Potvrzení o koupi bytu bez dluhu

Od: Datum: 02.12.14 18:34 odpovědí: 3 změna: 02.12.14 20:41

Českomoravská stavební spořitelna chce k žádosti připojit potvrzení od SVJ, že byt, který kupuji, je bez dluhu. Nemají ale žádný vzor, ani formulář, prý se to může napsat volně. Jenže já nevím, co tam napsat? Setkal jste se s tím někdo? Odnesu to na správu SVJ a tam mi to podepíší? A co po nich chtít a jak to má vypadat? Neměl by někdo vzor?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 19:24

Vzor tedy nemám. Napsal bych něco v tomto smyslu:

SVJ (plná identifikace subjektu, tj. název, sídlo, IČ...) jako správce bytového domu (uvést adresu domu) prohlašuje, že na bytové jednotce (plná identifikace bytové jednotky, tj. adresa, čp., číslo bytové jednotky - uvést v souladu s KN) k dnešnímu dni neváznou žádné dluhy a nedoplatky za služby spojené s užíváním bytu. Datum, podpis oprávněné osoby (osob), razítko

Nic jiného po Vás dle mého názoru chtít nemohou. Dluhy na nájemném v případě bytu ve vlastnictví nepřipadají v úvahu a s eventuelními dluhy spojenými přímo s bytovou jednotkou (zástavní právo) zase nemá co do činění SVJ.

doplněno 02.12.14 19:38:

K tomu správcovství: Nevím, jak jinak popsat funkci SVJ, není-li to správa. Dle mého je SVJ správcem vždy i když některé svoje pravomoci zpravidla deleguje na jiný právní subjekt. Banka vyžaduje potvrzení od SVJ, nikoliv např. od bytového družstva nebo firmy, které vykonávají pro SVJ činnosti fyzicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.14 19:30
avatar

Souhlasím s Ampérem s jednou výhradou. SVJ není zpravidla správcem, na tuto činnost má většinou nasmlouvanou specializovanou firmu. Pokud je tomu tak i u vás, měl byste si zajít do této firmy a paní účetní vám potvrzení napíše v přibližně stejné podobě, jak uvádí kolega nade mnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pre75
Datum: 02.12.14 20:41

Pověřeným vlastníkem je družstvo, takže by to podepsal stejně někdo z toho družstva.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.