Vypověď ze zaměstnání

Od: Datum: 04.12.14 19:23 odpovědí: 2 změna: 05.12.14 08:06

Dobrý den potřebovala bych pomoc s vypovědí v práci mě neplatí vyplaty tak jak mají potřebovala bych hodinovou vypověď s odstupným pracuju tam asi 2 roky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.14 19:52
avatar

http://www.mesec.cz/clanky/za…a-hodinu-ale-pozor-na-to-kdy/

V odkazu je velmi dobrý článek, který se týká správných termínů - pozor, je rozdíl mezi splatností mzdy a výplatním termínem. Pokud je Vám tohle jasné, budete určitě vědět, ke kterému datu můžete dát výpověď.

Dbejte na to, aby ve výpovědi byl uveden správný § zákoníku práce, podle kterého končíte pracovní poměr, tedy § 56 písm. b).

doplněno 04.12.14 19:56:

http://www.help1.cz/clanek_ok…stnancem-nalezitosti.html#top

Tohle by Vám mohlo pomoci, přečtěte si to pozorně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.14 08:06
avatar

Okamžitá výpověď neexistuje. Půjde o okamžité zrušení pracovního poměru pro nevyplacení mzdy do 15 dnů po skončení období splatnosti mzdy. (Viz ZP, § 56, odst. 1 písm. b)

V případě okamžitého zrušení PP nevzniká nárok na odstupné. Budete mít nárok na náhradu mzdy za dobu odpovídající délce výpovědní doby. (Viz ZP, § 56, odst. 2)

Okamžité zrušení PP musí být písemné a musíte je doručit zaměstnavateli. Můžete je zaměstnavateli předat osobně proti potvrzení převzetí na kopii, případně je můžete zaslat doporučeným dopisem s dodejkou. Pracovní poměr skončí okamžikem doručení.

Dejte si pozor na přesnou formulaci, musí být zřejmé, oč Vám jde (pro jistotu si nechte text zkontrolavat právníkem – specialistou na pracovní právo).

Kdybyste dala výpověď, musela byste pro zaměstnavatele pracovat až do konce výpovědní doby (ještě minimálně dva měsíce).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.