Občanský průkaz sankce za nevyzvednutí?

Od: Datum: 04.01.15 21:35 odpovědí: 3 změna: 04.01.15 23:29

Dobrý den, byl jsem si zařizovat nový občanský průkaz protože mi vypršela doba platnosti u starého. Nový byl hotov a připraven k vyzvednutí od 26.11,ale já dodnes ho nevyzvedl. Dá se za toto udělit pokuta? Zítra tam jedu konečně,tak ať vím na co se případně připravit.
děkuji moc za vaše odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.15 21:57

§14 odst. 1 písm. g)

"dostavit se ve stanovené lhůtě na vyzvání k obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému k vydání občanského průkazu podle místa jeho trvalého pobytu za účelem provedení úkonů souvisejících s vydáním občanského průkazu"

ale

§16a odst. 1 písm. d)(správní delikty)

"ani po opakované výzvě nepřevezme osobně občanský průkaz,"

takže by musela být opakovaná výzva (minimálně tedy 2x = poprvé je výzva, podruhé je opakovaná výzva)

Neřešil bych to, maximálně Vám vynadají, Vy se omluvíte a jdete domů. ;)

doplněno 04.01.15 21:58:

jinak zdroj: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-328#p14
zákon o občanských průkazech

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.01.15 22:42

Teoreticky za to lze udělit pokutu, nicméně v praxi se to nepoužívá. Pokud budete vystupovat slušně, ničeho se nebojte - úřednice řeší i průšviháře mnohem většího kalibru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 04.01.15 23:29
avatar

Já si jsem skoro jistá, že za to žádná pokuta nebude. I když někdy záleží na náladě úřednice :). Řekněte, že jste byl nemocný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.