Jak získat zpět již splacenou směnku

Od: Datum: 05.12.14 20:58 odpovědí: 3 změna: 06.12.14 13:18
Syn před asi 5 lety podepsal nějakému zprostředkovateli směnku na 30 000, která jej zavazovala ke spolupráci s jistou pojišťovnou. Chtěl si tak přivydělat. Závazek nebyl schopen plnit,tudíž musel začít platit. Za to, že přistoupili na splátkový kalendář, si naúčtovali dalších 10 000. Nyní je vše již téměř rok splaceno. Syn jim tedy napsal doporučeně žádost o vrácení směnky. Bez reakce. Nakonec mu přestali zvedat i telefon. Na právníka nemáme. Nevíme,co teď dělat, protože je jistě otázkou času, kdy se s tou samou směnkou bude jiná povedená firma domáhat opětovného splácení. Prosím o radu,jak teď postupovat. Zda je to na trestní oznámení, nebo bude muset podat civilní žalobu? Moc děkujeme za radu.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 05.12.14 23:39
Syn jim platil v hotovosti proti potvrzeni nebo prevodem na ucet? Pokud ano, je to v cajku. Jestli hotove a bez potvrzeni, tak se muzou ozvat znovu.
Zkuste zajit do nejake obcanske poradny. Byvaji tam oravnici zdarma.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.14 05:51
avatar

Žádosti lze (ne)vyhovět. Ať syn firmu písemně vyzve (nežádat! neprosit!) k vrácení směnky a k vystavení potvrzení o vyrovnání závazku. Bylo by dobré přiložit kopie (originál dobře uchovat!) potvrzení o platbách. Zaslat doporučeným dopisem s dodejkou.

Se sepsáním mohou pomoci v občanské poradně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: petakas
Datum: 06.12.14 13:18
Platil jim složenkami na účet,takže doklad o platbách má. S tou žádostí o vrácení směnky jim je současně ofocené poslal s tím, že vše splatil a žádá o její vrácení. Když s ním ještě komunikovali,telefonicky potvrdili,že vše je ok. Ale písemně nic nechtějí stvrdit a dál komunikovat přestali. V TV řešili podobný případ, (bohužel s otevřeným koncem),že splacená směnka byla prodána jiné podobné "firmě" a ta žádala o opětovné zaplacení. Že prý jim nic placeno nebylo a směnku odkoupili jako nesplacenou. A z toho právě máme obavy.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.