Špatná adresa žalovaného v rozsudku

Od: Datum: 02.12.14 18:45 odpovědí: 1 změna: 02.12.14 20:13

Dobrý den,

prosím vás, pokud je tu někdo znalý, o radu. Dnes mi byl doručen datovou schránkou dopis od okresního soudu z Děčína. V něm jsem označen jako žalovaný s adresou trvalého pobytu v okresu Děčín, jenže již téměř 5 let žiju a mám trvalý pobyt v úplně jiném kraji. Není to tak, že by se věc měla projednávat v místě trvalého pobytu žalovaného a jak toto soudu oznámit? A jak je to s lhůtou pro odpor. Platí 15 dnů včetně víkendů, nebo 15 pracovních dnů a víkendy se nepočítají?

Děkuji za odpovědi a přeji hezký večer.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 20:13

Pravděpodobně Vám přišel platební rozkaz. Chcete-li proti němu podat odpor, máte na to 15 dnů ode dne doručení, lhůta se začne počítat od zítřejšího dne, a jedná se o dny kalendářní, nikoliv pracovní. Pokud jste obdržel platební rozkaz dnes (a "neležel" v datovce delší dobu), uplyne vám lhůta pro podání odporu dne 17.12.2014. Co se týče jiné adresy, pokud bydlíte jinde, uplatněte u soudu v rámci odporu námitku místní nepříslušnosti a uveďte adresu trvalého bydliště. Soud by to měl, nebude-li tam jiná skutečnost, postoupit místně příslušnému soud.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.