Příspěvky zaměstnavatele

Od: Datum: 12.12.14 18:47 odpovědí: 2 změna: 12.12.14 19:40

Dobrý den.

Údajně pokud podepíšu nesouhlas se změnou pojistné smlouvy ( kapitálové živ. poj.) , tzn. že nebudu od 2015 uplatňovat daňové úlevy , tak mi nemůže na takovou smlouvu zaměstnavatel přispívat. Je to pravda? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 19:29

On po Vás někdo vyžaduje "podpis nesouhlasu se změnou"? Podle mne by to mělo být naopak: V případě, že máte zájem o změnu, byste měl podepsat dodatek s příslušnou změnou.

Zaměstnavatel většinou přispívá na to, co může odečíst od základu daně. Nebude-li od ledna jeho příspěvek daňově uznatelný, je možné, že jej zruší. Zaměstnavatel může samozřejmě přispívat dál, ale podle mne to udělá málokterý (přispíval by ze zdaněného zisku).

Ohodnoceno: 1x

Od: jasa®
Datum: 12.12.14 19:40

Zaměstnavatel Vám může přispívat dále, ale nebude si moci tento příspěvek dát do daňových nákladů. Toto je pro zaměstnavatele nevýhodné a je předpoklad, že již nebude mít zájem vám touto formou přispívat. (O smluvních podmínkách jste povinna svého zaměstnavatele informovat). V případě nesouhlasu se změnou smlouvy také Vy přijdete o daňové zvýhodnění.

doplněno 12.12.14 22:31:

ivzez byla rychlejší

Ohodnoceno: 0x

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.