Může mít hudba vliv na chování člověka?

Od: Datum: 05.11.12 17:02 odpovědí: 13 změna: 06.11.12 10:01
Zdravím. Myslíte si, že hudba může mít negativní či pozitivní vliv na chování člověka?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 17:06

určitě.. matně si vzpominam že otec kdysi řikal, že v praci zakazovali poslouchat metal.. nebo hudbu celkově.. ted nevim

Ohodnoceno: 1x
 
Od: cobrak*
Datum: 05.11.12 17:30

Ano, na 100%. Proto máme hudby tolik druhů a tolik lidí poslouchá hudbu podle nálady. Já třeba, když jedu autem, posíchám a zapnu si metal, tak mám tendenci předjíždět a troubit na kdekoho, ale když si pustím něco klidnějšího, tak jsem úplně v pohodě a to, že nestíhám je mi úplně jedno.

doplněno 05.11.12 17:50:

Martinhajek: Jo, je to tak :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 17:43
avatar
Na dálnici metal, na silnice popík, na parkoviště dechovku, na chodce píšťalku a na souběžně jedoucí cyklisty lískovku z otevřeného okna...
;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 05.11.12 20:35

V práci něco lehčího, jsem tam veden spíše jako salónní typ *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 18:32

Ano, hudba má na člověka vliv a to dost výrazný. Anglicky nemuvící lidé se dost diví, co vlastně poslouchají, když se to dozví.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.12 18:51
avatar

Nemyslím si to, vím: Ano, může.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pt®
Datum: 05.11.12 18:54
avatar

Samozřejmě, že ano. Proč by se jinak psala hudba k filmům? Tam má hudba právě podtrhnout navozenou náladu, třeba radost, nebo strach. Takže hudba se má vybírat, dokáže na člověka působit. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axlik*
Datum: 05.11.12 19:12

Ano hudba mění chování hodně..Např. v obchodech hraje hudba taková, aby si člověk připadal bohatý a chtěl mít zboží (dle nějakýho průzkumu)

V autě mě hudba též hodně ovlivní. A jako důkaz : http://tinyurl.com/d3avvj2

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.11.12 20:28
avatar

A například hudba relaxační opravdu uklidňuje, navozuje spánek. A pak některá hudba zase napomáhá soustředění, např. někde si na operačních sálech pouštějí lékaři hudbu, která je udržuje bdělejší a soustředěnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: apa*
Datum: 05.11.12 21:30

Když mně nad hlavou soused /86 let/ začne hrát na klavír, tak to pokaždé šílím. *zed*Bohužel, toto nejde přeladit ani ztlumit nebo vypnout. A tak musím tuto "psychickou masáž" snášet v kteroukoliv denní dobu a opravdu i 5-6x do týdne, zkrátka jak on si smyslí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 05.11.12 23:44

Nevím, zda to myslíte momentálně (když zrovna někdo poslouchá danou hudbu), nebo dlouhodobě (např. kdo poslouchá dlouho metal bude ovlivněn tak a tak), ale vliv jistě má.

Už samotný rytmus ovlivňuje např. to, jakým tempem chodíme. Občas se používá, že v místech, kde je dav lidí a je třeba aby postupoval rychleji, je pouštěň rytmus svižnější chůze (jen t-t-t-t - žádná melodie). Také řidiči poslouchající rychlou a "agresivní" hudbu většinou v danou chvíli jedou rychleji...

O dlouhodobých dopadech jsem nikdy nečetla, myslím že takové studie budou poněkud diskutabilní, protože je otázka, zda si člověk prferovaný žánr volí dle svých dispozic k urč. chování, nebo zda se urč. chování projeví na základě hudebního žánru. Navíc hudba je velmi často spojena s celým životním stylem, je součástí subkultury, je spjata např. s módou, ale je to přeci jen výtvor kultury, nejde říci, že když si pustíte metal (a jste např. domorodec, který nemá ponětí, s čím bývá spjat), zalíbí se vám, hned vás automaticky napadne nechat si narůst dlouhé vlasy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 06.11.12 08:27

Určitě ano. Hudba navozuje náladu, umocňuje atmosféru. Vemte si třeba jen vánoční koledy, bez nich by vánoce nebyly vánocemi.

Relaxační hudba pro odpočinek, svižnější nebo rocková hudba pro povzbuzení, romantická hudba pro pěkný večer...

A negativní vliv? Ano. Včera ve vlaku si školou povinní spolucestující pouštěli na plné kolo pro mě neidentifikovatelnou "hudbu", která na mě měla negativní vliv - agresivitu. Měla jsem chuť je proplesknout.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 06.11.12 10:01

Když jdu běhat, tak si na trénink beru mp3. Když běžím rychlejší úseky, tak pouštím si rock. Když jdu dlouhé volnější úseky, třeba 10km, tak si dám vážnější hudbu. Ale při závodech se to nesmí. Někde při obyčejných závodech to tolerují, ale jinak se to nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.