Vitamin D tablety

Od: Datum: 02.12.14 14:21 odpovědí: 9 změna: 03.12.14 15:36
Pokud je vitamin D rozpustný v tucích, fungují normální tablety?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 14:27

Měly by, ty tablety obsahují tuk a v něm ten rozpuštěný vitamin. Stejně jako tablety vitamínu E. Ale mamka vždycky radila, ať si k tomu dáme ještě něco mastného ;) čokoládu, smetanovou omáčku, případně ke smaženému...

Ohodnoceno: 0x

Od: viecku
Datum: 02.12.14 14:32
Složení :fosforečnan vápenatý, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý, cholecalciferol (D3).
Žádné tuky, takže to asi budu muset brát s těmi mastnými jídly.
Datum: 02.12.14 14:37

Zvláštní. Můžete mi napsat, o jaký vitamín se jedná? Já mám ten z DM a na prvním místě ve složení je slunečnicový olej.

Faktem je, že vitamíny jsou doplňky stravy a nemusí být účinné. Ale nedovedu si to dost dobře představit - když je ten vitamín rozpustný v tucích, jak ho můžou obsahovat tyto tablety?

Datum: 02.12.14 15:10

kosti.heureka.cz/swiss-vitamin-d3-efekt-1000i-u-90-tablet/specifikace/#section

Datum: 02.12.14 15:14

Zkusila bych zeptat v lékárně, jak to s tím je. Opravdu znám vitamín D (a E) jen v podobě tablet, které jsou naplněny tukem. Lékárník ale bude vědět ;)

Datum: 02.12.14 15:15

Dobře, zkusím se zeptat a pak to sem napíšu. Díky :)

Datum: 02.12.14 15:23

To budete hodný, když dáte vědět, také by mě to dost zajímalo

Datum: 03.12.14 15:23

Tak přímou odpověď jsem nedostal, ale prý obecně platí, že by se vitamíny rozpustné v tucích měly konzumovat s tučnými jídly bez vlákniny.

Datum: 03.12.14 15:36

Tak snad bude vitamín mít nějaký účinek díky za zprávu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.