Kam umistit nezvladatelne dite?

Od: Datum: 10.12.14 18:19 odpovědí: 13 změna: 11.12.14 14:22

Dobry den,prosim o radu,mam 17ti leteho syna,uz byl trikrat lecen v oparanech v 15ti zkusil marihuanu a z ty zacla psychoza pozdeji uz nabeh na schyzofrenii,to uz zkousel vse co mu kdo podstrcil.Ted je tyden doma a opet byl vcera spatren s jeho oblibenyma kamaradama fetakama romama..a dnes ho opet zmlatili a donutili ho ,aby svym podpisem vybral penize ve skole..Proste neni mu domluvy je to stale stejne uz jsem byla na socialce tolikrat ,ze uz bych to ani nespocitala,ted kdyz se vratil chtela jsem aby mi ho socialka umistila ihned do diagnostaku,tam se mi skoro pani vysmala ze mu bude pristi rok v zari 18 a ze nez se vse vyridi atd a ja uz si nevim rady,mam ho moc rada,ale moje nervy uz to nezvladaj,nezvladam to ani financne,kdyz jsem byla v praci tak mi ho dvakrat do tydne privezli policajti a musela jsem z prace opet uz po nekolikate na pracak,ale i kdyz jsem doma volam mu poustim ho ven jen omezene ,ale i pres to neco vyvede a ja jen platim pokuty a skodu kterou zpusobil,uz jsem s nervama uplne na dne,rodice ti mi nepomuzou i kdyz se dusovali ze si ho vemou domu a kdyz zjistili ,ze jaka je to zodpovednost ,tak taky couvly,jeho otec nema zajem vubec a ja s manzelem to vubec nezvladam,hlavne manzel je stale pryc a jsem na vse sama.Uz nevim jak dal!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.14 18:24

Bohužel už to bude "dítě" jen pár měsíců. Co nejdříve zrušit trvalý pobyt a nahlásit ho na úřad. Teď s ním budou mít práci jiní, když vaše výchova zcela jistě nezabrala..

Ohodnoceno: 0x

Od: simi11
Datum: 10.12.14 18:32

to uz me taky napadlo,ale co s nim do ty doby nez mu bude 18,on stale nekde neco nici a to musim zaplatit pokutu a jeste to co znicil za mesic zvladl pokuty a zniceni veci za vice nez 13000 korun! ted je tyden doma a zas placeni a policie!

Datum: 10.12.14 18:37

a kdo synovi platí zdravotní pojištění? Když asi nestuduje? -- je vedený na úřadu práce v evidenci nezaměstnaných? Jenom jestli víte,že každý musí mít zajištěnou platbu zdravotního pojištění (pro samoplátce 1148,kč/měsíc). Jinak vzniká dluh a penále, tedy synovi, ne Vám

doplněno 10.12.14 19:29:

psychiatrie? Zavolat sanitku, až bude nadrogovaný a nechat odvézt? Že se bojíte, aby někomu neublížil

Od: simi111
Datum: 10.12.14 18:39

samozrejme byl celou dobu od zari v tech oparanech,to byl jeste veden jako student,ale kdyz uz tam byl po treti a skolu by opet nezvladal tak jsem hned dala navrh na preruseni studia a sel na pracak,tohle vse mi je jasny,jen nevim kam s nim chapete?

Datum: 10.12.14 19:55

ano jak uz jsem psala,bohuzel z tech drog ma nabeh na schyzofrenii,nikdo u nas doma touto nemoci netrpi,ale bohuzel ,zrovna jemu to ublizilo.a jak uz jsem psala,ted prijel z tech Oparan a je doma tyden a opet problem,jen teda nikdy se nestalo,aby na me sahnul,spis vse okolo nici,asi nejspis tam jeste zkonci,protoze si neda rict a stale se styka s jeho nej kamaradama fetakama cikanama a neda si rict,je trosku labilni a normalni deti si s nim nemaj co rict ,tak ho to tahne za nima,ja delam vse pro to,aby jsem ho pred nima ochranila hlidam ho jak muzu,ale on jde ven na chvilku a stejne si najde je,nebo oni jeho!jak rikam ja uz jsem z toho taky uplne na nervy,nechci ho ztratit,ale bohuzel si neda rict.

Datum: 10.12.14 20:47

Dobrý večer,

to je opravdu tristní situace, je mi vás moc líto.

Z mé zkušenosti z okolí s hospitalizací v diagnostickém ústavu to šlo celkem rychle, obraťte se přímo na diagnostický ústav, nenechte se deprimovat sociálkou.

Absolutně zoufalí rodiče, kteří mají nezvladatelně agresivní autisty, které z důvodu agrese nevzali v žádném zařízení, ani v psychiatrické léčebně, ze zoufalství někdy praktikují metodu zřeknutí se dítěte, ale tento úkon nemá v našem právním řádu oporu, je možno dítě pouze vydědit. Netuším, jak to udělali a myslím, že toto vyšlo jen rodičům s pár agresivními autisty. Toto řešila paní H., více zde https://www.kosmas.cz/knihy/1…0/nebij-me-muj-milovany-synu/ , která se svému dítěti zcela obětovala, až na hranici sebezničení a pak ho nevzali v žádném ústavu.

Není to tak dlouho, kdy podobnou věc řešila herečka Vilma Cibulková se svou dcerou Šimonou. Šimona z léčebny utekla, léčit se nechtěla. Vilma jí zrušila trvalý pobyt, přihlásila jí trvalé bydliště na úřadě a vyměnila zámky. Šimona skončila na ulici, ale naštěstí se díky tomu rychle vzpamatovala a nyní ji opět vídám zde (bydlí kousek od nás) a zase k sobě s mámou našly cestu.

Několik rodičů řešilo podobnou situaci vystěhováním potomka na ubytovnu, kdy mu zaplatili dva nájmy a udělali totéž co Vilma. Potomek většinou skončil na ulici, když nájem neplatil nadále, ale to už bylo v jeho kompetenci.

Poraďte se s terapeutem Evženem Kloučkem z Drop inu, dřív byl též drogově závislý a razí sám tento postup. Zde je jeho příběh http://archiv.ihned.cz/c1-218…hatsi-nez-ve-chvilich-utrpeni

Pro dospívající má Ivan Plac léčebnu drogových závislostí v Ŕevnicích http://www.cestarevnice.cz Ivan je perfektní člověk, sportovec a s dospívajícími kluky to umí.

Dobré výsledky má i léčebna Heliana u Mukařova na Praze-východ tel: 326786149.

Ovšem, znamená to, že napřed musí syn sám chtít a projít detoxem. A aby on sám chtěl, tak se musí dostat až na tu ulici a nijak mu to nezměkčovat. Když bude mít kde sebrat peníze, bude mít jídlo a kde se umýt, žádnou motivaci něco měnit mít nebude.

Moc vám přeji, aby se syn vzpamatoval a odrazil se ode dna. Musí to být strašné a kdo to nezažil, těžko váš problém chápe a bude házet vinu na vás. I pro vás by bylo dobré, kdybyste si našla psychoterapeuta, protože tohle, co prožíváte, je absolutní bezmoc a je to nesmírně vysilující. Existují rodičovské skupiny s tímto problémem u dětí, kde se můžete otevřít a pohovořit si s ostatními, kteří jsou na tom podobně. Kontakt vám na ně dají v A-T poradně, K-centru, Drop-inu a jiných léčebných střediscích a komunitách drogově závislých, která máte ve svém okolí.

Datum: 10.12.14 22:54

no a z toho ja mam taky nejvetsi strach,on sice dela problemy,ale na druhou stranu je hrozne citlivej a taky se o nej bojim,rikam nechci o nej prijit,ale zas mam plny zuby tech problemu,nevim jak to vyresit,aby to bylo nejspravneji.

Datum: 10.12.14 23:01

presne jak pisete uz jsem taky s nervama uplne na dne,asi bude dobry napad,abych si s nekym opravdu promluvila,uz jsem taky myslela na nejhorsi,protoze uz jsem to nezvladala sama.jediny co mi poradily z lecebny,musite se s nim bavit v klidu nekricte na nej a budte v pohode,jde to chvilku cca mesic,ale pak se to vsechno nahromadi a uz je to neunosny a proste bouchnu a to znamena ,ze syn bouchne dvakrat vic,pred tremi mesici jak jsem ho odvezla do Oparan,tak uz tam byla otazka casu bud ja nebo on,ja uz opravdu myslela,ze to vzdam a budu mit uz klid...vsichni co me znaj me obdivujou jaky mam nervy ,ale opak je pravdou uz toho mam opravdu moc a nevim jak dlouho to jeste vydrzim.

Od: uska®
Datum: 10.12.14 23:09

Nejsprávnější odpověď máte od dajevu. Netvrdím, že je chyba ve vaší výcově, ale poslední váš příspěvek synovi nepomůže. Pokud jej budete chránit, je to opičí láska. Píšete - nechci o něj přijít a nynějším svým jednáním o něj přijdete. Když se syn bude léčit, tak proč byste o něj měla přijít? Pokud mu nezrušíte mama hotel, tak nemá důvod k léčení.

Vím, má 17, je to problém. Držím pěstičky, ať to přežijete do 18 a pak - vyhodit z bytu, odhlásit pobyt atd. Po dobrovolném léčení mu podat pomocnou ruku, dřív ne.

Datum: 10.12.14 23:14

ne ne nerozumite mi,myslim celkove o nej prijit,jako aby zkoncil nekde s injekci v zile,tak jsem to myslela,udelam vse jen abych o nej neprisla!

Datum: 11.12.14 05:50

Chápu, že ho máte ráda, i přes všechny ty problémy je to Vaše dítě. Ale nějaké litování, omlouvání a umetání cestičky mu nepomůže. Opičí láska ho může dovést až k záhubě.

V 18 odhlásit z trvalého pobytu, ať se nahlásí na OU. Vyměnit zámky, aby nemohl chodit tajně domů a krást tam. Je to ošklivé spojení, ale kluk si musí sám "natlouct hubu", aby z toho vyvodil závěry. Bude i plně trestně zodpovědný. Zatím ho policajti vozili k Vám, pak ho už budou vozit na služebnu a bude si za všechno zodpovídat sám. Jsou dvě možnosti: buď se z toho dokáže odrazit, nebo se propadne úplně.

Někdy se potomek prostě nevyvede, ať se snažíte sebevíc. Snad jediné, co Vám vyčítám, je to, že se snažíte svou povinnost a zodpovědnost přehodit na rodiče, kteří si už své odbyli, své děti vychovali. Oni nejsou povinni si grázlíka vzít domů, navíc jsou ve vyšším věku daleko zranitelnější a méně odolní vůči případnému psychickému či fyzickému teroru ze strany vnuka.

Viz Vaše slova: Rodiče se dušovali, že si ho vezmou domů a když zjistili, jaká je to zodpovědnost, tak couvli. Věřte, ani se jim nedivím, spíš se divím Vám, že byste jim ho chtěla hodit na krk, zvláště, když si s ním už ani sama nevíte rady. To se nedělá, své už mají za sebou, jsou už staří, tak proč jim nedopřát klidný život? Jaga.

Datum: 11.12.14 14:12

dobry den,dekuji za Vasi odpoved,jen bych jeste chtela dodat s temi rodici je to trosku jinak,syn je jejich jediny vnuk ,skoro ho vubec neznaji a omlouvaji ho stale oni.byl v tech oparanech a prisel sem na me muj tata ,tady udelal ukrutnou zcenu,ze ho mam okamzite z oparan privest domu,ze mu da praci a ze se o nej postaraj,aby se k fetu nedostal,ja se tu s nim hadala,ze to neni tak jednoduchy jak si myslej a ze syn jen slibuje,jen aby se dostal ven,uz je tam po treti,myslim v tech oparanech,takze uz vim... ale on si stal za svym,ja nepovolila i pres nadavky od rodicu co jsem to za mamu,ze je chudacek nepravem v oparanech,nebavi se semnou cela rodina,protoze syn umi dobre manipulovat a ja jsem ta nejspatnejsi..pred tim si na prarodice stezoval ani si na ne nevzpomel jen kdyz videl ,ze v oparanech to na me neplati,zacal oblbovat babicku s dedou..akorad vcera nastal zlom,kdyz se syn dostal do nemocnice,opet problemy s cikanama,tam zjistili ze je opet pozitivni na marihuanu a to je tyden doma,volal tam muj tata a najednou obrat o 360% ze ho odveze se mnou do diagnostaku,ale pred tim byli doktori s prominutim debilove,ja ta svi..e co jsem se ho chtela jen zbavit a kdyz jim rikam ,ze kdyby byl psychicky v poradku,ze by si ho ani v oparanench nenechali,tak jsme byli vsichni uplne blbi...je toho vic ale jen tak ve zkratce,aby jste byla alespon trosku v obraze a trosku me pochopila.

doplněno 11.12.14 14:21:

jinak musim rict,uz mi to taky doslo,ze jsem udelala velikanskou chybu,ze jsem vzdy stala za nim a vzdy jsem ho vylizala z problemu,je to nejvetsi blbost,kterou jsem mohla udelat uz si mohl natlouct davno"ale zas na moji obhajobu je to tam stale,bala jsem se aby nespadl az na dno,ale to se budu bat celej zivot o nej a asi je treba ,aby si za sve cinny zacal prebirat odpovednost,musim byt tvrda,ale hlavne uz sama na sebe a stat si za tim!ja sama vim,ze on v nitru vubec neni zlej je strasne citlivej i hrozne hodnej ale,chtel by jit tou spravnou cestou i to psal kamaradum na FB ,ale staci aby mu nekdo zamaval marihuanou pred nosem a je jinde..jak me to vse strasne mrzi.ja bych pro nej snesla modre z nebe,ale on si toho vubec nevazi

Od: jmlc®
Datum: 11.12.14 14:22

Pro vaši finanční situaci je jediné řešení. Nahlásit ho na úřad. Jestli to neuděláte, za pár dní můžete přijít k exekucím. Jakmile bude mít 18, jeho úpisy a podpisy na všem možném (ať už obyčejné půjčky a splátky nebo přímo lichváři..), nebudete stíhat řešit resty a platby... přijdete o vše!

Máme ve vesnici také jednoho, který byl do svých cca 12ti let slušný kluk... ministrant, houslista.. Pak na gymnáziu našel partu, utekl do Prahy "vydělávat" - živil se prostitucí a krádežemi... Doma má vždy dveře otevřené, ale nesmí tam ani přespávat - jinak by jeho rodina přišla snad o vše.. kolikrát už mu šlo o život :(

Někdy to ani snad výchova nedokáže ovlivnit. Bohužel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.