Dědické řízení

Od: Datum: 03.12.14 18:21 odpovědí: 3 změna: 03.12.14 20:55

Dobrý večer, nevíte náhodou, do kolika měsíců by měl advokát předvolat dědice k řízení? Dále bych se chtěla zeptat, když známý zemřel jako rozvedený bez závěti a měl jednu dceru a jeho matka vypravovala pohřeb, bude i matka z tohoto důvodu zařazena do dědictví společně s dcerou? Prý je to změněno od tohoto roku.

Děkuji za odpověď.


avatar
Upozornění od sys strejc 03. 12. 2014 19:43:42
Doplněk k původnímu dotazu tazatelky:Nevíte náhodou, když provádí finanční úřad kontrolu zemřelého, může protokol o kontrole podepsat jen dcera (jediný dědic), i když ještě nebyla notářem oslovena nebo tam musí přijít i babička (vypravovatel pohřbu) s vnučkou dohromady (z důvodu, že ještě nebyl vypravovatel pohhřbu ani dědic předvolán notářem)? Díky.
Moc díky za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xx*
Datum: 03.12.14 19:19

V první třídě dědiců dědí zůstavitelovy děti a jeho manžel, nedědí-li některé dítě, nabývají jeho dědický podíl stejným dílem jeho děti. Teprve pak by ve druhé třídě dědila zůstavitelova matka. Dcera by pak z dědictví měla uhradit babičce náklady na pohřeb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvetuse
Datum: 03.12.14 19:30

děkuji za odpověď. Nevíte náhodou, když provádí finanční úřad kontrolu zemřelého, může protokol o kontrole podepsat jen dcera (jediný dědic), i když ještě nebyla notářem oslovena nebo tam musí přijít i babička s vnučkou dohromady (protože je ještě nikdo nepředvolal? Díky.

Od: pavla2014
Datum: 03.12.14 20:55

Dědictví neřeší advokát nýbrž notář pověřený soudem. Nejprve si pozve vypravitele pohřbu na předběžné šetření. Notář zjistí, zda byla závěť, kdo jsou dědicové a jaký majetek zůstavitel zanechal. Pak si pozve dědice na jednání. Ze zákona by dědila v uvedeném případě jen dcera. Matka uplatní výdaje na pohřeb jako pohledávku do dědictví - dcera jako jediný dědic bude povinna náklady uhradit (pokud dědictví neodmítne).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.