Název nemoci zabraňující skutečnému vnímání?

Od: Datum: 10.12.14 23:32 odpovědí: 3 změna: 11.12.14 02:32

Osoby, často překrucující výroky jiných, či svoje? Přitom bezmezně v to věřící.

Často se utápějících v myšlenkách, které se postupem času pro ně stávají skutečností.

Jak se nazývá prosím tato psychická nemoc?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.12.14 23:44
avatar

Těch psychických nemocí je strašná spousta. Možná základ by mohl být paranoia, které se potom větví na mnoho jiných s odchylkami. Nejsem v toto odborník, ale třeba kverulantská paranoia?

Podrobnější popis, který jistě pohledáte, Vám potvrdí nebo nasměruje na jinou podobnou psych. nemoc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.12.14 23:50
avatar

Překrucování výroků ostatních - toto není žádná psychická nemoc, ale projevy, které má část zdravé, ale i část psychicky nemocné populace. Lidé si pěstují tzv. selektivní pamě, kdy část toho, co si nechtějí pamatovat, zapomenou. Běžně se vyskytují i vzpomínkové klamy, kdy jsme přesvědčeni, že se něco událo jinak, než se stalo. Psychologové žasnou, co někdy jejich pacienti vypustí z úst s tím, že jim to doktor poradil a doktor se chytá za hlavu, protože nic takového neřekl. Tímto uměním též výborně vládnou hysterici, manipulátoři, sociopaté, ale najdete ho u lidí s nejrůznějšími organickými příznaky, kdy to, co si nepamatují, v hlavě nahrazují falešnými vzpomínkami.

Co se týče myšlenek, které se stávají skutečností - najdete to u hodně trestanců. Plné vězení je nevinných, svou vinu vytěsňují, nacházejí si svůj vlastní svět. Najdete to u psychotiků, trpících bludy, najdete to u hysteriků, sociopatů, u demencí... je to jen chování, případně příznak, ale ne ucelená diagnóza.

Minulost je totiž úžasně plastická a stačí si nechat vyprávět děj divadelního představení od diváků a každý to podá jinak. Po čase to opět nazraje změn, takže v tom už ani nepoznáte to původní, co jste viděl vy.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 11.12.14 02:32

Promiňte, že odpovídám, i když nevím název choroby, ale okamžitě po přečtení Vašeho příspěvku mi v mozku naskočily dvě věci - věta "Lže, až si věří" a obličej tchýně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.