Kašel plísen?

Od: Datum: 04.12.14 23:26 odpovědí: 7 změna: 05.12.14 09:17

Dobrý den, mám takový problém, našel jsem si na noze plísen kterou už asi rok léčím -neúspěšně a pořád se ji snažím vylečít, ale navíc se u lidi, v mém okolí objevil suchý kašel. Zpočátku jsem tomu nevěnoval pozornost, ale ted si začínám všímat, že od doby co mám plísen na noze lidé v mém okolí mají neustálel suchý kašel kašlou smrkají a pčikají.

Není to žádná domněka, ale je to tak, moje matka může být celý večer v klidu v obyváku pokud jsem v pokoji, ale jakmile výjdu a sednu si vedle ni, tak začne mít dušnost kašel atd. to stejné otec a lidé v mém okolí.

Může to mít nějakou souvislost?

Martin.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 23:31

Domnívám se, že to žádnou souvislost nemá. Jestli si plíseň poctivě léčíte a nemáte výsledky, zajděte znovu na kožní, někdy je třeba vyzkoušet víc mastí, než to zabere a někdy se z plísně časem vyklube něco jiného.

Pokud i vy máte potíže s dýcháním a trvá to déle, nechte si vyšetřit sputum na plicní chlamydie.

doplněno 04.12.14 23:47:

Neurazte se, ale připadá mi to jako váš blud. Nevěřím, že vy s tím máte něco společného. Dolečte si nohu a přestaňte si namlouvat, že vám v ní sedí nebezpečný vetřelec a snad vás to přejde. Musíte si to ale mazat 2x denně, nejmíň 6 týdnů a když nezabírá, nelenit a jít zpět to reklamovat.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.14 23:35

No tak čím to bude? Jsem snad přenašečem nějakého alergenu?

Kdykoliv když se někde objevím začínají kýchat, smrkat, kašlat a maji záchvaty dušnosti at už je to v metru v kině divadle nebo kdekoliv

Od: ben®
Datum: 05.12.14 00:17

Dobrý den, je zajímavé, že všichni ve Vašem okolí dostávají záchvaty dušnosti, ale Vy ne.

Proč jste ušetřen? Nebo používáte k léčbě nějaký "dryák", který to způsobuje (jeho výpary či zápach)? A co ponožky - zkuste je občas vyměnit. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x

Od: paw®
Datum: 05.12.14 00:40
Plisen je projevem slabe imunity. Mel sem to podobne. Plisen, bradavice na nohou. Ale bez kasle v okoli. Zacal jsem posilovat imunitu a je po plisni. Kazde rano vit.C+hliva+cesnek. A do 14 dni byste mel videt rozdil.

Datum: 05.12.14 08:19

Počasí je opravdu hnusné a kašle pčiká celý národ. Ikdyž vedle nikoho nesedíš. Není to tebou!

Datum: 05.12.14 08:41

Plíseň si léčíte sám, nebo ji léčí odborný lékař? Existuje mnoho různých plísní a původců a na každou plíseň účinkuje jiný lék, mast, podle složení účinných látek.

Po roce léčby na kožním by se měl snad již vzít vzorek tkáně a poslat na rozbor? Pokud si ji léčíte sám a kupujete mastičky, vodičky z lékárny, tak jsou to vyhozené peníze. Běžte na kožní.

Ohrožujete i zdraví Vašich blízkých. Nemoc se může přenést na ostatní členy rodiny ložním prádlem, ručníkem, ale i během praní na málo stupňů na ostatní prádlo.

Též Vaše kvalita života asi nic moc. Nepíšete, kde máte plíseň /kůže, nehty/ a tudíž chůze na boso v parném létě, nebo jít na koupaliště, nebo jen tak v kraťasech asi problém

Pokud lidé v blízkosti Vašich nohou kýchají, tak je to ještě dobré. Protože pokud Vám nohy zapáchají, tak by se spíše dusili.

Na zápach ani každodenní výměna ponožek nepomůže.

Datum: 05.12.14 09:17

před takovými lidmi, kteří si nezodpovědně mastičkují plísně na nohou a roznášejí to všude kolem, je potřeba se chránit alespoň pantoflemi (hlavně bazény, sprchy, ubytovny, hotely, lázně,..), nevěřili byste, jak se dá snadno plíseń přenést a jak těžko se jí pak zbavujete, nehledě k tomu, že samotný přenašeč plísně si jí může u sebe po těle pěkně roznést,

k otázce: asi zbytečné obavy v souvislosti kašel - plíseň

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.