Jak vymoct dvakrát zaplacené peníze?

Od: Datum: 13.12.14 13:50 odpovědí: 3 změna: 13.12.14 16:02
avatar

Zdravím pomocníci. Nesetkal se někdo v životě s tímto:?

Muž si u firmy Bauer v Havlíčkově Brodě objednal pro zákazníka kotel asi za 60 000,-. Nechal si ho od té firmy dodat na zákazníkovu adresu, ale když přijeli s kotlem, tak prý že je to na dobírku a ne na fakturu. Takže problém. Tak muž honem dojel domů na počítač a přes internet poslal na uvedený účet příslušnou částku a chtěl řidiči dát už jen doklad o zaplacení. Ale stalo se to, co už se párkrát občas každému stane...server hlásil,že platba nemůže proběhnout. A tak muž ještě zkusil kontaktovat zákazníka, jestli nemá doma hotovost. Tak prý jo, řidič mezitím odjel i s kotlem. V sobotu ráno volal muž tomu panu Bauerovi jestli by se to nedalo řešit jinak. Domluvili se, že když mu hotovost přiveze ještě dopoledne v tu sobotu, tak mu kotel dá do auta a on ho bude moct dodat zákazníkovi. Muž si tedy nechal podepsat převzetí obnosu od pana Bauera a jel s kotlem k zákazníkovi. Jenže později zjistil, že z účtu mu peníze také odešly, jen později.

Volal tedy panu Bauerovi, že se stalo nedopatření a on, že v nejbližší době peníze pošle zpět. Jenže utekla již delší doba a pan Bauer nebere telefony a ani nevrátil peníze. Co byste dělali vy? Než to bude soudní cestou.

Dík. A.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.14 14:47
avatar
Teoreticky jde v bance podat žádost o anulaci platby s tím že k převodu došlo omylem ale myslím že u této možnosti je nějaké časové omezení pro podání. Za zkoušku každopádně nic nedáte.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 15:54
avatar

Písemnou výzvu k okamžitému vrácení druhé platby zaslat doporučeným dopisem s dodejkou. Přiložte kopie (originálny uchovejte) obou plateb a uveďte způsob vrácení (včetně bankovního spojení).

Pokud obchodník peníze nevrátí ve stanoveném termínu (dejte mu cca 15 dnů), žalovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 16:02
avatar

Tak dopis mu zatím sestavil náš známý-právník, ale jsem si myslela,ýe se dá něco udělat než je podána žaloba a veškeré peripetie s tím spojené. Nechápu,že máme takovéhle zákony, které jsou nutné a předělání a zákonodárci si napřed schválí přidání financí...hergot!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.