Platba Paypalem - poplatky?

Od: Datum: 06.12.14 10:24 odpovědí: 12 změna: 09.12.14 22:46

Zdravím,

platil jsem pomocí paypalu nějakých 260Kč (v přepočtu z USD). Když se podívám ale do internetbankingu u banky (FIO), tak mi banka blokuje cca o 30Kč více. Proč? Kde se vzalo těch 30Kč? Bere si paypal nějaké poplatky? Nebo fio banka? Myslel jsem, že fio banka je z velké části bez poplatků.

Máte s tím někdo zkušenost?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.14 10:27
Nemám účet u Fio, ale nikdy se mi nestalo, při posílání peněz, že by bylo strzeno něco navíc. Platbu složenkou v hotovosti jsem posílala také přesně. Možná má Fio poplatek za převod do zahraničí, nevím.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.14 10:44
Kurz koruny se mění denně. Aktuální kurz má fio na svých stránkách. Pro vás platí deviza prodej. Nutno říct, ze se nemusí řídit dle kurzu v den, kdy platíte, ověření platby je do 24 hod, ke strzeni platby ale může dojít az za několik dni. Kurz se tedy počítá v den, kdy si to fio zauctuje. Paypal nějaké poplatky má, ceník najdete na jejich stránkách. Z toho důvodu platím kartou, je to rychlejší a nevidím důvod, proč platit přes prostředníka.

Od: navstevnik
Datum: 06.12.14 13:21

Platím pomocí paypalu, protože mi to přijde bezpečnější. Zvlášť u zahraničních webu (i když šlo o velkou známou fotobanku).

Pokud to nejde, tak platím i kartou, ale mám obavy takto zadávat údaje, které může kdokoliv použít a jednoduše zneužít.

Datum: 06.12.14 17:44
Nepíšeš jestli nejde o tvou první platbu. Paypal si na ověření funkčnosti karty strhne jako první transakci 50kč nebo 1dolar. Záleží jestli máš konto v korunách nebo v cizí měně. Ty peníze ale do 24 hodin vrátí. První názor že jde o poplatek za platbu do ciziny je pitomost. Paypal sí strhává koruny v rámci českého mezibankovního styku takže banka si může strhnout maximálně peníze za běžnou operaci. To si ale tvoje banka nepočítá tak že tam zakopaný pes nebude. Otevři si stránku účtu paypal a tam máš položku historie. Tam bude vše rozepsaný. Včetně použitého kurzu.

Datum: 08.12.14 20:23
Jak může někdo kartu "jednoduše " zneužít? To nejde. Pak by ti ji mohl zneužít kdejaký obchod, kde jsi kartou platil. A třeba aliexpres nebo podobné weby mají platby zajištěné, takže o peníze taky nepřijdeš.

Datum: 08.12.14 20:55

No rozhodne lze zneuzit platebni kartu pri placeni pres internet, nez ucet paypal.

Datum: 08.12.14 21:25
Takových zneuzivacu by bylo... Kdyby to šlo...

Datum: 08.12.14 21:47

Pokud mi pošlete údaje z vaší karty, prakticky vám ukážu, jak to nejde.

Datum: 09.12.14 22:46

Kovisi limit mám na nulu, takže...

Datum: 06.12.14 11:06
Předpokládám, že to byla Vaše první platba. Ty peníze, by se Vám měly zase odblokovat. PayPal tak ověřuje existenci účtu. Platím přes PayPal a někdy má možná o maličko nevýhodnější kurz než karta, ale žádné další poplatky neplatím.

Datum: 06.12.14 20:45

mám podobně špatné zkušenosti, a taky nevím proč - provedla jsem platbu kartou, a kromě ní mi paypal účtovalo 2x jeden dolar, vůbec netuším za co - myslím, že to není bankou (mám jinou), spíš se podívejte na ceník paypal, něco si účtují za platby do zahraničí, to by mohlo být ono...

Datum: 08.12.14 22:03

První důvod už tady zazněl, a to je zkušební blokace 1 dolaru, aby si Paypal ověřil, že je karta funkční. Tento poplatek vám vrátí, eventuelně blokace vyhnije po čase sama a dolar bude uvolněn.

Dávejte si též pozor, v jaké měně platíte. Pokud zaplatíte částku v dolarech, bude v dolarech také zúčtována, a to dle kurzu banky. Finální převod se uskuteční dle kurzu platného v této době. Z důvodu změn kurzu nemusí být tato částka shodná s částkou blokovanou.

Paypal ale také nabízí zúčtování v Kč, přičemž převod provede podle jejich kurzu. Dle mých zkušeností je kurz Paypalu vždy nevýhodnější oproti kurzu mé banky, takže tuto možnost nepoužívám. V okamžiku platby máte možnost zvolit si první nebo druhou možnost.

V případě, že jste zaplatil za zboží či služby, žádný další poplatek neplatíte. V ostatních případech může být nějaký poplatek účtován.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.