Dopravní nehody

Od: Datum: 30.11.14 12:36 odpovědí: 14 změna: 01.12.14 10:34

Jaké procento spoluviny mají spolujezdci na nehodách, můj příbuzný lékař má názor, riziko je velmi vysoké, šoféřina je zodpovědná práce a nelze překotně řidiče rozptylovat, pokud spolujezdec mele pantem při předjíždění, na křižovatce, při couvání, míjení dětí, telefonuje, a.p., neb v těchto chvílích zatěžuje řidiče otázkami je naděje na případnou nehodu, jsou možná suveréni, potkal jsem řidiče ve stoupání který měl na volantu noviny, možná četl možná provokoval a podobné kousky odborníků za volantem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.11.14 13:20

Pokud spolujezdec přímo nezasáhne do řízení, má vinu řidič, na rozptylování to řidič nemůže svádět. Takže si myslím, že proto to procentuálně bude minimální.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 13:39
avatar
Pokud řidič hned po vyjetí dostává kapky typu jeď pomaleji / rychleji / ne tak blízko ke krajnici/ k autu před náma / předjeď ho debila / kdybys přidal, mohli jsme tu zelenou stihnout/ proč pouštíš toho z vedlejší / zase nemáš benzin / na benzin / proč zastavuješ tak daleko od obchodu / nečum na tu blondýnu / vedlejší pruh je rychlejší / odněkud tu táhne / mně ten pás překáží / nezdá se ti, že jedeme pomalu / rychle/ nejhorší auto v okolí ...
Atd atd atd. tak má nervy našponované fest.
Potom je jeho soustředění nesoustředěné, dokonale rozptýlené.
Chválahmotě, jezdím převážně sám. Ale z těch hlášek výše jsem většinu zažil.
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.11.14 13:50
avatar

Přesně tak.! Já mám naštěstí tzv. "vypínač příjmu". Když někdo furt mele mele a mele, tak se prostě vypnu.

Pak, když se opět "zapnu", tak jen slyším... "No, jak to, že to nevíš, vždyť jsem to před minutou říkala.!"

*smich*

Ale to už je minulost. Ta paní, která nedokáže zavřít hubu ani když spí, tak už dávno bydlí jinde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 30.11.14 23:03
avatar

*smich* Znám, velmi dobře. A hodí se to i jinde. Třeba v práci mi posílají na vyloženě naštvané zákazníky. Půl hodiny do mě hučí, nadává, já nasadím naslouchající výraz, přikyvuji, "Mmm, mmm", zákazník se uklidní a já ho předám kolegům zpět. Naštěstí jsou všechny takové případy blbosti a je jich mizivé procento, ale vždycky se někdo najde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 13:57

Strejda v Německu měl tetu metrnici. Doma kralovala víceméně ona. Jak sedli do auta, pokračovala v tom, co započala doma (řidičák nikdy neměla, ale na řízení byla expert). Strejda chvíli držel a když toho bylo moc, zastavil u krajnice a říká: Buď pojď řídit nebo si vystup. Ale Willi, vždyť víš, že nemám řidičák. Vím, tak mlč nebo jdeš domů pěšky. Potom už byl klid. Tento postup doporučuji všem řidičům *smich*.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 30.11.14 14:32

Roptylovat se nechá řidič, on odpovídá a má nějaké povinnosti. Pokud by byla spoluvina, tu určuje soud. Rádio není rozptylování, tiráci TV aj? Vzpomínáte na reklamu Krauze, kdy doporučoval se učt za jízdy cizímu jazyku? Zapleščit!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 30.11.14 16:35

Muzete tu myslenku spoluviny a soudu nejak rozvest?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 30.11.14 14:46
Správný řidič se nenechá rozptýlit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 15:09

Je vidět, že jste toho ještě moc nenajezdil, noviny či televize místo volantu jsou výsadou především kamioňáků, nastaví tempomat a jede. Za sebe osobně mi spolujezdec nerozptyluje, pokud teda zrovna nehledám místo kde odbočit nebo tak, na to potřebuju klid, jinak při klasické jízdě mi to nevadí. Spíš si myslím, že pro řidiče je nebezpečnější, když je spolujezdec nepřipoutaný, než když mluví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 16:30
avatar

Ale z druhé strany, stovky kilometrů, mnoho hodin, sám jen s rádiem, v teple, na jednotvárné silnici, to také není ideální.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.11.14 17:31
avatar

Já nemám v autě ani rádio. O dvě jsem už přišel a škoda na autě byla vždy vyšší, než cena toho layeru.

Teď už tam mám jen popelník. A z dcerou si zpíváme. *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: esme*
Datum: 30.11.14 17:25

Měla jsem sousedku, kterou jsem občas přibírala do auta. Divím se že jsme nikdy nebouraly protože dokázala fakt "vymluvit díru do hlavy" a když jsem ji požádala ať sklapne, vydržela tak deset vteřin.

Naštěstí jsem se přestěhovala a tím byl problém vyřešen. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.14 17:46
avatar

já myslím, že všecko je věc zvyku - já jsem zvyklá jezdit sama, a tak když vezmu do auta kamarádku, která nezavře pusu a vyžaduje odpovědi, dost mě to ruší v řízení... a nebo někdo zkrátka zvládá více činností najednou - udivují mě lidi, kteří stihnou s přehledem řídit, účastnit se diskuse se všemi spolujezdci, vnímat zprávy v rádiu, všimnou si, že vpravo mají v zahradě nádherné kytky a vepředu v zatáčce číhají policajti... to já fakt nedám *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 01.12.14 10:34

Pokud spolujezdec přímo nezasáhne do řízení (strhne volant, zatáhne za ručku), tak je vina jen na řidiči. Pokud spolujezdec mele pantem a ruší - v autě velí řidič, má si spolujezdce srovnat. Nebo vysadit, třeba nejchytřejší tchýni nebo manželku ;-D

Když spolujezdec hecuje "tak už ho předjeď", řidič se nechá vyhecovat, předjíždění nezvládne a nabourá - to je vina jen a pouze řidiče. On rozhoduje jestli a kdy bude předjíždět, ne spolujezdec.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.