Změna podmínek pro daňově zvýhodněné smlouvy

Od: Datum: 02.12.14 17:18 odpovědí: 1 změna: 02.12.14 19:51

Zdravím,
mám uzavřenou pojistnou smlouvu u společnosti Kooperativa. Přišel mi od ní dopis o tom, že od 1. 1. 2015 se mění zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmu, který má dopad i na možnost uplatňování daňového zvýhodnění životního pojištění. Píší, že "daňové zvýhodnění lze nadále využívat za předpokladu, že pojistná smlouva nebude umožňovat výběry finančních prostředků během trvání pojištění."

Mám si vybrat mezi:
mít i nadále zvýhodněnou smlouvu a tedy mít výhody daňového odpočtu zaplaceného pojistného a případně příspěvků zaměstnavatele, ale bez možnosti vybírat finanční prostředky ze smlouvy

nebo

mít možnost z pojistné smlouvy i po 1. 1. 2015 vybírat finanční prostředky ale bez daňového zvýhodnění.

Moje otázka na vás je, kterou z možností zvolit? Platnost smlouvy je do roku 2052, tudíž pokud bych zvolil první možnost tak dalších 38 let bych s penězi nemohl disponovat.

Díky za vaše odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 19:51
avatar

V podstatě jste si odpověděl sám. Nᚠdaňový zákon je už totální paskvil a co novela, to perla. To je asi tak všechno, co k tomu lze říci. Mimochodem, pracovala jsem 14 let v České pojišovně, ale životní pojištění nemám a mít nebudu. Na daňové zvýhodnění se vybodněte a užijte peněz, dokud je nesežere inflace nebo špatné investice.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.