Když je něco mor - vyznam?

Od: Datum: 10.12.14 18:24 odpovědí: 4 změna: 14.12.14 20:04

Když mi někdo napíše, že "to je teda mor". Jaký to má význam?

Přihlásil jsem se doma vzdáleně na počítač v práci a vedoucí mi tohle napsala... jak to mám brát? Poté reagovala, že se snaha cení, tak nevím...

Díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faithoncemore*
Datum: 10.12.14 18:30

Vedoucí nějaké Tvé práce? Že by ji to málem umořilo, než tu Tvou práci dočetla? ;) ...helejc, asi se jí to moc nelíbilo :D ..ale není zlá, když cení i snahu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 18:38

Ano, vedoucí z práce. Jsem na neschopence, tak jsem chtěl mrknout na email v práci a odhlásit obědy. Snad na tom není nic špatného.

Pak jen dodala, že se nemám omlouvat a kdybych napsal, že řeším pracovní úkoly, tak mi zvedne prémie. :-D

Datum: 11.12.14 05:18
avatar

Vedoucí asi myslela to, že jste vlezlý všude, i když máte doma v peřinách marodit, načuhujete do služebního počítače. A podle ní byste si asi měl dát pauzu.

To, že je někdo "jako mor" znamená, že je vlezlý, vtíravý. Protože takový mor se kdysi rozšířil všude, neměl žádné hranice a žádné zábrany.

Pokud se svou vedoucí nevycházíte právě nejlépe, měl jste spíš napsat některému ze spolupracovníků, aby Vám ty obědy odhlásil a ne se hned nabourávat do firemního počítače.

Oni si lidé občas dělají problémy sami, v práci si třeba myslí, jak se ten nemocný chudák doma v posteli potí, sotva udrží hrnek s čajem a ten kujón jim mezitím brousí na pracovním počítači. Je lepší si nedělat problémy, práce si člověk dneska musí vážit a hýčkat si ji. Raději si uvařte ten čaj a čtěte si, počítač nechte vypnutý. *bum* Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 20:04
avatar

Měla bych ještě jedno vysvětlení - že tím vedoucí naráží na vaši počítačovou závislost, která vás pudí nutkavě kontrolovat emaily. Samozřejmě tím mohla myslet cokoliv jiného, ale "to je jako mor" se nepoužívá o lidech, ale spíš o něčem strašně vtíravém, nutkavém, jako je třeba reklama, móda atd., takže spíš bych vsadila na tohle. Ale jen hádám, třeba to tak být nemusí.

Zeptejte se jí přímo, jak to myslela. I mne by to zajímalo. Není to běžné užití a pokud to myslela na vás, není špatné jí dát nepřímo vědět, že trochu přestřelila. Což jí možná už došlo, podle jejího dovětku.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.