokud v hypnóze děláte něco, s čím objekt nesouhlasí, začne se budit. Takže si klidně nechá namluvit, že krabička sirek je žhavá a vytvoříte mu s ní puchýř, odpovídající spálenině, pakliže je vysoce hypnabilní, ale už se nenechá znásilnit. Na druhou stranu, je to trošku komplikovanější a při dobré přípravě a inteligenci hypnotizéra to jde částečně obejít, ale na to se už neptáte, to už zabíhám do moc velkých podrobností.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 14.12.14 16:06
avatar

Můj známý psychiatr zhypnotizuje tak cca do pěti minut.Začíná tím -"naprosto se uvolněte,zavřete oči a uvědomujte si,že jste v naprostém klidu.Vaše levá noha je těžká,pravá noha je těžká,levá ruka je těžká,pravá ruka je těžká...Pak Vám řekne,cítíte se velice ospalý /á/,...No a chrápete jako špalek a v "hypnóze" se Vás ptá na různé věci z vaší minulosti,na které odpovídáte.Když Vás probudí,nevíte vůbec nic...Zajímavé...Do tří vteřin...Hmm,tomu nevěřím...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.14 17:59

Tohle mi tak trochu připomíná techniku k dosažení astrálního cestování... :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 17:18
avatar

Tyto informace mám od jednoho psychologa, který hypnózu používá.

1/ Hypnotizéři nemůžou zhypnotizovat někoho, kdo zhypnotizovat nechce nebo o nich neví. To prostě nejde.

2/ Za tři vteřiny někoho zhypnotizují tak snad leda nějací zloduši v potroublém americkém filmu nebo v kouzelníci v podfukářském varieté.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 19:58
avatar

V jakémkoliv filmu musí být prakticky vše zkráceno. Kdyby mělo ve filmu všechno trvat tak dlouho, jako v běžném životě, asi by na ně nikdo nekoukal:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 17:51
avatar

Dá. Nejde to ale bez spolupráce hypnotizovaného. Bez Vašeho vědomí, souhlasu a spolupráce Vás nikdo zhypnotizovat nemůže. Napoprvé to může trvat o něco déle, ale 20 až 30 minut zpravidla trvá celá procedura (nikoliv samotné zhypnotizování).

doplněno 14.12.14 18:12:

Reakce na Wamp: Ten začátek připomíná autogenní trénink (nebo úvod do relaxace), pro hypnózu nutný není (alespoň ne pro opakovanou).

Jestli si hypnotozovaný bude po skončení hypnózy něco pamatovat (může si pamatovat vše, část nebo nic), záleží na tom, na čem se hypnotizér s hypnotizovaným dohodnou.

Každý hypnotizér může postupovat jinak, ale základem úspěchu je důvěra a spolupráce hypnotizovaného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 14.12.14 21:05
avatar

Zneužití Hypnozy a možnosti českého trestního zákona:

paragraf § 171 tr. zákoník - Omezování osobní svobody a ustanovení § 354 nového trestního zákona o stalkingu.

http://zneuzitihypnozy.blogspot.cz/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hypnoterapiec
Datum: 22.12.14 15:40

Není možné aby vás někdo zhypnotizoval proti vaší vůly počítáním 123, na druhou stranu je možné vás dostat do změněného stavu mědomí - hypnozi ne jen počitáním 123 ale i zcela bez počítání. Za určitých podmínek upadnete do hypnozy napřikladl urstrnutím při leknutí. Ztratíte schopnost se pohnout :o). Hypnoza je však terapeutický nástroj který vám může pomoci mnohe se o sobě dozvědět a zkvalitnit váš život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.