Promáčklina na lebce

Od: Datum: 03.12.14 22:05 odpovědí: 14 změna: 17.07.16 14:57

Dobrý večer,
poslední dobou mám nějak citlivou pokožku hlavy, především na jednom místě - na vrchní části temene. Ne že by mě to přímo nějak bolelo, ale když si třeba moc utáhnu culík nebo se češu a hřeben se mi zadrhne o sknocený vlasy, tak to nepříjemně zatahá a cítím to hlavně v té citlivé oblasti. Někdy je to nepříjemné, i když si myju vlasy. Někdy to cítím, když si na tom místě jen prohrábnu vlasy. Když prstem přejíždím po tom místě, cítím, že je tam menší promáčklina v lebce. Přes vlasy to vidět není a ten důlek není ani moc hluboký, ale přesto jde dobře nahmatat. Myslíte, že to je normální, že to tak má více lidí? Nebo s tím mám jít raději k mé obvodní lékařce? Je to zvláštní, ale nikdy předtím jsem nespozorovala, že bych měla nějaké nerovnosti na lebce...nevím, jestli to tam mám odjakživa a nikdy jsem si toho nevšimla, nebo jak se mi to přihodilo...Nikdy jsem žádný úraz hlavy neměla. Párkrát jsem se trochu praštila hlavou třeba o poličku nebo do něčeho narazila, ale to asi každý.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.14 22:27

Určitě k doktoru! Vlastní zkušenost, loni se mi v září udělala měkká boule. Ovoďačka se uculovala, ale pro jistotu nas poslala do ordinace chirurgie na stredisku. Samozrejme, doktor z toho mel usklebky jako ze jdu na chirurgii s bouli. Poslal me na rtg hlavy a hele, chybela mi tam kost..

Nakonec se jednalo o eozinofilni granulom, ktery mi "rozezral" kousek lebky a bylo nutné vyjmutí + desticka aby se zabranilo tomu, aby lebka byla "neuplna".

Mym cilem neni vas zastrasit, ale opravdu nepodcenujte to!

Drzim vam palce at to nic neni :)

Ohodnoceno: 4x

Od: lucie1990
Datum: 03.12.14 23:19
Děkuji za odpověď, samozřejmě to nechci podcenit. Mám příšerný strach z operací, snad to nebude to co popisujete :( Já tam tedy nemám bouličku, ale lehkou promáčklinku...Vím, že to bude žít malicherně, ale na svých vlasech si dost zakládám...je to jediná věc, která se mi na mě líbí, kdyby mi kvůli tomu museli vyholit místo na hlavě, asi bych to psychicky neunesla :( Myslíte, že kdyby to byl ten eozinofilni granulom a já to nechala být, že by se to mohlo časem zhoršit? :(
Datum: 04.12.14 07:34

Já si myslím, že je to jen tvoje utkvělá představa. Máš na těle tolik všelijakých povrchů a ty ses upnula na místečko, kde jsou lebeční kosti spojené švy. Saháním sis to místečko podráždila a mozek si to zapamatoval. Udělej pokus, rozrýpej si lůžko jednoho nehtu a uvidíš, ža na lebku zapomeneš a mozek bude řešit nehet. ;) Navíc, na to místečko na hlavě nesahej, nedráždi ho, mohlo by se ti to nevyplatit!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.12.14 08:57

Doufám, že je to jen sugesce :( Nikdy předtím jsem si toho totiž nevšimla a teď, když jsem tam nahmatala důleček, tak mě to vyděsilo :(

Datum: 04.12.14 12:56

Lepší jít k doktorovi se zaraženým prdem, než mít za pár let problém, ze kterého už se nejde jen tak vyhrabat. Určitě ti návštěva lékaře neublíží a ty budeš v klidu, pokud to nic nebude. A citlivá promáčklina na lebce fakt není normální, to určitě ne!

Před časem jsem byla u doktora s bolestí břicha, poslouchala jsem řeči, jak to moc prožívám, jak si to vsugerovávám - a ejhle, volná tekutina v břiše. Ještě před tím mne dost bolely záda - moc se sleduješ, záda bolí každého, blablabla... a helemese, ony poškozené obratle po úrazu a nalomené žebro. Pokud máte problém, rozhodně jej nepodceňujte.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.12.14 14:01

Já vím, k té obvodní pro jistotu zajdu. Ta promáčklina není zas tak citlivá, že by mě to bolelo, když si na to místo sáhnu, nebo zatlačím prstem. Cítím spíš takový tlak, když manipuluji se svými vlasy - češu si je, vytvářím účes, myju si je. V minulosti jsem několikrát měla problém s vlasovou pokožkou, většinou se to vázalo na stresová období. Musela jsem používat speciální kometiku na lupy, jindy zas na svědění pokožky hlavy. Navíc jsem zjistila, že na téměř všechny dostupné šampony v drogerii mám alergii. tak je většinou raději nakupuji v kadeřnictví nebo v lékarnách. Poslední dva měsíce pro mě byly celkem stresující - úmrtí v rodině, další člen je těžce nemocný (rakovina), takže možná to ta sugesce je. Ale té promáčklinky jsem si opravdu nikdy předtím nevšimla :( ach jo, to jsou starosti před Vánoci :(

Datum: 04.12.14 16:17

Lucie, kde tu "promáčklinku" máte? Jen tak pro informaci. Najděte třeba na netu obrázek lebky, místo označte v Malování, a vložte jej sem.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.12.14 19:36

Dobrý večer,
zhruba v tomto místě. Těžko se to odhaduje, když si tam nevidím, ale podle hmatu je tak 2 - 3 cm dlouhá

Od: lucousek7
Datum: 04.12.14 18:35

Promáčklinu mám na stejném místě a nejsem jediná. Myslím že to jen spousta lidí hrotí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.14 19:38

Doufám v to, že je to normální a má to tak více lidí. Právěže přes vlasy to není vidět, proto jsem to ještě nikdy u nikoho nespozorovala.

Od: nikca
Datum: 16.07.16 18:29

Dobrý den, tuto promáčklinu mám taky ale na jiném místě...docela se bojím, že je to nějaký problém a taky jsem si vždy myslela, že jsem jediná

Datum: 04.12.14 19:40

Pokud si někde děláte culík, kůže bývá v těch místech podrážená a bolí. Důlek má v těchto místech srůstu lebečních švů hodně lidí. Přestaňte si česat culík a uvidíte, jestli bolestivost v těhle místech ustoupí. Věřím, že ano. ;)

Pokud ne, navštivte lékaře.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 04.12.14 20:03

Spíš je nosím volné nebo v málo utaženém culíku. Je ale pravda, že dřív jsem si často po umytí vlasů večer před spaním udělala pár copánků a ty pak pevně stáhla do drdolu, abych druhý den měla vlnité vlasy. Kadeřnice mi to ale rozmluvila, že tím se vlasy ničí a trhají, takže v podlední době spím s rozpuštěnými vlasy.

Od: balzerka
Datum: 17.07.16 14:57

Právě v této oblasti jsou tlakové body na zmírnění depresí a úzkosti. Bolest bodů zde může signalizovat problémy s nervy, psychickou labilitu, bolesti související s počasím, ale i se srdcem a trávením. To z příručky o akupresuře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.