Rozvod rodičů-jak se vyrovnat?

Od: Datum: 28.11.14 13:49 odpovědí: 2 změna: 28.11.14 16:30

Dobrý večer,

včera jsem se dozvěděla, že naši se budou nejspíš už určitě rozvádět. Nijak jsem to neřešila, byla jsem vlastně i docela ráda, že skončí hádky a neustálý shazování od táty. Jenže teď, když už je to konečné rozhodnutí, dohlehlo to na mě plnou vahou. Za tátou stojí moje nevlastní sestra a babička a já bych chtěla bydlet s mamkou, jenže se bojím toho, že jí nařknou, že mě "oblbuje" a podobně.

Co teĎ, jak to přejít, vyrovnat se s tím?

Děkuju


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.14 16:08
avatar

Ahoj, zřejmě se tomu nevyhneš, nepřejdeš, možná i máma bude nasazovat na tátu, že oblbuje zase tvoji sestru - mimochodem, pokud s tebou má sestra společného tátu nebo mámu, tak je vlastní (nevím, přesně, jak to máte a jak si se sestrou rozumíte). Oproti blbým řečem, že tě někdo oblbuje, můžeš jen nasadit hroší kůži a nenechat je proniknout dovnitř, prostě si představ, že máš takový nějaký obal, který k tobě zlé řeči nepustí:). Popravdě, pokud se s tátou moc nechceš vídat, tak nemusíš, soud v případě "rozdělení" dětí přihlíží k jejich názoru a ve tvém případě to zřejmě dopadne tak, že ty zůstaneš s mámou a sestra s otcem, tedy žádná střídavá péče a povinné návštěvy.

Zvaž pomoc psychologa, léčí pošramocenou duši, vyslechne, poradí, podpoří. Myslím, že se potřebuješ hodně vypovídat ze svých obav, ze strachu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.14 16:30
avatar

Pokud chceš zůstat s maminkou, nic nedej na žádné řeči a udělej to. Máš plné právo si vybrat, kde chceš být. Snad se situace brzy uklidní, aby ses takhle netrápila. Pokud by tě někdo oblboval, nedej se a řekni každému, že to nechceš poslouchat, ať si to vyřídí mezi sebou, že máš z toho úzkost. Jestli máš nějaké zázemí v podobě rozumných babiček, tet, kde ti nedělají žádné oblbovací přednášky a nepomlouvají jednoho z rodičů, pobývej u nich co nejčastěji. Bohužel, nemůžeš udělat nic, aby se rodiče změnili. Jen můžeš trochu udělat něco se sebou, aby tě to netrápilo, protože to není tvá vina. Ale je to moc těžké.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.