Pražské metro - cestování

Od: Datum: 28.11.14 00:48 odpovědí: 10 změna: 30.11.14 11:49

Dobrý den,

chtěla bych od Vás poradit, jak se dostanu z hlavního vlakového nádraží na staroměstské nám. Myslím tedy že: metro C, druhá kolej, vystoupím Muzeum , potom na A, druhá kolej, pak vystoupím na staroměst. Prosím opravte mne, jestli jsem to vyčetla špatně.

A ještě označování lístků - to je přímo v metru (stejně jako v tramvajích?) Bývá tam myslím i turniket - ten funguje jak

pozn.: jistě cítíte, že metrem opravdu necestuji ...:(

Děkuji všem mnohokrát

St.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.14 02:23
Dobrý den. V podstatě máte pravdu. Jen nějak nechápu, jak to myslíte s tou druhou kolejí. Nejdříve si už u vchodu do metra (nad schody) označíte jízdenku. Jsou to ty žluté označovače jako v tramvajích. A když přijdete dolů do metra, podívejte se na takové cedule co visí od stropu. Jsou tam napsané konečné stanice. Z Hlavního nádraží pojedete metrem C (směr Háje). Vystoupíte na další stanici - Muzeum. Tam přestoupíte na trasu A, odkud pojedete na Staroměstskou - směr Dejvická - dvě stanice :)
Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.11.14 03:27

Velmi Vám děkuji.

kolej: 1 ------------------------------------2

vidíte tam tu dvojku a jedničku - tak to mám na mysli

Datum: 28.11.14 05:23

Nejsem z Prahy a až tolik se tam nevyznám. Trefím jen tak to nejdůležitější. /a to pro mě je Technické muzeum *smich*/

Naplánovala jste si to dobře. Ale než jet jednu stanici k Muzeu a pak přestupovat a 2 stanice na Staroměstské, vypravila bych se z Hl. nádraží pěšky přes Václavák. Je to pořád dolů z mírného kopečka, nic namáhavého, uvidíte pěkné výlohy a určitě už vánoční výzdobu. Na dolním konci Václaváku Vás uchvátí staré úzké klikaté uličky a po chvilce se před Vámi otevře Staroměstské náměstí. Stojí to za to, je to příjemná procházka, není dlouhá ani namáhavá. Odhaduji tak 1 km. Jen si dobře hlídat peněženku.

Pokud máte nějaké problémy s pohybem, či budete mít těžká zavazadla, omlouvám se, pak opravdu jeďte tak, jak jste si naplánovala, máte to vymyšlené dobře. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.11.14 11:37

Dobrý den,

právě - jde o to, že poneseme zavazdla a vzhledm k vlak. spojení budem potřebovat svižnější krok, ale mnokrát děkuji.

Datum: 28.11.14 06:45

Já tam chodíval pěšky,když jsem nespěchal.

Datum: 28.11.14 12:09

Označení lístku je až při vstupu do označeného prostoru metra.Jinak to máte popsané správně.Všude jsou cedule se stanicemi,kde jsou označené přestupy na jednotlive trasy.

doplněno 28.11.14 12:23:

Do té žluté krabice strčíte jízdenku šipkou nahoru a dopředu.Jízdenek jsou rúzné druhy podle toho jak dlouho budete jezdit v metru nebo MHD.Např.pokud si koupíte jízdenku za 54,-tak na ni můžete jezdit libovolně 3 hodiny a to i v tramvaji nebo autobusu nebo i ve vlaku Českých drah až do pásma 1,ale to asi nebude Váš případ.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.11.14 11:39

Perfektní - velmi Vám děkuji.

Datum: 28.11.14 12:30

S tou první a druhou kolejí si nelámejte hlavu. Z ohlasů výš je vidět, že to většina těch, co metro používají, nerozlišuje. Důležitá je tahle cedule. Zvýrazněná je stanice, v které se nacházíte. Do kterékoliv stanice nalevo od ní jedete z levé koleje (ve směru pohledu) a naopak. Označení první a druhá kolej se používá jen při mimořádnostech a na některých konečných stanicích, kde může být orientace složitější a občas se stane, že nějakého turistu vezmou na exkurzi do depa *smich*. Ale na Vámi zvolené trase nic takového nehrozí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.11.14 11:40

Mnohokrát děkuji za radu.

Datum: 30.11.14 11:49

Doplním jenom tohle: jde vystoupit i ve stanici Můstek a dojít na Staroměstské náměstí z druhé strany. Cesta je prakticky stejně dlouhá, ale mnohem zajímavější.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.