Co to je za vyrážku?

Od: Datum: 11.12.14 04:50 odpovědí: 5 změna: 12.12.14 15:42

Dobré ráno,

přítel cca před dvěmi měsíci dostal svědivou vyrážku v oblasti zápěstí.Moc ji neřešil.Po nějaké době se mu rozšiřovala po celém těle směrem přes ruce (vždy na spodní straně), kolem pupku, pod prsy,trochu u genitálií, už ji má i na nohou a nyní se mu začíná tvořit i na hřbetech rukou,na ramenou, s jedinou výjimkou a tou je hlava - tam ji naštěstí nemá. Je moc zoufalý, obvoďačka mu dala už druhou mast (silnější), která vůbec nezabírá.Nebyla schopná mu říct o jakou nemoc se jedná.Ke kožní je objednaný, ale až za nějakou dobu,takže do té doby musí vydržet.

Vyrážka ho svědí, mokvá, ne ale pořád. Jedná se o vystouplé pupínky nalité tekutinou,jsou červeněji ohraničené, vnitřek je světlejší, jakoby s malým důlkem, ale nemusí být. Nepokoušel se je nikdy vymačkávat, ale nedopatřením si jeden pupínek strhnul (na fotce je to ten červený nahoře na pravé ruce).

Jinak - přítel je čistotný, nidky žádnými vyrážkami atd. netrpěl. Zdá se mu, že by mohl chytnou nějakou infekci od králíků (trochu ho škrábli právě na zápěstí - a od té doby se mu vyrážka rozjela), je to vůbec možné?

Já jsem zatím nic nechytla a ušáci mě poškrábali mnohokrát a nikdy nic.

Na internetu jsme podobnou vyrážku našli, ale na molusky nebo svrab to nevypadá (ten bych chytla už dávno).

Nevíte někdo o jakou nemoc/vyrážku se jedná?

Děkuji vám.

Přikládám dvě fotky - na rukou to má nejhorší (tam má vyrážku vlastně od počátku).Z fotky je patrné, jak ho králík na pravé ruce škrábnul - delší linka vyrážky (nemělo by se jednat o chodbičku svrabu).Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.14 06:23
avatar

ať si zajde na kožní, může to být cokoliv, reakce na to škrábnutí, reakce na nějaké oblečení, nebo třeba i druh plísně či projev jiné nemoci, takhle těžko radit, měl by si to nechat zjistit co nejdříve, může to být klidně i přenosné i na druhé osoby

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.12.14 06:52
avatar

Dobré ráno,

bohužel to vypadá na svrab. Ať si dojde na kožní, dostane mastičku.

doplněno 11.12.14 07:03:

Poslala jsem vaše fotky ppříbuzné, je kožní primářka. Až na to mrkne, dopíšu to sem, co říkala.

doplněno 11.12.14 12:40:

Tak, už jsem s ní mluvila. Říkala, že po netu z fotky diagnostikovat nelze, že taky musí vidět celého pacienta, nejen kousek, a hlavně naživo, ale že to na ni působí tak, že to není svrab, ale Lichen ruber, což je autoimunitní onemocnění nejasného původu, které často vzniká v místě poranění.

Vzkazuje vám, aby se přítel netrápil a když ho to svědí, ihned se odebral nikoliv k obvodnímu kožnímu, ale na kožní kliniku, kde mají též větší zkušenosti a možnosti diagnózy této nemoci. Neví, odkud jste, ale např. na Karlově nám. v tzv. Kachlíkárně berou i bez doporučení. Obvolejte si tedy kožní kliniku, kt. máte nejblíž, řekněte, že to úporně svědí, jestli by vás vzali hned.

doplněno 11.12.14 19:33:

Ach jo, škoda, že jste si z mé rady nic nevzala. Kdo vám lépe poradí, než odborník, od kterého jsem vám vyprosila radu? Teď se tluču do hlavy, že jsem ho vůbec obtěžovala. Dostala jste tip na diagnózu a radu, jak přítele zbavit trápení a zajet s ním na kliniku ve vašem okolí. Místo toho tu vyzvídáte od laiků další tipy a nikam jste nejeli s tím, že je objednaný ke kožaři obvodnímu. Četla jste vůbec, co jsem vám radila? *zed*

Takže přítel se bude dál škrábat, budete čekat na obvodního kožaře, který to vůbec nemusí poznat, a přitom tohle je diagnóza, se kterou vás stejně pak patrně odešle na kliniku na odběr tkáně, takže jste mu mohla ušetřit čekání a škrábání. No tak nic, no. Počkejte si na nějakou zaručenou babskou radu, že si na to máte namazat cosi a zmizí to samo. *cert*

Ohodnoceno: 4x
 
Od: veverice
Datum: 11.12.14 19:21

Dobrý večer, děkuji Vám i Vaší známé za odpověď. Přítel je už ke kožní objednaný, tak uvidíme, co mu řekne. Z Karlova ani z okolí bohužel nejsme.

Pak napíšu, na co kožní přišla.

Kdyby ještě někdo věděl o co by se mohlo jednat, budu ráda.

Od: vevrice
Datum: 12.12.14 04:50

Nemusíte se rozčilovat a za Vaši radu/a radu odborníka jsem opravdu vděčná.Přítel hned ráno valí ke kožní.To, že jsem napsala o další rady, neznamená, že ignoruruji tu Vaši.Ale potom jsem si o lichen ruber něco našla a o další rady druhých nestojím, protože to bude nejspíš ono, co jste psala. Na mastičky už moc nevěříme, spíš budeme muset překopat celou životosprávu...:(

Btw.přítele moc svědění netrápí (jen někdy), jedná se mu o to, že pupínky ani po namazání ´silnou´ mastí nemizí (nyní se nedivíme).

Jak jsem psala, dám vědět, jak dopadl.

Ještě jednou díky :)

Od: veverice
Datum: 12.12.14 15:42

Lichen se potvrdil, kožní příteli dala mast s kortikoidy, tak ji zkusíme a uvidíme co dál.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.