Koupe PODILU na nemovitosti v drazbe

Od: Datum: 09.12.14 15:40 odpovědí: 2 změna: 10.12.14 15:39

Ahoj,

zaujala mne moznost, koupit podil na nemovitosti. Jak se v takovem pripade postupuje a jake jsou moznosti? Pokud koupim napr. polovinu chaty, mohu jako polovicni vlastnik usilovat o jeji prodej? Nebo musim mit souhlas druheho vlastnika? Muze nastat patova situace, kdy takto koupena nemovistost nelze ani pouzivat, ani prodat, pokud druhy vlastnik bude delat naschvaly?

Jak se takove pripady resi, krome toho, co delaji spekulanti, ze cast koupi a potom puvodni majitele vlastne vystvou?

Jaka prava k nemovitosti ziskam, kdyz mam polovicni podil? Muzu obrazne receno vyvrtat zamky a nastehovat se tam a uzivat pulku?

Budu vdecny treba i na odkaz na nejaky clanek,

Diky, P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.14 16:32

Podílové spoluvlastnictví je jedna z nejhorších forem vlastnictví. Jak správně tušíte, není to jen tak jednoduché. K dané problematice najdete jistě na internetu celou řadu článků. Třeba tento. Soužití např. dvou spolumajitelů RD, z nichž každý vlastní ideální polovinu nemovitosti, rozumným způsobem fyzicky nerozdělitelné, může být hotovým peklem. Já bych do toho dobrovolně nešel (ale příbuzné si člověk nevybírá, asi tak se dají shrnout mé zkušenosti). Bez znalosti konkrétní situace u konkrétní nemovitosti ale těžko soudit.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pppp
Datum: 10.12.14 15:39

Vydražíte-li polovinu nemovitosti, jste vlastníkem celé, ovšem ne sám, ale s druhým spoluvlastníkem; nevlastníte její pravou, levou, horní či dolní polovinu. Pokud se na užívání společné věci s druhým spoluvlastníkem nedohodnete, můžete se obrátit na soud. Můžete si navzájem svůj podíl prodat, můžete si své spoluvlastnictví zrušit a vypořádat - dohodou nebo soudem, můžete navrhnout soudu reální rozdělení věci nebo její prodej soudem. Pokud bude jeden z vás užívat celou společnou věc, měl by platit druihému spoluvalstníkovi "nájem" za to, že užívá i "jeho" polovinu.

Jinak klasik praví: spoluvlastnictví jest dílem ďábla...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.