Dabing ci orig?

Od: Datum: 05.12.14 14:41 odpovědí: 9 změna: 05.12.14 22:17
avatar

Jakým filmům daváte přednost?Dabovaný verzi v češtině nebo orig v angličtině s českými titulky?A proč?Já s titulky, dabing film zmaří.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.12.14 14:50
avatar

Dobrý den, dávám přednost češtině a poslechu, abych mohl při sledování filmu ležet - to se špatně titulky čtou. Ale, např. korejská nebo iránská romantická a bláznivá komedie je lepší v originále - to se bavím více. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 15:00
avatar
Já to mám jak u čeho, u thrilleru, hororu a vážnějších filmů koukám vždy v originále. Ale u komedií, když mám chuť spíše relaxovat a nenamáhat tolik oči, rád zkouknu i český dabing.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 15:48
avatar

Já miluji Poláky. Od děcka se na polské televizní kanály dívám. Popelka, Sněhurka, myšák Miki s celou partou. Dříve mívali úžasné filmy. Středy bývaly detektivky, v jiný den, mám pocit, že v pátky, šla celá Bergmanova tvorba, taky nějací Italové, Francouzi, Hitschcock. Naučila jsem se poslouchat cizí řeč a vnímat jednotvárný mužský hlas, překládající celý film. Japonské filmy nemůže nadabovat vůbec nikdo na světě. Šílené zvuky, šílená řeč! ;) Ale Tučňáky, když dabují brňáci, tak ti jsou nepřekonatelní!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 19:16
avatar
Filmy v cestine. Titulky me extra nebavi cist 2hodiny a koukat k tomu co se presne deje primo v obrazu. Film je pro me oddych a ne , ze 2hodiny budu mit soustredeni na plne koule. Proto ani moc do kina nechodim
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 20:56
avatar
Záleží na tom, i jaký film se jedná. Nějaké radši v originále a nějaké s dabingem. Někdy zkouknu obě verze. Jde o to, jak moc musím sledovat dějovou linii, nebo tak ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.14 21:27
avatar

V případě angličtiny originál BEZ titulků.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.14 21:59
avatar

Pkd je to klasický cz dabing,tak film nezmaří,za předpokladu že je dobrý i překlad!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 22:04

já jednoznačně dabing. to už musí být něco, co chci fakt strašně hrozně moc vidět, abych se dobrovolně koukla na originál s titulky... v podstatě v posledních letech jsem s titulky viděla akorát tak poslední sérii doktora House v době, kdy se u nás ta série ještě nevysílala a pak ze Zeměplochy Těžké melodično a Soudné sestry.

žádný cizí jazyk neumím natolik dobře, abych zvládla plnohodnotně sledovat film v orginále a zároveň u filmu s titulky mě ty titulky neskutečně ruší. jednak nedokážu zároveň sledovat film i titulky dohromady, prostě buď vidím jedno nebo druhé a stejně tak nedokážu sledovat dva jazyky najednou (slyšený a čtený), ale zároveň neumím jeden z nich vypustit. a tyhle problémy jsem měla i kdysi v kině na jakémsi filmu, který byl sice česky, ale s anglickými titulky - sice bych teoreticky mohla ty titulky vypustit, protože mi vůbec k ničemu nebyly, ale můj mozek to nedokázal a pořád je vnímal a pořád mě rušily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tematapeak*
Datum: 05.12.14 22:17

Mám rád originál Aj,rozumím tomu,nepotřebuji titulky.Ale mám rád i český dabing,ovšem dost záleží jací herci to dabujou a pro jakou spol. Momentálně teď,na Nově běží Machři,máme to stažený v úplně jiným dabingu, kde např. ta stará raketa (pardón) říká Robu Schneiderovi,že vypadá jak filipínskej trpasličí floutek,tady na nově to bylo přeložený jen jako filipínskej trpaslík.Některý hlášky už pak bohužel nejsou tak vtipný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.