Reklamace po internetu

Od: Datum: 21.11.12 11:25 odpovědí: 6 změna: 21.11.12 17:21

Dobrý den, přestala nám fungovat baterie do zahrad.traktoru, kterou jsme koupili z internet.obchodu před 6 měsíci, čili v záruce. 22.10. jsem poslala mailem reklamaci s dotazem, jestli jim mám poslat baterii, odepsali že ano. Poslala jsem ji 1.11., o 2 dny později mi volali, že ji zkoušejí, co dělala a že budou pokračovat v testování. Od té doby je ticho. Předpokládám, že se mi lhůta 30 dnů na vyřízení reklamace počítá od uplatnění, i když to bylo jen mailem, je to tak? včera uplynulo 30 dní, mám jim napsat, že lhůta uplynula a chci peníze, nebo ještě čekat? co poradíte? samozřejmě dám přednost penězům, museli jsme koupit jinou baterii... díky, minda

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 21.11.12 11:33

Jestliže do 30.ti dnů se nevyjadřili ta seto počítá jako zavada neodstranitelné .Je jen na vás jak dále budete postupovat zda budete požadovat peníze (odstoupíte od smlouvy) nebo budete čekat

Datum: 21.11.12 11:41

reklamace se počítá od doručení a převzetí

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.11.12 11:44

Mindo, souhlasím s artikem. Poslala jste to na tzv. dodejku? Máte potvrzení o tom, kdy to prodejce převzal? Od tohoto data běží 30 dní. Pokud se do toho 30. dne neozvou, máte nárok na odstoupení od smlouvy = vrácení peněz. Opět - písemně, doporučeně, s dodejkou!

Datum: 21.11.12 14:09

Takže 30 dní se počítá až od doručení a převzetí zboží? Nikoli od doručení reklamačního dopisu?

Datum: 21.11.12 14:49

Samozřejmě, jak by mohli začít vyřizovat reklamaci bez reklamovaného zboží?

Datum: 21.11.12 17:21

Aha - tak dobře, děkuji vám všem, v tom případě mají ještě čas...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.