Zveřejňování hospodářských výsledků u s.r.o

Od: Datum: 12.12.14 13:41 odpovědí: 2 změna: 12.12.14 15:01

Půjčil jsem peníze jednomu člověku, za kterého se mi zaručil bratr. Dlužník se uprostřed splácení "zasekl" s tím, že nemá finance. Podle všeho by ale mít měl. Chtěl jsem se podívat na výsledky jeho hospodaření na netu, má s.r.o., tak by snad měl někde zveřejňovat výsledky hospodaření, ale za celou dobu, co podniká, nevyvěsil na obchodním rejstříku u www.justice.cz žádné dokumenty ani výsledky. Mám to hledat jinde? Pokud je tam měl vyvěsit, mohu někde podat podnět na kontrolu jeho účetnictví? Děkuji předem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 14:09

Máte pravdu, obchodní společnosti jsou povinné zveřejňovat účetní závěrky do sbírky listin v obchodním rejstříku(§ § 66 z.č. 563/1991 Sb.,o účetnictví). Vyzvala bych tedy podnikatele ke zveřejnění účetní závěrky. Pokud tak společnost neučiní či neučinila (mohla to doručit obchodnímu rejstříku, ale obchodní rejstřík účetní závěrku ještě nezveřejnil elektronicky), můžete podat podnět finančnímu úřadu ke kontrole průkaznosti účetnictví.

§ 21a zákona o účetnictví

(4) Účetní jednotky, které se zapisují do obchodního rejstříku, zveřejňují účetní závěrku a výroční zprávu jejich uložením do sbírky listin obchodního rejstříku podle zvláštního právního předpisu,17 přitom účetní závěrka může být uložena jako součást výroční zprávy. Účetní jednotky, které podle zvláštního právního předpisu předávají výroční zprávu České národní bance, předávají účetní závěrku a výroční zprávu do sbírky listin obchodního rejstříku prostřednictvím České národní banky. Povinnost zveřejnění uvedených účetních záznamů podle tohoto zákona účetní jednotka splnila okamžikem jejich předání rejstříkovému soudu; v případech podle věty druhé předáním České národní bance.

§ 66 z.č. 304/2013 Sb.o veřejných rejstřících:

Sbírka listin obsahuje

výroční zprávy, řádné, mimořádné a konsolidované účetní závěrky, nejsou-li součástí výroční zprávy, stanoví-li povinnost jejich uložení do sbírky listin zákon upravující účetnictví osob a vyžaduje-li jejich vyhotovení jiný zákon, návrh rozdělení zisku nebo vypořádání ztráty a jejich konečnou podobu, nejsou-li součástí účetní závěrky, a zprávu auditora o ověření účetní závěrky,

§ 67

Do sbírky listin se spolu s účetní závěrkou nebo výroční zprávou ukládá návrh rozdělení zisku nebo vypořádání ztráty a jejich konečná podoba, nejsou-li součástí účetní závěrky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tomasj
Datum: 12.12.14 15:01

Vaše odpověď mi pomohla, děkuji Vám!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.