Dosílání pošty

Od: Datum: 11.12.14 08:01 odpovědí: 5 změna: 12.12.14 08:13
Stěhuju se. Byl jsem si na poště vyřídit dosílání pošty na novou adresu. Při vyplňování formuláře jsem se dočetl, že pošta došle všechny zásilky, kromě těch, u kterých to odesílatel zakázal. V minulosti mně přišel dopis od exekutora, na němž bylo velkými písmeny napsáno NEDOSÍLAT. Tak jak se dozvím, že mně něco přišlo, když to exekutor zakáže? Nebo to snad dělá záměrně?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.14 11:12

Jenom dohad: Exekutor potřebuje znát aktuální adresu povinného. Pokud by Vám pošta zásilku doslala, dozvěděl by se exekutor o změně později ...

Ale může v tom být i něco jiného, (exekutor může mít jiný důvod).

Ohodnoceno: 1x

Od: ertl
Datum: 11.12.14 11:43

no jo. Ale pokud mně pošta nedošle, já se nic nedozvím, tak nastupuje doručení fikcí...

Datum: 11.12.14 15:49

Nenásleduje, pokud člověk nemá na uvedené adrese schránku ani zvonek, doručovatelka nemá kam zásilku vhodit (nemůže nastat fikce doručení), a taková zásilka se vrací zpět odesilateli.

Ohodnoceno: 0x

Od: ertl
Datum: 12.12.14 08:13

Odstěhoval jsem se z RD a tam schránka je. I zvonek. Bydlí tam, ale už někdo jiný. Jmenovky na schránce nebo zvonku nikdy nebyly.

A pokud se vrátí odesilateli, ten to bude doručovat veřejnou vyhláškou a to se zase nedozvím.

Datová schránka by byla asi fajn, ale ne každý má přístup k internetu. Přijde mně taky zcestné, aby si každý zřizoval datovku jenom proto, co kdyby. Stále mně z toho vychází, že to je záměr, aby se obeslaný nedozvěděl a mohly naskakovat další a další poplatky.

Datum: 11.12.14 18:05

Alespoň část problémů, spojených s nedosláním, by vám vyřešilo zřízení datové schránky, kam úřady i exekutor mají povinnost dodávat přednostně. Ale jak je vidět z praxe (v odkazu si zadejte vyhledat slovo "nedosílat"), ani toto ne vždy funguje na 100%, ale již vám to dává možnost obrany, protože to, že něco nedoslali, je pak jejich chybou, kterou lze snadno prokázat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.