Co je nemoc als?

Od: Datum: 14.12.14 13:19 odpovědí: 8 změna: 26.08.15 10:53

Dobrý den,
poslouchal jsem cizí hovor, nedalo se jinak a teď hledám odpověď na otázku, co je nemoc ALS? Je to tzv. Alzheimer?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 13:20
avatar
Amyotrofická laterální skleróza
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 13:23
avatar
Cituji z wiki: "Amyotrofická laterální skleróza (zkratka ALS, známá též jako Lou Gehrigova choroba či nemoc motoneuronu)[1] je progresivní, fatální, neurodegenerativní onemocnění mozku, způsobující degeneraci a ztrátu mozkových a spinálních motoneuronů, tj. buněk centrální nervové soustavy, které ovládají vůlí ovlivnitelné svalové pohyby. Kvůli tomu dochází k postupné svalové slabosti až atrofii. Mozek nakonec není schopen ovládat většinu svalů a pacient zůstává paralyzován, při zachování psychických a mentálních schopností. Etiologie onemocnění není známá."
----
Takže Alzheimer ne, ten postihuje mentální funkce, zatímco toto ne. Spíš bych to přirovnal hodně vzdáleně k RS.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.14 15:07
avatar

Ještě bych dodal, že předpokládanou příčinou nemoci jsou chemické glutamáty, které se objevily v potravinách poměrně nedávno. Organizmus postižených je jimi zahlcen, nedokáže je odstranit a časem je zcela paralyzován. Nemocí trpí muži 2x častěji než ženy (pravděpodobně kvůli rozdílu v množství zkonzumovaných glutamátů v potravě) a např. velmi náchylní k této chorobě jsou US vojáci na misích v neklidných částech světa - opět pravděpodobně kvůli stravě plné nebezpečných glutamátů (US army zde nepoužívá žádné místní zdroje potravin). Bohužel, glutamáty jsou oblíbená dochucovadla, takže zakázany asi ještě dlouho nebudou. Kromě ALS způsobují cukrovku, Alzheimerovu chorobu, agresivní chování, žaludeční vředy, atd.

http://www.moje-pravdy.cz/z-j…y-zabijak-e621-glutaman-sodny

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 20:10
avatar

Děkuji za odkaz. Úžasný zdroj univerzální pravdy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 20:20

Jak tělo rozliší ty "chemické glutamáty" od "nechemických"?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rsk
Datum: 26.08.15 09:27

Bože, takový nesmysl a tolik faktických chyb!

Glutamát v potravě NENÍ ten samý glutamát jako v CNS! U ALS neexistuje známá příčina s výjimkou FALS (familiální čili dědičná ALS), kdy jde nejčastěji o mutaci v genu SOD-1. Neurotoxicita glutamátu sloužícího jinak jako neurotrasmiter příspívá k zániku motorických neuronů, nicméně znovu opakuji, že s potravinovým glutamátem nesouvisí.

U sporadické formy ALS byla identifikována před několika dny společná příčina až u 90% případů a jde o agregaci proteinu TDP-43.

Už jen logickou úvahou lze odvodit, že i kdyby ten samý glutamát v potravě byl glutamát neurotoxický pro CNS, stačilo by zamezit jeho konzumaci.

Jinak muži nejsou 2x častěji postihováni, ale cca 1,4x, navíc například bulbární forma ALS postihuje téměř výhradně ženy ve středním věku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.08.15 10:34

Neměla to třináctka z house?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 26.08.15 10:53
Na ALS pošel gauner Gross a má jí Stephen Hawking.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.