Členství v představenstvu

Od: Datum: 12.12.14 15:01 odpovědí: 2 změna: 15.12.14 17:16

Dobrý den.

V jednom z posledních zaměstnání jsem se stal členem představenstva, později jsem byl jmenován místopředsedou představenstva. Dle mého názoru členství zaniklo podle stanov po 3 letech od jmenování (červen 2013). Ze společnosti jsem odešel půl roku po ukončení členství (dle stanov) (září 2013), nechal si písemně potvrdit, že ukončuji činnost v představenstvu, ale ještě rok po té (září 2014) figuruji na portálu Justice.cz jako místopředseda. Letos v září jsem požádal o potvrzení, že členem nejsem ani nepobírám žádné požitky, potvrzení jsem dostal, bohužel stále na Justice.cz jako člen figuruji.

Jak mohu majitele společnosti přinutit, aby moje členství ukončil a z portálu mě odstranil? I když mám 2 písemná potvrzení, že členem nejsem, může na mě být stále nahlíženo jako na člena? Myslím to především s ohledem na závěry jednání představenstva, abych za ně nebyl rovněž zodpovědný. Přitom na jednání ani nechodím.

Děkuji za radu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jasa®
Datum: 12.12.14 19:59

Na základě zákona o veřejných rejstřících máte nárok podat návrh na změnu, pokud tak neučinil majitel viz. bod 3 níže.

Návrh na zápis a souhlas zapisovaných osob

§ 11

(1) Nestanoví-li jiný zákon jinak, může návrh na zápis podat pouze osoba uvedená v tomto zákoně.

(2) Návrh na zápis musí být podán bez zbytečného odkladu po vzniku rozhodné skutečnosti.

(3) Nesplní-li osoba podle odstavce 1 povinnost podat návrh na zápis do 15 dnů ode dne, kdy jí tato povinnost vznikla, může návrh na zápis podat každý, kdo na něm doloží právní zájem a k návrhu na zápis přiloží listiny, jimiž mají být doloženy skutečnosti zapisované do veřejného rejstříku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: filli
Datum: 15.12.14 17:16

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Kam dle bodu č. 3 se mohu obrátit a podat žádost?

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.