Oslava narozenin - nepozvaní platí?

Od: Datum: 09.12.14 23:15 odpovědí: 14 změna: 11.12.14 20:48

Dobrý večer, myslíte, že je dobrý nápad mít seznam pozvaných přátel na listě, kteří jsou samozřejmě zváni a ti, kteří pozvaní nejsou a chtěli by potom třeba příjít jen kvůli zábavě a pití, tak by zaplatili třeba 50,- za vstup? A mohli by přijít třeba až od nějaké hodiny, kdy se provede ještě přípitek v kruhu přátel a potom by mohli přijít kamarádi kamarádů? Bylo by to v pronajaté místnosti, tak aspon by to trochu pomohlo finančně. Nebo to jen udělat pro kruh přátel? Je to zatím jen taková myšlenka.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.14 23:22
avatar

Nepozvaný lidi jsem nezval a tedy je na svojí oslavě nechci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.12.14 23:25
avatar

Názory mohou být různé. Ale udělala bych oslavu jen pro zvané. Tedy uzavřenou společnost. Kamarádi ať si své kamarády pozvou na svojí oslavu jindy a jinam. Ale záleží samozřejmě na Vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 23:33
avatar
Já když někoho nepozvu, tak ho tam nechci, tzn že tam nebude. Pokud je to v soukromé místnosti. Pobyt v hospodě, pokud ji nemám celou rezervovanou, neovlivním, ale platit za ně nebudu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.14 23:37
avatar

Vidim to stejne..O nepozvane bych nestala..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 04:32
avatar

Byla by mě hanba stát třeba u vchodu s talířem a vybírat od lidí 50 korun. To můžete na hasičské zábavě, tady bych se hanbou propadla.

Prostě lidi, které tam chci bych si pozvala. Kdo by pozvaný nebyl, nepřišel by. Já sama mám takovou povahu, že se nikdy necpu tam, kam mě nepozvali.

Dejte si na dveře ceduli - Uzavřená společnost, vstup jen pro pozvané a bude hotovo. Každý si snad dovede ujasnit, zda pozvaný byl či nebyl. Jinak můžete pověřit třeba nějakého dobrého a statného kamaráda, aby seděl blízko vchodu a příchozí tak trochu prolustroval, zda pozváni byli, či ne. A kdo nebyl, ať ho slušně vyzve k odchodu.

Ale za mě, myslím si, že se jich tam /s vašimi názory/ až tolik nepohrne, takže můžete být v klidu a oslavu si pěkně užívat. Jaga.

doplněno 10.12.14 12:03:

Navíc, my jsme na jedné akci od podniku dostali každý na ruku takový plastový řemínek, kterými se třeba stahují dohromady skupiny kabelů. Nejde to dát dolů, když se to zatáhne, jen přestřihnout.

Obsluhující personál se díval na ruce - kdo měl, dostal, kdo neměl, dostal sice taky, ale toho hned zinkasovali. A bylo to v pohodě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ju®
Datum: 10.12.14 07:09

Myslím si, že máte pěkně ujeté myšlenky, pokud na to nemáte a jste socka a chcete víceméně somrovat po kamarádech nějaké přispění na svoji oslavu, radši neslavte...styděl bych se jen při pomyšlení na tohle téma. Je to hodně ujeté, ale lidé jsou různí, třeba je to ta nová doba, no fujtajxl...br...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.12.14 08:51
avatar

Lidé opravdu jsou různí, máte pravdu. Například když kamarád dělá oslavu a pozve 10 lidí, najednou se jich tam vyloupne 30 a myslíte, že srkají jedno pivo? Ne, na můj účet to není, dám si něco, na co normálně nemám. Vy byste opravdu byl tak štědrý a platil pití těm 20 lidem, které jste nepozval? To není štědrost, ale šílenství, a člověk, který tohle odmítne, v žádném případě není socka. To už raději pozvu všech 30 lidí a udělám si uzavřenou společnost.

Pro zakladatele: Zažila jsem, že na začátku oslavy se sešli pozvaní, pokecali jsme, připili jsme si, a když se objevil první nezvaný, tak po nějaké době se vyhlásilo "za svoje", oslavenec zaplatil v tu chvíli účet a o další se nestaral. Udělala bych to podobně, sejděte se jako skupina pozvaných a oslavte to v "malém kruhu", až se zábava rozproudí a lidé začnou přimíchávat, tak zaplaťte. A kdyby někdo začal s tím, jestli může někoho přivést, tak se dá odpovědět, že později - že chcete aspoň začátek oslavy pro sebe a své pozvané přátele.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zk
Datum: 10.12.14 11:30

Též jsem to teď řešil, protože lidí, které bych rád viděl je tolik, že se nemůžou vejít, pozval jsem jen pár nejbližších. Být to v létě, aby se mohla využít zahrada, není problém - ostatně, nikdo nechodí se aspoň v okruhu mých známých se zadarmo napít a najíst, vždycky přinesou víc, než sami spotřebují - takže v tomhle ohledu bez problémů. Problém byl s ubytováním, lidi které jsem věděl, že doma ubytuju jsem pozval, pokud se ozval někdo další, že se dozvěděl, že se něco děje, slušně jsem se omluvil, že nemůžu ubytovat všechny a že pokud dorazí s tím, že má zajištěný odvoz, tak se vejdeme.. no a bez problémů. Lidi, kteří se chodí jen najíst, napít (obvykle se zdarma ožrat) vědí, že přijdou jen jednou a příště už práh nepřekročí. Jsme myslím hodně pohostinní, ale nesmíme mít pocit, že toho někdo zneužívá. Lidi, kteří to chápou a chovají se dle toho jsou vždy vítáni a klidně můžou zůstat místo jednoho avizovaného noclehu na další dva, lidé kteří to nechápou mají smůlu :) o ničem jiném to myslím není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 07:48
avatar

No tak bych Mood tak přísně nesoudila. Protože když to bude někde v hospodě a jejich kamarádi mají zase své kamarády kterým řeknou, hele jdu tam a tam na oslavu klidně za mnou přijď, tak by se nakonec nedoplatila. A pak, vůbec to není nějak neznámý postup. Byla jsem na svatbě, bylo pozváno tolik a tolik lidí, ti nic neplatili, ale pak se rozproudila zábava s hudbou a tancem a přišli i kamarádi kamarádů, ti si svou útratu platili a nikdo nic nenamítal. Dokonce si pamatuji, že tam bylo prostě k dispozici určité množství alkoholu a jiného pití a když se dočerpalo, tak si každý zaplatil svého panáka ať to byl pozvaný host, nebo kamarád toho kamaráda...

Ale vybírat u vchodu po 50 Kč., to je nesmysl. Jednak by Vám to finančně vůbec nepomohlo, protože to je cena asi dvou panáků té nejlevnějších kořalky a pak, je to společensky nevhodné. Prostě to udělejte jak říkám, máte určitý rozpočet na oslavu a po ukončení večeře a přípitku, nechte co eventuelně zbyde někde na stole. A po vyčerpání zásob, ať si každý svou konzumaci platí. Pokud to bude ovšem v té hospodě, která je v provozu pro jiné klienty. Pokud ne a budete někde v soukromí, kam dovezete stejně jenom to množství pití, které koupíte předem, tak není co řešit. Prostě až se to rozjede, za chvíli nebudou mít co pít ani ti pozvaní. V tom případě ať se všichni složí a dojede se dokoupit alkohol a jiné pití. A máte po starostech, protože až budou muset platit, tak ti co nebudou chtít, se vytratí a zbydou zase jen ti přátelé, kteří to určitě pochopí...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.12.14 11:13
avatar

Oslava narozenin je uzavřená společnost pozvaných přátel, dokonce nemusím zvát ani jejich partnery. Snad pokud by přišel 1-2 nezvaní mlčela bych, pokud by se nahrnul dav s klidem bych je vykázala. Pokud nejsem zvaná, nikam se necpu!

doplněno 11.12.14 15:00:

"kolikokoli", buď na to mám a oslavu dělám, nebo na to nemám a oslavu nedělám, urazilo by mě kdybych pozvala hosty a oni si v taškách donesli pohoštění. Něco jiného je, pokud se sejde parta přátel jen tak, pak je i u nás zvykem, že se domluvíme co kdo donese.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.12.14 12:10
avatar

Tak já zase moc nechápu, proč by měl platit oslavenec. Respektive u nás se to dělá tak, že se sejde někde na bytě nebo v baráku, oslavenec pozve nějaké své přátele. Samozřejmě má trochu jídla a pití nachystáno (hlavně nealko). Zvaní i nezvaní ať si přijdou, ale je potřeba dopředu říct, ať vezmou něco s sebou (jídlo, pití) - místo dárků. Oslavy narozenin, kam přijdou i někteří nezvaní (tj. přátelé přátel) jsou skvělý způsob k seznámení. Prostě takové to +1. Samozřejmě je ale slušnost oznámit dopředu, že někoho přivedu s sebou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zk
Datum: 10.12.14 14:09

Platit nemusí, je to na domluvě. Mně nakonec stály oslavy citelně více, než jsem počítal, ale platil jsem rád, protože se sešla skvělá parta, nikdo se neopil, všichni se skvěle bavili a k zábavě přispívali, takže i když nakonec chtěli přispět na pohoštění, odmítl jsem - prostě mi to za to stálo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.12.14 15:08

Nejsem-li pozván, tak nikde nelezu, respektuji to. Ale jsou lidi různí, co se prostě vecpou. Musí se účastnit. Poslední příklad, pohřeb v kruhu rodinném, žádné rodinné vztahy přesto lezou a jiným ještě vyčítají že tam též nešli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 11.12.14 20:48
avatar

Za 50,- bych se vám jich tam mohlo nahrnout,to by jste se asi divil a finančně pak pěkně prohnul! Nepozvaní tam prostě nemají co dělat! Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.